Telefon do 200EUR

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
http://press.nokia.com/2012/12/05/nokia-introduces-new-nokia-lumia-620/

zgleda da februarja, marca lahko telefon pričakujemo pri nas. Jaz bi počakal....pogodba ji poteče začetek januar...hm....bomo že....

Smiselno bi bilo kupiti telefon z novo windows 8 platformo. Tako da...ali htc 8s ali nokia lumia 620.
Lumia ima samo malo manjši zaslon, manjšo baterijo. Ima pa NFC, nokia Drive, več spomina 8GB.

Če pa nebomo čakali, pa lumia 800, navsezadnje pride kmalu nadgradnj OS? Ima boljšo kamero, več spomina......samo ni NFC.
Eh, šli bomo v trgovino in kupili

Ne vem
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Meni ta logika ne znese.
Imam naročnino pri Tušu in če vzamemo Lumnio za 1 eur mi vzamejo 5 eur popusta in moram še 24 mesecev doplačevati 19 eur za zadeve, ki jih imam ža v paketu. Skupaj bi mene prišlo 516 eur. Že sama Tuševa cena je nižja (502) čeprav je ful nabita.
Bom kar odkartal za telefon.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Glej, saj ni huda znanost
smile-1.gif
. Pač telefon na obroke in potem plačaš še obresti. Tudi sam še nisem vzel telefona za 1€ ravno zaradi tega. Ne vem kako je pri Tušu, so pa pri mobitelu splošne akcije, pa tudi simobil ima veliko kombinacij. Treba je preračunat vse.

Ko kupujem telefon, ga imam dve+ leti. trkam les.:) Telefon dobim nekoliko ceneje, čeprav ne veliko, vendar vsak evro šteje. Sploh če ne kupuješ najnovejše modele.

In koliko plačuješ mesečeno pri tušu in kaj imaš za to ceno (podatki, minut pogovorov., sms)?
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Imam paket Free 20. Ker sem takrat sklenil 25% popust na naročnino plačujem 15 eur na mesec.
Nudijo mi 400 min v druga omrežja. Znotraj Tuša, SMS in MMS free, Podatki so free vendar ko pokurig 2 G spustijo hitrost.

Zame polna kapa. Mi je pa pomembno, da smo v firmi in family vsi na Tušu in imamo brezplačno med seboj.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Sem pogledal malo tele tuš pakete in ja, izgleda da bolje, da kupiš telefon drugje. Simobil ima tudi adijo cene. Pri mobitelu je sploh ni več v ponudbi. Ostane tujina.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Sem punci pokazal tole nokio 620 in je bila navdušena. Bomo počakali, da pride na trg....upam da čimprej. Je cenovno ugodna, vem da windowsi ne štekajo, ima nokia apps (drive, lenses, citylens...) , sprednja kamera za skype, windows 8 in NFC, brez katerega sta tako htc 8s in lumia 800. Imava nokia play zvočnik in NFC je res dobra stvar.
Zdaj je samo vprašanje časa....treba je čimprej izvedet glede dobave.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sicer nevem, kaj ima tukaj veze moj oglas... Nikjer nisem napisal, da prodajam novega... Se pa ne spomnim, da bi napisal, da je popraskan...

Pri vecini teh Lumii 800 na bolhi, ki so POD 200 €, pa je napisano, da lastniki z njimi niso ravno najlepse ravnali... Sem imel Lumio 800 in po pol leta ni imela niti ene praske...

Vedno se pa najdejo tudi taki, ki so OK in imajo dobro ceno... Samo taki so redki... In zato ne moremo posplosevati, da so Lumie 800 po 200€ ali manj...
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik titov pravi:

Na bolhi imaš trenutno 5 L800 cenejših od 200€.

Nekako sem dobil obcutek, da avtor teme isce nov mobilnik... ne pa popraskan, rabljen, ohranjen 9/10 in podobno
smile-1.gif

Bolj kot kakšna praska me žuli to kar berem na raznih forumih. Telefoni, ki so bili pod vodo in čez čas zaribajo kontakti ali pa ukradene zadeve s ponarejenimi računi ali celo prijave, da si jim ukradel telefon.
Je pa tudi res, da se ne spoznam toliko na telefone, da bi lahko iz prve rekel če je OK.
Telefona pa sigurno nebi kupil od nekoga, ki ga je pol leta nosil nezaščitenega v žepu poleg ključev in ekran zgleda kot da je šel čez rusko fronto.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ko kupuješ preko bolhe moraš napravo, papirje in škatlo videti v živo, to je jasno.

@jest, ja tako si pač posplošil da so vse rabljene naprave popraskane, etc.. Tako, da sem sklepal, da je tvoja naprava tudi takšna.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Glede na to, da s tem nimam kaj dosti izkušenj se vedno bolj nagibam k nakupu iz DE. Sicer je dobrih 30 eur več ampak kot sem bral ima Nokia euro garancijo in popravijo tudi pri Telerayu. Se morda motim?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik titov pravi:

@jest, ja tako si pač posplošil da so vse rabljene naprave popraskane, etc.. Tako, da sem sklepal, da je tvoja naprava tudi takšna.

Sem samo pogledal tisti "pet" na bolhi, ki naj bi bile pod 200 € ... Sicer to, da sem nasel dejansko samo 3 take in pri vecini je pisalo, da so kaj popraskane in podobno ... In tudi, ko sem sam recimo iskal kaksno stvar, se je izkazalo, da je veliko tistih oglasov z nizko ceno zgolj zato, da znizujejo ceno... ker ponavadi ob povprasevanju nikoli ni odziva ...
smile-1.gif


Res pa je, da sam dam raje nekaj vec vec denarja in potem vem, da je vse OK... Po posti naceloma ne kupujem takih zadev, razen, ce vem, da gre za osebo, ki ji lahko zaupam (da ga recimo poznam ali pa da ga kdo drug od prijateljev pozna ... )... drugace pa vedno samo osebno ...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Jaz sem štel še tisti 2, ki sta 200€ zraven zato 5, je pa možno, da je kak oglas izginil že med tem časom. Pa vedno lahko zbiješ ceno pod 200€ tudi, če je čez 200€ cena na bolhi...

A to tudi delajo ljudje, fake oglasi, da se zbijajo cene? Zanimivo.
smile-1.gif

Sem v zadnjih 14 dneh kontaktiral kakšnih 20 ljudi na bolhi in večina sem dobil dogovore. Sem pa opazil pri nekaterih Nexusih, da je "lastnik" pustil oglas gor, čeprav ga je "prodal" že pred časom in cene so bile precj ugodne. Ne vem kaj bi bila fora obdržati oglas gor, da ti folk teži, ti pa odpisuješ, da je naprava že prodana, če si jo pa že prodal...
smile-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Predvsem so "umetni" oglasi pri flagship telefonih in ekskluzivnih ala iphonu, ker ga pač ponuja samo simobil in še to v zelo omejenih količinah trenutno.Ni pa to pogost pojav.Mnogo več je kitajskih fejk oglasov-prevar.

Sam kupujem že precej let z bolhe. Tudi prek pošte. Edino "frko" sem mel, ko sem kupoval nov i3g 8gb (500eur v italiji) za 450e na bolhi.Oni mi je poslal jasno 2g model, nato pa ga komot nazaj vzel in mi vrno denar, ker je v oglasu mel napisano, da gre za 3g model.Srečo sem mel no, da je bil dovolj pošten
smile-1.gif
Ostalo brez pripomb, vseeno pa mnogo raje vzamem osebno oz. počakam na primeren oglas.