Telemach Cisco STB a ima še smisel.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.026
5.146
113
Sedaj ko imam nov Samsung Q7F se mi poraja vprašanje, če je sploh smiselno še imeti STB od Telemacha ali iti k njim in jih prositi za kartico in uporabljati samo TV sprejemnik.
Do sedaj sem ga imel, ker star TV ni imel možnosti vstaviti kartico, pa še snemal sem na USB preko STBja. Sedaj mislim da mi samo TV ponuja vse to, tudi mislim da snemanje na USB. Sicer še nisem sprobal kako to v praksi poteka, ker bi moral pretakniti kable nastaviti programe (tisti ki pač niso odvisni od naročnine) in sprobati. Ampak preden to začnem, mogoče pa ima kdo že izkušnje s tem in se obračam na vas.

LP
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če imaš paket, ki vključuje EON za Smart TV enostavno vrži app na TV in imaš polno funkcionalnost. Vseeno lahko priklopiš še kabelsko direkt v TV in vtakneš not Conax modul, tako da lahko gledaš live malenkost višji bitrate ali pa za backup, če bi EON kaj štrajkal.

Če imaš samo DVB-C + Conax modul namesto STBja odpade ogled za nazaj, VOD, itd., ampak je EON v tem pogledu itak superioren napram D3 boxom, ker ima za razliko od D3 boxov bistveno več kanalov (vsi, tudi vsi HD) ogled za nazaj in to za 7 dni namesto 3 dni. Pa tudi upravljanje EON appa je vsaj meni čisto druga stvar kot teh boxov (predvsem prvrtavanje naprej/nazaj). Jaz osebno live (razen kakih športnih prenosov) ne gledam skoraj nič več. Tudi če gledam isti dan, začnem vsaj kake 20min/pol ure kasnej, da lahko v miru preskakujem reklame. No pa že to odtehta, da ne rabiš nobene dodatne navlake, dalincev, itd., je vse lepo na TVju.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.026
5.146
113
Imam silver + HD paket, tako da nimam EON-a. Sem pa ga gledal preko Android boxa in ne morem rečt da je slika enake kakovosti, tako da bi raje ostal na originalnem viru. Silver tudi ne omoča pogleda za nazaj.
Glede daljnica je tak, da očito Samsung komunicira z STB-jem, in uporabljam samo en daljinec. Je pa res da je to malce počasi, pa tudi vklop ni "per takoj", je včasih treba par sekund počakat. Vsekakor pa je plus da se rešim ene škatle na omari.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.591
697
113
toti Maribor
Če nimaš ogleda za nazaj in EON-a potem raje izberi Conax. Za snemanje boš potreboval hiter USB ključek oz. zunanji disk katerega bo televizija sformatirala v format, ki bo neberljiv na windowsih. Med snemanjem ne boš mogel gledat drugih programov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz imam EON za Smart TV direktno na TVju in pri max. kvaliteti (nastavitev Auto, kjer je avarage bitrate okrog 7 Mb/s) iz 3,5m na 65" težko opazim razliko med EONom in DVB-C. Razlika definitvno je (že zaradi transcodeanja), če pogledaš podrobno, ampak more bit kvaliteten prenos pa še to brez preklapljanja ali side by side primerjave doma več noben ne ve, ali je EON ali DVB-C.

