Telemach Cisco sprejemniki (težave, pritožbe,...)

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
kaj me trenutno moti
nima teletexta
da se ne dajo kanali razvrsti tako kot na hando 6000
da nima tajmera
nastavitve za snemanje da negre nastavit na minute pri seriji ali filmu katerega nastaviš na EPG gre samo po 5 min časovno razmerje
pa če je res da je daljinec univerzalne da ni navodil kako ga nastaviš na TV da dela tudi za TV
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Zdravo!

Navodila za daljinec so priložene pri daljincu, kjer je napisan potek kako nastaviš. Jaz sem BP nastavil moj TV.

Na kratko: najprej poiščeš kodo za tvoj TV, držiš tipki STB in TV za 3 s dokler ne utripajo 2x, potem pritisneš 999, spet tipki blinkneta 2x. Potem vpišeš kodo za tvoj TV, potem lučki blinkneta 3x. Pritisneš tipko TV in preveriš s tipko POWER, če se ugasne je to to.


Kaj mene moti oz. želje:

1. Telemach bi moral dodati v škatlo navodila (seveda bolj dopolnjena)
2. Telemach bi moral dodati v škatlo coax razdelilnik, da lahko še antenski kabel pelješ dalje do TV-ja zaradi analognega signala - da še lahko pogledaš TTX (v navodilih piše, da je škatli tudi nek prekonektor, vendar je to mišljeno za Cisco HD STB (ne DVR).
3. nezmožnost ravzvrščanja programov po lastni želji
4. snemanje HD programa - na začetku zvok nekaj šteka, potem dela OK (po kakšnih 5 testih)

Želje:
5. omogočiti ETH port - mogoče downloada posnetkov
6. možnost uporabe HD DVR-a kot predvajalnika kot npr popcorn ali WD player
....
....


Še napišem kaj

Lp,
 
Nazadnje urejeno:

EFX

Pripravnik
13. nov 2007
90
1
8
Stvari, ki me motijo na Cisco HD snemalniku

- izjemno skopa navodila
- občutno premalo možnosti za nastavitev slike in zvoka!
- premalo prikazanih informacij o trenuten kanalu (FORMAT SLIKE, audio, bitrate, podnapisi...)
- katastrofalen uporabniški vmesnik (EPG je stlačen nekam levo spodaj, ipd...)
- nezmožnost razvrščanja programov
- nezmožnost ročnega skeniranja programov
- nepravilno oddajanje formata slike (16:9 ima še vedno črne robove, speštane slike, ipd... Handan 6000 je imel to poštimano v nulo!)
- izjemno slaba slika, predvsem na SD kanalih (neostrina, kocke, migetanje)! Kot da bi bil bitrate za pol slabši kot na Handanu
13.gif

- napačni audio stream na določenih kanalih (NG,...)
- ni možnosti "on the fly" spreminjanja avdio kanala oz. jezika podnapisov!
- ne da se nastaviti kvalitete (bitrate) snemanja
- zatikanje zvoka pri snemanju HD kanalov

Verjetno sem še kaj pozabil, tako da update glede napak sledi naslednjič
wink-1.gif
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Cisco DVR HD 8398DVB:
včeraj popoldne testiral snemanje v SD in HD formatu. Pri meni ni bilo težav glede sinhronizacije slike in zvoka, prav tako je bila slika čez cel ekran pri obeh formatih.
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
eno vprašanje zakaj se mi cisco ha snemalnik po določenem času sam izklopi če ne prestavlaš programov in nič ne delaš
ima še kdo ta problem
ali kaj je to
 

robertuz

Zelenc'
20. feb 2010
1
0
1
Cisco Z3375DVB (osnovni)

