Tehnične težave po nadgradnji

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi meni. Če nekaj napišem in ne objavim, je tam - v tisti temi tako dolgo dokler ne zbrišem in objavim nekaj drugega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, sem medtem razmišljal in tuhtal, kako bi zadevo nekako pokazal.

Enostavno - ni mi všeč! Pa sem se prav trudil prilagoditi se. Ta napaka je pa "pika na i."

Zadeva se med pisanjem svojih tekočih misli nekam shranjuje, običajno nekam na RAM. Toda tu se ne zapisuje na RAM, temveč na ROM, na disk ... kakor slutim, pa niti ne na Moj disk, ampak nekam na alterjev server !
To je grozljivo ! Nekdo lahko bere moje misli, še preden sem jih pripravil za objavo !!! :eek:

Sorry, administratorji imate mojo popolno kritiko na trenutni sistem. Že res da smo zgolj "uporabniki", toda - bili smo povabljeni na ta portal.

Alter kot tudi Mobisux nekoč, sta izstopala po svojem uporabniškem vmesniku. Ali "platformi" ali kako se že izražate. Ta platforma je bila zelo ergonomično oblikovana, narejena za človeka (ne za "kiborga", kot najraje japonci opremljajo svojo opremo od tiskalnikov dalje). S posodobitvijo na današnjo obliko je forum padel v sivo povprečje.
Če ga primerjam z npr. strojnistvo.com, imata zelo podobno obliko (nedvomno ista platforma), toda tam teh problemov s shranjevanjem ni nikoli bilo. Torej ste administratorji tisti ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zadeva se med pisanjem svojih tekočih misli nekam shranjuje, običajno nekam na RAM. Toda tu se ne zapisuje na RAM, temveč na ROM, na disk ... kakor slutim, pa niti ne na Moj disk, ampak nekam na alterjev server !
To je grozljivo ! Nekdo lahko bere moje misli, še preden sem jih pripravil za objavo !!!

Hmmm, mi je dalo misliti sedaj :rolleyes:
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Ekran je preveč mastan pa se prilima vse gor. Umijte roke vsaj enkrat na teden.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, glede na neodziv pristojnih sklepam, da me občutki niso varali. :mad:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Tam nad oknom za vnos pri disketi imaš opcijo "izbriši osnutek", tisto pobriše shranjeno vsebino (ne iz okna - tam ti tekst še vedno ostane, ampak potem se ne pojavi več v oknu če greš nazaj in potem spet v temo, vsaj pri meni tako deluje). Da bi bila kje opcija da ne shranjuje samodejno "osnutka" pa nisem zasledil. Bi pa bilo fino ja!;)
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
No, sem medtem razmišljal in tuhtal, kako bi zadevo nekako pokazal.

Enostavno - ni mi všeč! Pa sem se prav trudil prilagoditi se. Ta napaka je pa "pika na i."

Zadeva se med pisanjem svojih tekočih misli nekam shranjuje, običajno nekam na RAM. Toda tu se ne zapisuje na RAM, temveč na ROM, na disk ... kakor slutim, pa niti ne na Moj disk, ampak nekam na alterjev server !
To je grozljivo ! Nekdo lahko bere moje misli, še preden sem jih pripravil za objavo !!! :eek:

Sorry, administratorji imate mojo popolno kritiko na trenutni sistem. Že res da smo zgolj "uporabniki", toda - bili smo povabljeni na ta portal.

Alter kot tudi Mobisux nekoč, sta izstopala po svojem uporabniškem vmesniku. Ali "platformi" ali kako se že izražate. Ta platforma je bila zelo ergonomično oblikovana, narejena za človeka (ne za "kiborga", kot najraje japonci opremljajo svojo opremo od tiskalnikov dalje). S posodobitvijo na današnjo obliko je forum padel v sivo povprečje.
Če ga primerjam z npr. strojnistvo.com, imata zelo podobno obliko (nedvomno ista platforma), toda tam teh problemov s shranjevanjem ni nikoli bilo. Torej ste administratorji tisti ...


