Tapoceni LG LCD - se splaca?

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ola!

Iscem dodatni LCD TV, ki bo sluzil za Laptop in xbox priklop. Ker en TV ze imamo, iscem cim cenejsega, ampak kljub temu solidnega.

nasel sem:

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=A39F8041-F63D-8AEB-4869-314436F54285&linkid=15

V tujni ga skorajda ni mogoce dobiti ceneje. Kontrast mi je vsec, 2x HDMI tudi (odlicno za laptop-lcd).

Ga morda kdo ima? Izkusnje?

Gledal sem tudi Philips 53xx neki, je pa za 70 eur mislim da drazji.

Hvala in LP,
PIC
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
LG slovi kot dober v razmerju cena-kvaliteta. Vsekakor pa ti _TOPLO_ priporočam, da greš v BOF in si TV sam pogledaš in tako boš najbolje videl, kakšna je slika. Zahtevane priklope in druge specifikacije sicer lahko prebereš na internetu, tudi kak komentar morebitnega uporabnika utegneš dobiti, vendar je kakovost slike velikokrat stvar okusa vsakega posameznika.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Ola!

Iscem dodatni LCD TV, ki bo sluzil za Laptop in xbox priklop. Ker en TV ze imamo, iscem cim cenejsega, ampak kljub temu solidnega.

nasel sem:

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=A39F8041-F63D-8AEB-4869-314436F54285&linkid=15

V tujni ga skorajda ni mogoce dobiti ceneje. Kontrast mi je vsec, 2x HDMI tudi (odlicno za laptop-lcd).

Ga morda kdo ima? Izkusnje?

Gledal sem tudi Philips 53xx neki, je pa za 70 eur mislim da drazji.

Hvala in LP,
PIC

kolikor denarja toliko muzike
smirk-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.757
2.043
113
za šankom
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Ola!

Iscem dodatni LCD TV, ki bo sluzil za Laptop in xbox priklop. Ker en TV ze imamo, iscem cim cenejsega, ampak kljub temu solidnega.

nasel sem:

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=A39F8041-F63D-8AEB-4869-314436F54285&linkid=15

V tujni ga skorajda ni mogoce dobiti ceneje. Kontrast mi je vsec, 2x HDMI tudi (odlicno za laptop-lcd).

Ga morda kdo ima? Izkusnje?

Gledal sem tudi Philips 53xx neki, je pa za 70 eur mislim da drazji.

Hvala in LP,
PIC

kolikor denarja toliko muzike
smirk-1.gif

LGji so top 10 lcdji na našem okroglem planetu.toliko o tvojem poznavanju znamk.zanimivo da se uporablja ista tehnika kot pri samsungu in phillipsu.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Tukaj bi še jaz dodal svoj piskerček .....
Za mene osebno so LG lcd zadeve ene najboljših. Že od mojih prvih spoznavanj računalnika, ki seže kar daleč nazaj prisegam na znamko LG.
Ko še ni bilo lcd monitorjev sem strmel za tem, da sem imel vse pogone v compu znamke LG. Kasneje, ko so pa prišli LCDji na tržišče pa sem seveda takoj kupil 17" LG, za katerega sem dal takrat celo premoženje. Če se ne motim je takrat stal nekaj čez 160.000 sit. Ogromno denarja, ampak kvaliteta ni poceni.
To je zgolj moje osebno mnenje ... jaz sem zadovoljen z izdelki LG.
cheer.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
A daj daj...iz kje si pa to potegnu.
stupid-1.gif


LG vgradi ogromno gnilih panelov, kateri so slabši (razen po odzivnosti), kot 10 let stari.
bonk.gif


Da se pri Lgju dobit dober display ampak je treba zlo zlo zbirat, na konc pa niti ni velik cenejš ko konkurenca.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Jst sm tut zadovoljen z LG lcd, imam ga nekaj več kot tri leta (L1915s) pa niti malo problemov ni bilo. Pa tudi sorazmerno ugoden je bil takrat za takratne cene, 80.000 sit za 19'. Dejansko je to da drzi dobro kvaliteto za nizko ceno. Če pa hočeš top quality si pa nabavi kak sony al pa nevem kaj
 

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
Tudi jaz prisegam na LG, tako na pogone kot na lcd-je. V službi za video nadzor veliko uporabljamo LG-jeve lcd-je pa nimam nobenih slabih izkušenj z njimi, še celo obratno, slika pri LG-ju je največkrat veliko boljša kot pri dražji konkurenci, okvar pa praktično ni, pa čeprav so monitorji prižgani 24 ur na dan.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.757
2.043
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
A daj daj...iz kje si pa to potegnu.
stupid-1.gif


LG vgradi ogromno gnilih panelov, kateri so slabši (razen po odzivnosti), kot 10 let stari.
bonk.gif


Da se pri Lgju dobit dober display ampak je treba zlo zlo zbirat, na konc pa niti ni velik cenejš ko konkurenca.

se pravi so gnili paneli tudi v večini bolj renimiranih znamk (sony,samsung,phillips,toshiba...)
vsi namreč vgrajujejo itse gnile panele v svoje škatle
confused-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dokaži...

