Telemach!!!

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Ni potrebe po vleki nobenih dodatnih kablov, vse poteka po obstoječem. Če želiš imeti na dotičnem televizorji DTV potrebuješ digitalni sprejemnik. Kolikor televizorjev, toliko sprejemnikov.

Primer glede hišne delitve. Če imaš v neki vstopni točki kabla v stanovanju delilec/ločilko na 3 sobe in bo na enem DTV. Se samo na željenem televizorju, priključi digitalni sprejemnik.

Glede DSF-ja, res je, pardon.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Sej se mi je zdelo, samo raj preverim da sm 100%
grin1.gif

Thnx
zmaga.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Vezava bo 12 mesecev, snemalnik ima vgrajen trdi disk 160gb, snema lahko po EPG-ju (sam zazna kdaj začne in kdaj konča) ali ročno (datum/ura)...
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.955
3.250
113
Dokler si Telemach ne omisli digitalnega prenosa slovenskih programov DTV odpade... ker digitalni TVS1,TVS2,TVS3, in ostali slovenski kanali so trenutno videti ra ravni VideoCDja ali RealVideo streama, še posebej v primerjavi s kakimi Das Erste ali Euronews. Še HTV1 in HTV2 sta neprimerno boljše kvalitete.
Če ne bo to urejeno pred "rednim oddajanjem" mene DTV od Telemacha do nadaljega ne bo videl.
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Kdaj naj bi se povečevale hitrosti? Jaz imam še vedno za ta čas sramotnih 1,5M/380kb

Speedtest:
Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 375.86Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.48Mb/s
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
So se že. Kontaktiraj jih. Ali boste ugotovili, da so te spregledali ali pa boš moral podpisati anex za višji paket.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.955
3.250
113
Slovenske programe digitalno kodira Telemach sam in to dela zelo slabo - vsaj trenutno (še posebje analogni TVS1 je videti trenutno neprimerno boljše kot digitalni), ostale - tuje programe pa ugibam da dobijo s satelita žev mpeg obliki.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
So se že. Kontaktiraj jih. Ali boste ugotovili, da so te spregledali ali pa boš moral podpisati anex za višji paket.

Višji paket... anex? lol... nikakor.
Glede na to, da imamo v bloku optiko tako SIOL kot T2 bom UPC napizdil in nagnal...
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Pardon, nikakor ne višji paket, več hitrosti boš dobil.
Sklepam, da imaš edaj paket 1,5Mb/384 kbps za katerega plačuješ 20€. Po podpisu ankesa boš še zmeraj plačeval enako, s tem da boš imel hitrost 2Mb/384. Ok?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
BuDi: verjemi, kot je že mmx povedal JE razlika in to ne mala... Pa najbrž Kaon-i in Atlant-e niso vhrunec kvalitete
wink-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.955
3.250
113
Kako pa ti veš na čem sem sprobal?
Če ločim da so slovenski kanali neprimerno slabše kodirani od ostalih verjetno ni kriv dekoder ki večino drugih kanalov super dekodira?
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Men ni nč jasno zdej. Zdej plačujemo za kabelsko 15,5€? Če grem na DTV in hočem vse kanale ko sem jih imel prej?? kok me to pride?

Komunikator recimo plačam takoj 80€, kok je osnovni paket? Kaj to je samo 7€ ali kaj?

--------------------------------------
+še nekaj. Punca je imela nase internet pri arnesu (študentski). To je potem padlo pod telemach, hitrost ima še vedno samo 1mbit. Kaj bi se njej tudi moralo avtomatsko povečat??
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
MihaM: lahko imaš analogno shemo še naprej, vendar ne bo več ista (nekaj programov se je ukinilo, nekaj nadomestilo z drugimi, nekaj pa prestavilo v digitalno shemo). Torej, če obdržiš analogno shemo, boš imel tisto kar je sedaj (na novo poišči programe na tvju in kar ti najde, je to to v analogni). Sprejemniki niso naprodaj, lahko ga samo najameš dokler si pač naročnik. Osnovni DTV paket bo pa 2€ dražji kot sedaj analogni s tem da dobiš sprejemnik, neprimerno boljšo sliko, snemanje na disk, boljšo programsko shemo in več programov.
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Torej se mi ni treba vezati nikakor? 2€ več za pač teh več programov in to je to? Odjavim stvar kadar hočem in vzamete sprejemnik nazaj?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
To ne, ker bo vezava 12 mesecev, samo če mene vprašaš ako res kaj pride, da želiš it stran ni to recimo Mobitel, kjer vzameš telefon in je pogodbena kazen velika, tu zna bit kakih 40€, mogoče 50€, kar pa se že da "požret"...