Da ti malo osvežim znanje srednješolske informatike, ROM = read only memory.

Res pa je, da se stvar shranjuje v našo SQL bazo, do katere imava dostop trenutno samo dve osebi, izmed katerih nobena nima niti približno toliko časa, da bi brala/analizirala vaše nedokončane objave. Meni se zdi ta funkcionalnost še kako uporabna, če se ti obesi browser, pride mimo šef in moreš hitro ugasnit browser ipd..., osnutek pa še vedno ostane shranjen in potem lahko nadaljuješ.
Če te to tako moti, potem naj te razsvetjim še, da imava isti osebi tudi možnsot vpogleda v podatkovno zbirko z vašimi zasebnimi sporočili. Pa to, katere teme ste si že ogledali, kje ste stisnili like...

O strojnistvo.com in neshranjevanju pa... NEDVOMNO druga platforma. Strojništvo uporablja phpBB, mi pa XenForo. PhpBB je brezplačna forumska platforma in posledično pogosto na udaru hekerjev. Alterja na kaj takega nisem upal preportat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Te disketke na telefonu nimam, na računalniku pa je??? Tako na telefonu, kot tudi na računalniku uporabljam Chrome. :rolleyes:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Da ti malo osvežim znanje srednješolske informatike, ROM = read only memory.

Res pa je, da se stvar shranjuje v našo SQL bazo, do katere imava dostop trenutno samo dve osebi, izmed katerih nobena nima niti približno toliko časa, da bi brala/analizirala vaše nedokončane objave. Meni se zdi ta funkcionalnost še kako uporabna, če se ti obesi browser, pride mimo šef in moreš hitro ugasnit browser ipd..., osnutek pa še vedno ostane shranjen in potem lahko nadaljuješ.
Če te to tako moti, potem naj te razsvetjim še, da imava isti osebi tudi možnsot vpogleda v podatkovno zbirko z vašimi zasebnimi sporočili. Pa to, katere teme ste si že ogledali, kje ste stisnili like...

O strojnistvo.com in neshranjevanju pa... NEDVOMNO druga platforma. Strojništvo uporablja phpBB, mi pa XenForo. PhpBB je brezplačna forumska platforma in posledično pogosto na udaru hekerjev. Alterja na kaj takega nisem upal preportat.

Hvala za odziv, glede mojega srednješolskega znanja računalništva pa samo toliko: misliš da sem avtomatsko napisal "ROM" ? Zame je to pesmica: "read only ..." , iz tega si nazaj zgradim okrajšavo. Misliš da sem amerikanec da bi se zgovarjal v kraticah ?!

Lej, topel nasvet iz moje strani. Da mi je bila prejšnja oblika foruma boljša, je moja subjektivna ocena. Nekaj podobnega kot tudi trdim, da sem pri Win XP za en plot načrta porabil morda 3 klike, danes na desetki pa 10 ali pa tudi dvajset ... kaj je bolj "ergonomično" ? Vendar je to samo moja ocena.

Če pa moram ob objavi prispevka paziti kot pes pred bajto na ketni, da se mi ne bi nekaj nezaželjenega izmuznilo ven, pa pomeni, da je zadeva potrebna piljenja in izboljšave. Se strinjaš?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
ksz....

Kaj bi se dalo narediti expand celo temo. Sedaj nisem več tolk gor, potem pa včasih vidim kako temo ima pa že 30 strani, me pa mine da bi moral strani obračat.

Mogoče obstaja kak pluggin, ker verjetno je forum narejen že po kaki predlogi.

edit: Po minuti sem nekaj dobil že, oz. je en drug prišel na to idejo.
https://xenforo.com/community/threads/show-all-posts-on-one-page.13195/

Samo kaj uporabnega pa ne najdem.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Na androidu (chrome) me namesto na neprebrane prispevke, vedno vrze na prvi post.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Danes mi tole meče ko si hočem ogledat kero temo na forumu.
Alter napaka.PNG

Še komu..?