Tek s tabletkami in praški

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Mal me zanima mnenja UPORABNIKOV teh dodatkov/pripomočkov.

Kaj ja in kaj ne, kje v Lj to kupit (dobra trgovina), kolk stroškovno na mesec to pride...

Zanimajo me varjante za fat burner(vrjetno obstaja še pod drugimi imeni), pa neki napitki za med samim tekom in vrjetno tudi fajn kaj
po teku.
Torej cilj je shujšat. Prehranjevanje je pa že sedaj količinsko dokaj malo.

Če se da dobit tudi kak jedilnik bi blo tut fajn. Tisti namigi jej OH, manj maščob, beljakovine... mi ne pridejo ravno prav, ker potem spet ne vem kaj je potrebno jesti. Rad bi jedilnik, kjer piše pojej tak pa tak šnicel in zrven takšno prilogo na tak način narejeno.

Ker nismo v temi za nabijanje postov, bi prosil, da vsi ki nimate izkušenj s temi stvarmi, da se zadržite komentarja. In načelo manj žri več gibaj se že prakticira neki časa.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
Ni vedno načelo manj žri, je bolj pomembno, da žreš pravilno izbrano hrano, pripravljeno na žaru ali kuhano. Razna cvrtja odpadejo. Na jedilnik spravi čim več zelenjave, saj gre za kalorično prazno hrano, kjer mora organizem kuriti kalorije za prebavo (beri: povečan metabolizem...), na drugi strani pa jih ne dobi nazaj (z vnosom zelenjave...).
 

Susto

Pripravnik
24. sep 2007
108
0
16
Zajtrk: 50g ovsenih kosmičev, 30g wheya, vitaminska tableta
Malica: 100g piščančjih prs, 100g polnozrnatega toasta
Malica2(pred treningom): 100g testenin, 120g tune
Obrok po treningu: 30g wheya, banana
Malica3: puranje meso, govedina, piščančja prsa, ribe...
Pred spanjem: 250g skute

copy paste iz nekega foruma
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Če še nisi prebral, je v zadnjih nekaj številkah Poleta tema o prehranjevanju in treniranju za hujšanje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hvala vsem!

A se da kje dobit stare št. poleta? Ravno danes videl da je tole priloga enmu dnevnemu časopisu. Vrjetno bi bilo najboljše, če jim pišem v uredništvo?

Se pa na veliko prebira slo forume/portale.

Res pa mi je zanimivo zakaj vsi tako skrivajo te recepte oz. kaj jedo. Vsi full pametni katerih snovi se ne sme vnašat v telo, noben pa tko prijazen, da bi vsaj svoj jedilnik napisal in povedal zakaj se tako prehranjuje. Vem, da je prehrana različna od človeka do človeka, sam, če pa človek dobi vsaj neko splošno predstavo o tem kaj vse se je za hujšanje ali pridobivanje mišične mase je pa tut fajn in si potem sam lahko in lažje kaj skombinira.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Seveda vsak bi najraje zastonj prišel do informacij. Nekdi ki je leta in leta vlagal v znanje ter se izpopolnjeval naj vsakomur deli zastonj infrormacije
crazy1.gif


Imaš ogormno napisanega na forumih ala mojtrener, maxximum itd....samo čas si je potrebno vzeti ter prebrati, ker tem o kateri ti sprašuješ je ogromno
smirk-1.gif


Tist jedilnik ko je en naredil copy/paste je brez veze, ker ne moreš čez noč spremeniti prehrambenih navad...plus praški..itd..

Sami dodatki ti na začetku ne pomagajo ala popolnoma nič. Najprej uredi prehrano, potem si uredi treninge potem so pa na vrsti dodatki...ampak ne pričakovat da boš z dodatki rešil vse.

Stroškovno je težko govoriti, mene ko sem treniral 5-6 krat tedensko fitnes me je mesečno stalo z hrano vred itd...500€ in gor...
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Ice pravi:
Seveda vsak bi najraje zastonj prišel do informacij. Nekdi ki je leta in leta vlagal v znanje ter se izpopolnjeval naj vsakomur deli zastonj infrormacije
crazy1.gif
če bi vsi tko razmišljali potem ne bi bilo forumov
wink-1.gif
Zato so forumi, da si pomagamo. Če obrnemo sitaucijo in recimo, da si n anekem podorčju totalni laik in boš par stvari vprašal, pa boš dobil odgovor: "Jst vem pa ne povem, ker to delam v službi in od tega živim. Da sem prišel do tega znanja so mi pomagala izobraževanja in lastne izkušnje." Vrjetno ne bi bil vesel tega odgovora;)

