Tek s tabletkami in praški

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik Ice pravi:
Seveda vsak bi najraje zastonj prišel do informacij. Nekdi ki je leta in leta vlagal v znanje ter se izpopolnjeval naj vsakomur deli zastonj infrormacije
crazy1.gif
če bi vsi tko razmišljali potem ne bi bilo forumov
wink-1.gif
Zato so forumi, da si pomagamo. Če obrnemo sitaucijo in recimo, da si n anekem podorčju totalni laik in boš par stvari vprašal, pa boš dobil odgovor: "Jst vem pa ne povem, ker to delam v službi in od tega živim. Da sem prišel do tega znanja so mi pomagala izobraževanja in lastne izkušnje." Vrjetno ne bi bil vesel tega odgovora;)

Glede ostalega se strinjam in se tudi že prakticira.

Iščeš informacije katere sem ti podal linke na katerih piše POPOLNOMA VSE! Zdej če si tako len da se ti ne da prebirati ter iskati je pa tvoj problem ne moj. Če si navajen dobiti vse na pladnu je tvoj problem, tukaj se pa malo vrži v iskanje ter sigurno boš dobil informacij za cel teden branja...

Ampak seveda najraje bi videl da ti napišemo jedilnike kaj zjutraj malica kosilo malica večerja itd...e kolega ne gre to tko
smirk-1.gif


www.google.com -----vpišeš mojtrener ali pa maxximum portal...potem imaš pa možnost išči pa se loti zadeve
evil.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Res pa mi je zanimivo zakaj vsi tako skrivajo te recepte oz. kaj jedo. Vsi full pametni katerih snovi se ne sme vnašat v telo, noben pa tko prijazen, da bi vsaj svoj jedilnik napisal in povedal zakaj se tako prehranjuje. Vem, da je prehrana različna od človeka do človeka, sam, če pa človek dobi vsaj neko splošno predstavo o tem kaj vse se je za hujšanje ali pridobivanje mišične mase je pa tut fajn in si potem sam lahko in lažje kaj skombinira.

Vidiš tle se motiš full. Tudi jaz pišem jedilnike, programe, treniram ljudi itd... To sem po poklicu in to delam za denar. Pa ne mislit da nisem komu tudi zastonj naredil jedilnik ali pa mu pomagal. Vedeti moraš da je bi imel tako s tabo in jedilnikom okoli 3 ured dela in kalkuliranja z jedilnikom za en teden.
Ti pa verjetno pričakuješ da ti bom kar dal en jedilik. A ti napišem svojega? Lahko, ampak ta jedilnik bo pravi le, če si ti prav tako kot jaz, velik 180 imaš 93 kg, 12 % maščobne mase, narediš vsak dan uro kardia, pa še trening z utežmi, greš vsak teden še za ene 3 ure skupaj na bicikl, imaš cilj vzdrževati mišično maso, časa pa imaš cel dan. Drugače pa ti ta jedilnik ne bo kaj prida koristil, tega pa ti verjetno ne želiš ane?

Zato je skrajno neumno kopirat neke jedilnike po forumih ali ponavljati trening programe - zguba časa. To je tako kot če bi nekomu crknu avto na servisu pa bi mu zamenjali benz pumpo, ker je ta ckrnla. In ko bi tebi crknil avto, čeprav je ta čisto drugi model, bi vprašal soseda in potem še ti zamenjal benz pumpo.
kar se tiče prehrane in treninga je praktično vsak pameten, ne glede če ima o tem kakšno formalno izobrazbo. Vsak qurac piše članke, knjige daje nasvete itd... Avte se pa vozi na servis, kjer jih zaupamo "strokovnjakom" ki imajo po večini le srednjo šolo. Dejstvo pa je da je motor ferarija preprosta otroška igrača če ga primirjamo s kompleksnostjo človeškega organizma.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Pričakoval sem, da bom res dobil kak morda bolj splošen jedilnik ali pa celo kak osebni in zraven napisano ali je za hujšanje ali za mišice ali kar tako. In potem bi s pomočjo njih in info z neta videl katero hrano jesti in ne samo katere sestavine v hrani niso dobre. Ok, očitno to ne gre kar tako. Sej počas bomo pršli na isto valovno;)

teb pa še en pm pošljem;)
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Če želim izboljšati prehrano odstranim nasičene maščobe, sladkorje, zvečer ješ predvsem beljakovinsko hrano itd... Sestavim si torej jedilnik z malenkostnim deficitom in z njim hujšam. Če bi po istem jedilniku jedla punca pa bi jasno na masi pridobivala.