Če nimaš ogleda za nazaj, itak nimaš kaj razmišljat, priklopiš DVB-C + conax modul, to je to. Jaz sem imel že prej DVB-C + conax, STB pa samo kadar se je gledalo nazaj. Sedaj imam namesto STBja EON, DVB-C je sicer ostal priklopljen ampak tudi live večinoma gledamo kar na EONu, ker ke pač prižgan večino časa in se noben ne spomni preklapljat na DVB-C.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Pred 14imi dnevi nabavil sonyja xe930 in naložil eon. Slika je slabša, zvok na hd kanalih ni v syncu. Meni izgleda tale eon bolj beta verzija, malo dela malo ne. Pol funkcij je "v pripravi"... Zaenkrat bom obdržal box... bi se ga pa z veseljem znebil..
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pri meni je zvok čisto normalno v syncu, drugega kot HD pa tako ali tako ne gledam. Na 2 leti starem Sonyu uporabljamo doma EON praktično vsak dan in dela vse razen VODa nazadnje še ni bilo, ko sem probal. V spalnici imam na Mi Box TVju, pa tudi nimam problemov z zvokom. Občasno gledam še na PCju v browserju in prek Air Playa na Apple TV, ki je priklopljen na projektor, pa je bilo do sedaj tudi vse OK. Preko SSH tunela sem na laptopu tudi iz UK gledal BP.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
903
152
43
jaz imam Silver paket, pa je EON zraven, tak da ne vem kako ne bi imel EON-a,

Gledam pa preko PC-ja, kateri je povezan na TV preko HDMI-ja pa vse lepo laufa (TV še DVBC-ja nima).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
jaz imam Silver paket, pa je EON zraven, tak da ne vem kako ne bi imel EON-a,

Gledam pa preko PC-ja, kateri je povezan na TV preko HDMI-ja pa vse lepo laufa (TV še DVBC-ja nima).

Govora je o EONu za Smart TV....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.026
5.146
113
Tako je, Eon imam na gsmju in PCu. Za smart TV pa zahteva kodo ki jo dobiš ko se registriraš na njihovi strani. Za silo lahko gledam preko GSMa in sheram sliko na TV ampka ni to-to. Android media pleyer pa sem odklopil, ga nesem na vikend.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
V kolikor imaš časovni zamik potem ne prehajaj na kartico.

Ker za moje pojme je časovni zamik edina stvar s katero je možno gledat neko vsebino.

(ker jaz sem naredil ravno to..obnovem TV.ju sem letel iskat kartico. Pridem domov..kje je pa časovni zamik? So mi obrazložili da pa to ne gre na kartici..in sem vzel nazaj kištico D3)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
V kolikor imaš časovni zamik potem ne prehajaj na kartico.

Ker za moje pojme je časovni zamik edina stvar s katero je možno gledat neko vsebino.

(ker jaz sem naredil ravno to..obnovem TV.ju sem letel iskat kartico. Pridem domov..kje je pa časovni zamik? So mi obrazložili da pa to ne gre na kartici..in sem vzel nazaj kištico D3)

Sej je napisal, da ga nima. Sicer se pa strinjam in tudi sam brez časovnega zamika skoraj nič več ne gledam.

Drugače sta pa modul in kartica namenjna samo dešifranju kanalov, ki jih oddajajo preko DVB-C. Na kartici imaš pač šifrirne ključe (enak princip kot kartica, na kateri imaš certifikat in privatni ključ za dostop do spletne banke), da lahko modul dešifrira kanale, katere imaš naročene. Sicer dobivamo vsi identičen signal in ni nobene dvosmerne komunikacije, da bi lahko deloval ogled za nazaj. Box ima v ta namen poleg DVB-C tunerja še DOCSIS modem in ti lahko vsebino strema na zahtevo preko IP. Če že, bi zadevo moral podpirat televizor ampak ni nekega standarda. No s smart televizorji lahko operater to funkcionalnost ponudi v obliki aplikacije, kot je EON za Smart TV, tako da bo tega vrjetno vedno več.
 

B81

22. jul 2007
34.693
9.071
113
Kaj pa mora imet tv, da imas lahko eon gor? Da mora bit smart, mi je jasno, se kaj drugega?
Ker ta telemachova stb skatla in daljinec nimata forma. Pocasno, vmesnik je iz neke stare kitajske videoigrice...:) kar se tega tice, je telekom okoli 500 let pred telemachom
smile-1.gif
 
22. jul 2007
12.869
1.333
113
123
Mora imeti gor OS; android tv(sony, philips,..)ali pa tizen(samsung) zadnje 2 ali 3 generacije to podpirata.