Tegola na tegolo?

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Torej, sem v precepu. Hiša pokrita s Tegolo, na severna strani je v neki točki začela puščati. Razmišljal sem, da bi zamenjal kritino s pločevino ali z opečno. Ampak, imam 7 čisto novih Velux strešnih oken, ki bi jih v primeru menjave vrste kritine moral premakniti navzven. Če streho na novo pokrijem s Tegolo, oken ne rabim premikati. Tegola mi je zdržala 24 let. Iščem mnenja za ponovno prekrivanje s Tewgolo in seveda proti. Kaj menite?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.169
1.177
113
Če imaš izolacijo pod staro tegolo Ok, in imaš tudi zračni kanal (2x deskano) pol komot daš tegolo še 1x čez.
Jaz sem dal čež pločevino z izolacijo in je sedaj pri temperaturi mansarde res konkretno bolje. Samo jaz nisem imel 2x deskano.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.169
1.177
113
Zračni kanal imaš kako narejen?
Folijo pod deskami? Predvidevam da tako.

Če ja potem je najbolje čez tegolo naredit kanal in čez drugo kritino.

Jaz sem dal pločevino v obliki strešnikov z spodaj nalimano kameno volno. Sedaj v mansardi poleti niti ne potrebujem vžigat klime, pozimi sem pa potrošnjo kurilca konkretno zmanjšal.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Pa lepo ti je napisal, da ne bi rad dajal novo/drugačno kritino, ker mora premikati strešna okna navzven/navzgor. Kakšno vezo ima z vsem tem zračni most?

OT: ti rabiš "poflikat" puščanje tegole in to lahko narediš tudi tako, da daš preko novo tegolo; bi pa sam vseeno potrgal dol staro tegolo, odstranil staro bitumen folijo in to vse naredil na novo.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.169
1.177
113
Vem kaj je napisal, jaz sem samo predstavil svojo izkušnjo. In če bi vedel, da bo taka razlika v kvaliteti bivanja bi to storil že prej, pa moral zato prestavljati okna ali pa ne.
Zračni kanal ima ogromno prednost, sploh pa zato ker vem da nazaj tegole niso pravilno polagal in se posledično izolacija poleti pregreje po dveh treh dneh vročine tako da ti tudi močna klima cel dan ne dohaja.
Glede trganja tegole dol pa izvoli, lažje je celo streho snet kot pa zlimano tegolo dol trgat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Limana tegola ni problem, problem so lepenkarji.
Razen če greš res na orto z nekim strgalom z vrha navzdol.
Smo jo lani odstranil nekih 80 m2 v dveh plasteh.
Na koncu jo je bilo skoraj 2 toni na dveh paletah.
Ce bi imel kontejner in bi zletela direkt s strehe bi bilo precej manj dela.
Ampak dobro... Zadeva je prekrita z Golobom.
Odlaganje tegole na lokalni deponiji je bila skoraj drazje od novega Goloba. Toliko o "ugodni" tegoli. Ker pac 600 evrov ne dam za odlaganje 2t tegole sem.....