- sramota od sramote!
lepo prosim, če bi se dalo urediti kak update (čimprej - bilo kaj, samo da ne ostane kot je):
- EPG : popravek EPG-ja (bolj pregleden, da bi vsaj deloval za večino najbolj gledanih, če ne za VSE programe, definitivno drug skin, a je res tako težko copy/paste celotnega sporeda z opisi filmov napravit? še TTX je 10x bolj obsežnejši!)
- OK : (meni za premikanje po programih) čez cel ekran (ne samo prikaz imen 5 programov), možnost uporabe tipk levo desno za skok po straneh, integracija žanrov, iskanje oziroma sortiranje po zvrsteh: otroški, filmski, športni...
- NAV : kot je podal balts v sliki 2. tak opis je nuja! (obstoječ je neuporaben! ena ali dve vrstici? halo! zelo zelo malo opisa oz. manjkajoč tekst s slovničnimi napakami... ) le malo privzdignjen ali celo na vrhu, kar je najbolje - zaradi podnapisov!
- možnost nastavitve prosojnosti vseh menijev
- možnost razvrščanja programov
- za vzor bi si lahko vzeli izgled in funkcije starega malega AMINO-ta od Siol-a oz. T-2. Kar se funkcij in pregednosti tiče, vsaka čast. Z "novim" Sagemom so spet v temo brcnili.
- za božjo voljo, dajte odstranit ta D3 logo, pa saj ne rabi bit povsod!
- odzivnost se pravi sama invalidska hitrost se pa itak ne bo dala popravit
frown-1.gif


vem da je samo pluvanje in negativna kritika, vendar pozitivnega žal ni ničesar za povedati o tej čudni škatli. Res je lepo da ima daljinec VOD tipko, vendar kaj ko te pa meni, kamor te le-ta po neverjetnih 2 sekundah pripelje, totalno razočara. No pozitivno na škatli je preusmerjanje oz. naprej speljan signal, da ni potrebno razdeljevat kabla za gledanje analognih programov. VAU!

Čestitke, da se je vsaj odprla ta tema, če bo le kaj za tem, da ni samo prazno mlatenje slame in zavajanje potrošnikov in njihovih pozitivnih upov!!!

s pričakovanji na čimprejšnji update (pa če je tudi beta verzija - slabše kot je bit ne more)

LP
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Glavne moteče stvari:
- ne gre sortirat programov
- nikjer v meniju nemoreš nastavit formata TV-ja
- katastrofalen odzivni čas ( npr. pritisneš MENI in počakaš dobro sekundo, da sprejemnik odreagira )
- nima optičnega avdio izhoda
- nikjer funkcije za ročno skeniranje programov
- nikjer ti ne prikaže dodatnih informacij o programu ( format slike, jakost signala, ... )
- napram Handanu zelo komplicirano ravnanje z daljincem ( sredinske smerne tipke veljajo samo za meni )
- pri vklopu sprejemnika ( pri povezavi preko scart-a ) da TV-ju signal za preklop na AV1, pri izklopu pa signala ne "prekliče"
- ......

Da še dodam za osnovni Cisco DVB-C sprejemnik:
- analogni signal se preko sprejemnika občutno poslabša (tega pri H6000 ni bilo opaziti)
- sicer ni toliko pomembno, ampak ohišje in pilot je že na pogled katastrofalne kvalitete in oblike.
Za enkrat ste si v podjetju Telemach/UPC/Triera ali karkoli že je, s temi cisco DVB-C sprejemniki vstrelili v koleno
13.gif
 

eagleman

Zelenc'
18. feb 2010
26
0
1
Maribor
jaz sem opazil da zadnji upgrade omogoča nastavitev kvalitete videa (576, 720p, 1080i) medetem ko prej ni bil omogoče prestavljat

kakšne druge izboljšave pa nisem opazil
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
to bo še en cajt trajal, da bodo vse zrihtal. Vem kako to poteka pri sat sprejemnikih.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Zdravo!

glede snemanja HD

-snemanje HD je tak, prvih cca 15s zvok šteka, tudi pri tisti funkciji ko lahko pogledaš trenutno oddajo katero gledaš, ko jo avtomatkos snema. Potem je bil zvok OK.

Lp,
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Citat:
Uporabnik pumaxx pravi:
Mene pa zanima če moram nabavit Philipsov 21:9 TV da bom imel sliko na TVSlo raztegnjeno čez cel ekran?
evil.gif
Preberi še enkrat, kar si napisal
evil.gif
.