Tehnične težave po nadgradnji

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Prav smilite se mi vsi, ki morate gledati vse te celozaslonske umotvore. Če bi bile na straneh nevsiljive oglasne pasice bi še sam kdaj kliknil na kakšno ampak tole krepko presega vse meje dobrega okusa. Meni je prav težko karkoli najti na internetu takoj ko zapustim domač Wifi, ker se tole Sr***e odpira kar naprej na vseh straneh. Doma za soliden internet skrbita PiHole in Ublock Origin. S tem je internet še dokaj higieničen. Izven tega je katastrofa, saj oglaševalci pač ne poznajo sramu. Ista situacija je na tv, kjer na 15 minut oddaje dobiš 7-9 minut reklam in ob tem še plačaš za program, ki ga gledaš...
 

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
za oglase ne vem, uporabljaš adblocker.
ne moti me ena ali dve oglasni pasici, saj denar nekje mora priti za vzdrževanje strežnika. moti me pa to posiljevanje z oglasi.

pa ravnokar tudi gledam kot je omenjeno da so strani ogromnih velikosti. zadnja stran, en prispevek in velikost čez 5MB?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
1. WinXP in dalje ne upoštevajo nekaterih postavk za zunanje site v hosts datoteki ! Win98SE s tem nima problema ...
2. nekje sem pred kratkim objavil adGuard-ove DNS-je (treba nastavitve v Winsih spremenit.... se sproti na njihovem serverju lista sranja osvežuje ....
3. da se alter zaradi smeti v kodi hitreje nalaga, uporabite na shorcutih browserjev (ki se nalagajo lahko tudi pri start_Up-u komandno linijo pod properties (link do programa ****..exe --proxy-server="62.103.107.9:80" ) (= OperaTurbo proxy). Varianta je tudi prčkanje po registru, kar vam resno :gorjaca: odsvetujem, če ne veste kaj počnete !!!

Problem je tudi z eno JS v kodi, pa če se ta nova koda spusti skozi OL validator kode, najde kup smeti in nepravilnosti v kodi Xoro™ foruma. Povezave na zunanje linke odzivnost upočasnijo (čeprav oni predogled linka/strani zna prav pridet), čaka odziv zunanjih sajtov !

Če nekdo posta link npr.do YT namesto kratkega opisa (naslova, čas) in pasta link direkt (ala Andy ali še marsikdo) namesto npr. preko shortUrl.com vstavi v kodo brdo sranja v frame in čaka odziv YT-a. Tak link preko krajšalnika linkov lahko odpreš, če te zanima v novem tabu, koda linka na strani pa je bistveno bolj čista. ... Je pač polno drobnarij za popravit, pa programerji samo sestavljajo "kocke" kot Lego pri izdelavi programov in kod že vsaj desetletje (hiperprodukcija) in to na virtualcih. Pol je pa brdo bugov notri že od prej, ki se samo kopičijo .. Saj je isto pri OS-jih etc ... Če se uspeš prilagodit Ok, čene pa keš za novo in zmoglivejšo mašino :aplauz: ... Viva WinTel zarota ! ... saj z Linux-om ni dosti bolje zadnje čase za navadnega uporabnika ...

Npr. jest berem Alter v prastarem OS in Prastari Operi, postam pa v XP-jih in K-Meleon-u iz l.2015, JS vklopim v broeserju samo pred odgovorom ... pa je ...

Velikost črk je treba generalno nastavit na 100% že v kodi foruma (zdaj je na 62,5 !!! (pa treba ona finta s CTRL + 2x+ tipka, ma to poveča vse v broWserju!
Nekateri nastavitev velikosti texta v kodi ingnorirajo, drugi ne ...

Probal brdo njih zadnje ćase :zardelalter: ....
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Aaaaa... zato mi na prenosniku ne prikazuje teh tavelikih bannerjev, ker sem takrat, ko si napisal te DNS-e... te tudi uporabil ... :) ... Doma sem bil na iPadu in je brskanje s tako velikimi bannerji vmes med posameznimi temami precej otezeno ...

Network_23718CF9.png
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
ful je teh reklam. na androidu je una fora, ko ti poblenda čez celo stran, pa moraš X klikniti, na računalniku so pa tako velike, da samo to gledaš, posti vmes se pa kar izgubijo. poleg tega se mi pri strani popupne na vsake toliko časa "zid" ali kaj je tisto in prekrije vse. Nadležno, ko ne vem kaj...

sem dala dol tale ublock origin. pa da vidimo.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Vidim, da mi je marsikaj prihranjeno... Internet je očitno res greznica reklam.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
najdite datoteko hosts v sistemu, odprite s txt urejevalnikom in pod rubriko [Misc A - Z] vpišite

127.0.0.1 https://oglasi.slo-tech.com

in shranite/save .., .. reset/reboot mašine (mogoče zadosti samo odjava/prijava userja na mašini ) .... hitrejše nalaganje alterja :evil: ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Aaaaa... zato mi na prenosniku ne prikazuje teh tavelikih bannerjev, ker sem takrat, ko si napisal te DNS-e... te tudi uporabil ... :) ... Doma sem bil na iPadu in je brskanje s tako velikimi bannerji vmes med posameznimi temami precej otezeno ...

Network_23718CF9.png


TIle DNSi imajo eno slabo lastnost. Sem si zadnjic nastavil na routerjevem DHCPju... pa je Apple TV seveda tudi dobil te DNS-e... in sem se sinoci zafrkaval skoraj eno uro, da sem ugotovil, zakaj se mi aplikacija Netflix noce povezati ... Sem se potem spomnil na to in spremenil DNSe nazaj na Googlove ... in je potem iz prve zacelo delat ...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Bom dal kar sem...
A je varianta, da se cela tema prezre?
Ja, OK, vem, da lahko prezrem uporabnika.
Ampak, moja želja je, da ko kliknem "Neprebrani prispevki", mi pokaže samo teme, ki me zanimajo, ostale pa sem prezrl...
Kaka varianta?
Hvala v naprej in "keep smiling"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Seba81 in B81

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Kaj še komu dela težave gumb na sliki. Po kliku nanj, se ne zgodi nič. Pa ko narediš objavo kar nekaj časa melje.

Opomba 2020-08-04 091802.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.209
113
Po oddajanju komentarja, kar nekaj časa traja, da se komentar pošlje - min 6 sec. se kaže tisti bar za promet desno zgoraj.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
E komu tipkovnica izgine ko piose komentar? Pri brisanju pa brisanje kar laufa in pobrise vse. Varovalka? :)