Tekočina za kontaktne leče

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Pozdravljeni!

Sem novi ponosni lastnik poltrdih kontaktnih leč, poltrdih zaradi cilindra. Te leče so baje malo dražje od navadnih mehkih leč, okej ni problema. Za shranjevanje teh leč je potrebna posebna tekočina, ki vsebuje vodikov peroksid, hydrogen peroxide. No, ko sem videl ceno za teh ubogih 3 dcl tekočine, me je vrglo na rit. Reci in piši, 16 eur
stupid-1.gif
Ob vseh hektolitrih, ki jo naredijo, ti 3 dcl zaračunajo po 16 eur.

Meni se to zdi rahlo nora cena, zato me zanima, katero tekočino mi priporočate za vnaprej, po možnosti malo cenejšo ter da vsebuje vodikov peroksid.

Danke.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Hvala za link, vendar nisem našel uporabnih stvari, oz. so očitno vse te tekočine tako drage. Tudi leče na tej strani so dražje, ko pa sem jih plačal pri optiku.
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Približno toliko so vse tekočine, ja. Sicer pa imajo zdaj za cilindre tudi mehke leče, ki jih oko boljše prenaša.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Pozdravljeni!

Sem novi ponosni lastnik poltrdih kontaktnih leč, poltrdih zaradi cilindra. Te leče so baje malo dražje od navadnih mehkih leč, okej ni problema. Za shranjevanje teh leč je potrebna posebna tekočina, ki vsebuje vodikov peroksid, hydrogen peroxide. No, ko sem videl ceno za teh ubogih 3 dcl tekočine, me je vrglo na rit. Reci in piši, 16 eur
stupid-1.gif
Ob vseh hektolitrih, ki jo naredijo, ti 3 dcl zaračunajo po 16 eur.

Meni se to zdi rahlo nora cena, zato me zanima, katero tekočino mi priporočate za vnaprej, po možnosti malo cenejšo ter da vsebuje vodikov peroksid.

Danke.

Jaz uporabljam AOSEPT.
Pol literski pride okoli 20 eur za cel mesec in se mi ne zdi tako hudo.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Ja, tudi jaz sem kupil tega. Okej, bomo preživel
smile-1.gif


Sedaj pa me zanima še, če obstaja kakšna tekočina, kamor lahko leče pospraviš recimo za eno uro? Če jih dam v to AOSEPT tekočino, jih morem notri pustiti vsaj 6 ur.
 

Joan

Zelenc'
5. sep 2007
25
0
1
Citat:
Uporabnik Torque pravi:

Sedaj pa me zanima še, če obstaja kakšna tekočina, kamor lahko leče pospraviš recimo za eno uro? Če jih dam v to AOSEPT tekočino, jih morem notri pustiti vsaj 6 ur.
Fiziološka raztopina
cheer.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

One word: Ebay


Že tri leta naročam leče iz ene on-line optike v Nemčiji. Cene so približno 50% cen v naših internetnih optikah, tako da si mirne duše privoščim še zavarovano pošiljanje za 20 EUR, kjer dejansko skoraj ne more iti nič narobe. Aja... naročeno prispe v 2-3 delovnih dneh.


http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=260226463623

(če koga moti reklama, naj izbriše in jo dobiš po zasebnih sporočilih)

Tekočina za leče, peroksidna, 3x360ml za 15,90 EUR. Nekako trikrat ceneje kot pri nas
smile-1.gif
. Aosept imajo tudi in je okoli pol ceneje.

Tudi za torične mehke leče se ti splača malce pogledat (če imaš seveda ustrezno diptrijo).


Glede raznega mešanja fizioloških raztopin je pa moje mnenje tako:

- absolutno ne za poltrde leče (pogojno za mehke, ki se pogosteje menjajo)
- odkar sem na očesni kliniki videl par sočnih vnetij roženice... vedno samo in izključno peroksidna raztopina.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sem za hec naredil eno primerjavo mojega zadnjega naročila z lecka.net:


1. Air Optix Night & Day 6x1

ebay: 48 EUR
lecka.net: 92 EUR

2. Focus Dailies 180x1

ebay: 68 EUR
lecka.net: 162 EUR



Te cene so že smešne. Sploh če vzameš v račun, da so to spletne trgovine in da so cene v klasičnih optikah še višje.

Nabavil sem zalogo leč + tekočine za celo leto in vse skupaj je s poštnino vred prišlo 152 EUR (s tem, da imam precej občutljive oči in dobro prenašam samo dnevne leče in to dvigne ceno).
Prihranek je preko 100% (glej zgoraj).
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Se pozna, ja. Optiki so dragi. Se pozna tudi razlika v cenah v lekarnah in pri optikih. Sam sama še vedno kar pri najbližjem optiku kupujem - saj ne vem, zakaj. Bo res treba začet kupovat pri cenejših, se bodo tudi naši optiki potem kaj premaknil, menda.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Še zmeraj je na škatlico vsaj 10€ razlike, sploh pri kakšnih toričnih je pa razlika še precej večja. In pri poštnini par evrov, se še vedno splača.

Pri tekočini je pa že vprašašnje, ker je poštnina ponavadi 18€ zaradi teže pošiljke. So pa tudi tekočine kar nekaj cenejše.