Glede ostalega se strinjam in se tudi že prakticira.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
pojdi ven in uživaj (tek, kolo,...) ... če boš gledal samo na kg boš lahko hitro obupal...(tud tabletke in praški ti ne bodo pomagali)
šport oz rekreacija ti mora pridt v kri, potem bo vse lažje...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
športanje je "najmanjši" problem in se že lep cajt prakticira. Do sedaj je res bila prehrana v kurcu in bi to rad spremenil. Za praške in tabletek pa vsi vemo, da se na veliko uporabljajo in vrjetno ne zato, da bi na to bejbe padale;)
Ljudje smo različni in eni lahko cel dan žrejo pa jim ne bo nič, drugi pa "pogledajo" malo več pa se že pozna. Tako potem tudi pri športanju nekateri rabjo več kot drugi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Vbistvu se gre vse tole za punco.

4x na teden po 1uro intezivnejša aerobika. Sedaj bo namesto nje tek (8km) v slabem vremenu pa vaje z aerobike.
Prehrana:
do sedaj je bilo:
- zajterk: mleko s komsiči, ali kak kos kruha sčim namazan ali samo sadje
- malica: sadje ali kar je pač prišlo pod roke, razen sladkarij
- kosilo standard kar se je pač doma kuhalo
- pop. malica včash je bila včasih ne, kako riževo ali polnozrnato ploščico pa jogurt
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Priporočam TABATA vaje.
za začetek 8 serij po 20sek in 10s pavze. Malo pobrskaj. idealka za kurjenje če človek nima veliko časa. Pa si vzameš slabo urco pa šibaš na polno...

Seveda pa je glavna prehrana!! Večji vnos beljakovin, manjši vnos ogljikovih pa maščob.
 
Nazadnje urejeno:

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>4x na teden po 1uro intezivnejša aerobika. Sedaj bo namesto nje tek (8km) v slabem vremenu pa vaje z aerobike.

Aerobika je načeloma (vsaj v prvi polovici oz. prvih 40 minut) dokaj visoko intenzivna vadba, to pomeni, da se dela v takem območju srčnega utripa, da se maščob pokuri zelo, zelo malo (nad 80 % MSU). Utrip pri aerobiki tudi težko kontroliraš, ker ti tempo enostavno diktira vaditeljica z glasbo, poleg tega pa podložen step (če se dela na stepu) še poviša srčni utrip.

Glede na to, da bo punca zamenjala aerobiko za tek, skoraj ziher ne bi rabila raznih dodatkov, vendar le pod pogojem, da ne bo pretiravala z intenzivnostjo. To pomeni, da bo tekla s takim tempom, da se bo zraven lahko normalno pogovarjala oz. največ s takim, da sebo pogovarjala, vendar bo že malce zadihana.

Če še ne uporablja merilca srčnega utripa, vsekakor priporočam, da si ga nabavi in ga uporablja pri vseh aktivnostih ter na osnovi tega kontrolira intenzivnost vadbe. Priporočam tudi mal branja na temo območij MSU, kjer bosta spoznala, kaj je vir energije pri kateri vrednosti MSU (v procentih seveda).

Maščoba se namreč porablja kot vir energije pri nižje intenzivni vadbi oz. višje ko greš z utripom, manj maščobe porabiš kot vir energije. V nižjem območju delaš, manj kalorij je pokurjenih, vendar od teh večji delež maščobnih. Višje območje pomeni več kalorij, vendar manjši delež maščobnih.

Imaš merilce srčnega utripa, ki na osnovi podatkov (teža, spol, starost) in intenzivnosti vadbe pokaže približno porabo kalorij, zraven pa še piše, kolikšen delež od tega je šlo (teoretično) na račun maščob.

V praksi recimo to pomeni: aerobika, 53 minut vadbe (v to ni zajet strečing), poraba kalorij 530, od tega 30 % maščobnih. Zakaj toliko malo? Ker je bil povprečen utri 85 % MSU ...
smirk-1.gif


Tako da ... IMO ne rabi nobenih praškov in tablet.
smile-1.gif
Če pa vseeno hoče kakšen "spodbujevalec" presnove, pa je menda dobro piti zeleni čaj, energijo za vadbo pa dobiš tudi iz kave, ki jo spiješ pred treningom (kofein).