Ne dojameš...LG vgrajuje 90% gnilih panelov...če je 10% malo boljših nikakor ne pomeni, da je komplet proizvodnja dobra. Nasploh je kvaliteta LCDjev padla če govorimo o PC displayih, tolk slabe slike nekaj let nazaj nisi mogel dobit, vsi najnižji modeli tudi pri Samsungu niso vredni 100€.

Naprimer...191T samsung ima boljšo sliko, kot nov samsung nižjega cenovnega razreda...191T je cca. 8-9 let star model. Najdi spisek uporabljenih panelov pa bomo vidli kdo ima kaj.
grims-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik shift pravi:

zakaj bi ti karkoli dokazoval.

stric google ti bo vse dokazal




stric google pravi marsikaj...



1. da ni 1. v proizvodnji (ce je to dokaz za karkoli)

2. da ni 1. v prodaji (isto), btw med online retailerjih ni niti med prvih 10

3. stric Google pravi tudi "PR Company Tries To Hide LG HD TV Problems, 19/03/2007"

4. smisel LG robe ni v tem da je TOP ampak da je CHEAP in ga prodajas na palete
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
zakaj bi ti karkoli dokazoval.
stric google ti bo vse dokazal

stric google pravi marsikaj...

1. da ni 1. v proizvodnji (ce je to dokaz za karkoli)
2. da ni 1. v prodaji (isto), btw med online retailerjih ni niti med prvih 10
3. stric Google pravi tudi "PR Company Tries To Hide LG HD TV Problems, 19/03/2007"
4. smisel LG robe ni v tem da je TOP ampak da je CHEAP in ga prodajas na palete
smirk-1.gif

Si ga zamenjal za BenQ?
evil.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
BenQ roba res ni nič boljša.....nikakor pa ne slabša.
tongue-1.gif


Lastnike boli? Sej sam da vam sede, drugače pa cena ne laže, tehnične specifikacije pa ravno pri LGju zelo.
smirk-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
BenQ roba res ni nič boljša.....nikakor pa ne slabša.
tongue-1.gif


Lastnike boli? Sej sam da vam sede, drugače pa cena ne laže, tehnične specifikacije pa ravno pri LGju zelo.
smirk-1.gif

A ni BenQ eden vodilnih svetovnih brendov med LCD-ji?
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Nasploh je kvaliteta LCDjev padla če govorimo o PC displayih, tolk slabe slike nekaj let nazaj nisi mogel dobit, vsi najnižji modeli tudi pri Samsungu niso vredni 100€.

No tale je pa za anale. :) Torej imamo nazadnjaški razvoj?

V nižjem razredu seveda še vedno obstajajo slabi zasloni, ampak ne kar posploševat in rečt "kakovost zaslonov je padla" al pa "LG je slab/dober".

Zasloni LCD so precej danes cenejši in vstopni modeli niso ravno vrhunec tehnologije, še vedno pa so bistveno boljši od zaslonov vstopnega (ne vrhnjega) razreda pred 8 leti. Kar se LG tiče je pa tako kot pri vseh ostalih firmah - treba je iti od zaslona do zaslona. Dejstvo pa je, da obstaja podjetje LG.Phillips, ki izdeluje zaslone za LG, Philips, Apple (!), Dell itd.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Takoje...imamo nazadnjaški potrošniško orientiran razvoj....prodaja računalnikov in LCDjev nima kaj delat v lokalnem merkatorju ali merkurju.

Samo da je poceni pa folk kupi, taki ne vedo, kaj je potrebno za dobro sliko, pa če jim LCD fukneš v glavo....nažalost. To, kar sem napisal zgoraj lahko damo preverit na eno revijo recimo...naj naredijo test, jaz pa zrihtam staro kvalitetno šaro.

Problem zgoraj omenjenih potrošnikov je tudi nepoznavanja REALNIH barv (življenskih), katere cheap LCDji falijo za galaksijo....nekaterim so raverske barve celo bolj všeč in tako se jim zdi slika lepša, da ne rečem....kvalitetnejša.
hysterical-1.gif
To se da lepo videt na primerjavi projektorjev recimo, isti masovni potrošniki bodo prej kupili projektor s več svetilnosti, ker se mu slika s naraščajočo svetlostjo vedno zdi boljša (preverjeno v praksi), kar pa je daaaaleeeč od resnice (za ene zgleda da je to spot on).

Enak primer samo na večjem področju maš v USA, sam da se sveti, je poceni in da se da dobit v najbližjem wallmartu.
aplauz.gif


PS. Nikjer nisem trdil, da je kakovost zaslonov padla...samo pri tistih, kateri se masovno kupujejo in tvorijo veliko večino trga kmalu za tajnice ne bodo znosni.
bonk.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Proda jih veliko sam to ni merilo kvalitete....renojev se tudi ogromno proda v Slo pa je drek od avta.

PS. Lastim si enega BenQ FP222Wa, LGje pa gledam na delu, kadar že moram gledat drugam kot na svoj prenosnik.