Pa urejena in predvsem čimbolj uravnotežena prehrana tudi pomaga ... baje
smile-1.gif


Za zanimivost pa cifra, ki nam jo je zadnjič povedala vaditeljica na spinningu - za porabit 1 kg maščobe je potrebno (tko je rekla) nekaj čez 9000 kcal.
smirk-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
evo ti je mojca zelo lepo napisala.
pri aerobiki bo pokurila zelo malo maščob zaradi prevelike intenzivnosti...
boljši je tek ali kolesarjenje pri zmernen tempu (okoli 60% MSU). če nima merilca utripa, to pomeni, da naj bo intenzivnost takšna da lahko še normalno govori zraven...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
cool!
HVALA vsem
zmaga.gif


Mojca, če še tebe mal pocukam za rokav, če imaš kak receptek za prehrano
smile-1.gif
?
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Mojca, če še tebe mal pocukam za rokav, če imaš kak receptek za prehrano ?

he he ... nisem noben stručko, da bi vama lahko pamet solila
smile-1.gif
Teh stvari (ker sem napisala v prejšnjem postu) so me (žal!!!) naučili šele na spinningu lani jeseni, kjer je merilec srčnega utripa skoraj obvezna oprema. Ker je ura vodena glede na ciljno območje, torej % MSU.

Žal pa pravim zato, ker se sama ubadam celo življenje s preveliko telesno težo, in mi nihče nikoli ni povedal, da zgolj samo aerobika (različne vrste) ne bo imela želenega učinka (previsoka intenzivnost).

Dejstvo je, da hujšaš takrat, ko je vnos kalorij manjši od porabe, zraven pa seveda upoštevaš območja vadbe. Poleg tega vsi pravijo "jej večkrat dnevno po malem", nihče pa ne pojasni, zakaj! Razlog je preprost (napisala bom po kmečko
tongue-1.gif
):
- če ješ večkrat dnevno po malem, potem telo ves čas nekaj presnavlja,
- če ješ malokrat na dan, telo misli, da je treba šparat in delat zaloge (da ne bo kasneje stradalo).

Pa še nekaj - jutranja vadba ima večji učinek kot večerna. Preprosto zato, ker po vadbi telo pospešeno presnavlja, in če vadiš zjutraj, se to pozna še kar nekaj časa. Če pa vadiš zvečer, pa naj bi bil manjši učinek, ker se telo umiri za spanje.

Zraven pa upoštevaš uravnoteženo (poguglaj recimo "prehrambena piramida") in zdravo (nizek glikemični indeks - GI) prehrano, se redno rekreiraš, pa rezultati ne bi smeli izostati.

V teoriji
grin1.gif


V praksi je pa ponavadi problem
frown-1.gif
So seveda izjeme, ki so s pomočjo kakšnih diet doseglji cilje, in jih tudi obdržali, vendar le zato, ker so spremenili način prehranjevanja in obdržali gibanje.

Tako da jaz osebno sem se (zaenkrat) nehala obremenjevati s tem, kako bom shujšala, ampak sem se v zadnje pol leta usmerila v to, da je redna rekreacija postala nekaj vsakdanjega v mojem urniku oz. sem postala "odvisna" od rekreacija, ker če kako uro v tednu kdaj spustim, mi enostavno manjka. Hkrati poskušam upoštevat tisto prej o prehrani, zdaj, ko je topleje, pa sem bom lotila še nizkointenzivne vadbe (hitra hoja, počasen tek, kolesarjenje zunaj, kakšen hribček). Pa ni vrag, da se do jeseni ne bi kaj poznalo
smile-1.gif


Če bi pa hotela tvoja deklica konkretne jedilnike, bi pa najbrž mogla h kakšnemu strokovnjaku, ki bi na podlagi njenih navad, življenskega stila, analize dosedanje prehrane lahko pripravil priporočila, kaj kdaj jesti in koliko.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik Ice pravi:
Seveda vsak bi najraje zastonj prišel do informacij. Nekdi ki je leta in leta vlagal v znanje ter se izpopolnjeval naj vsakomur deli zastonj infrormacije
crazy1.gif


Imaš ogormno napisanega na forumih ala mojtrener, maxximum itd....samo čas si je potrebno vzeti ter prebrati, ker tem o kateri ti sprašuješ je ogromno
smirk-1.gif


Tist jedilnik ko je en naredil copy/paste je brez veze, ker ne moreš čez noč spremeniti prehrambenih navad...plus praški..itd..

Sami dodatki ti na začetku ne pomagajo ala popolnoma nič. Najprej uredi prehrano, potem si uredi treninge potem so pa na vrsti dodatki...ampak ne pričakovat da boš z dodatki rešil vse.

Stroškovno je težko govoriti, mene ko sem treniral 5-6 krat tedensko fitnes me je mesečno stalo z hrano vred itd...500€ in gor...

na http://www.maxximum-portal.com/forum/index.php imaš posebno rubriko z jedilniki tako da se vidi kaj kdo je.