Tako nas imajo nasi sosedje radi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Ja saj v tem je fora... ...če bo tudi pri nas enkrat(?) splošno znano/sprejeto, da delodajalci natakarjem plačujejo samo prispevke in je njihova plača 100% odvisna od napitnin, boš pač "nekaj" moral dati pa tudi, če boš postrežen povsem brezvoljno in z "dolgim ksihtom".
V naši "družbi enakosti" pač ni pričakovati, da bo potem personal (študenti?), ki se ne znajo primerno obnašati do gostov in ne dobivajo napitnin, pač izginil iz tega.
Zato bodo v takem primeru napitnine ratale - tako ali drugače - obvezne.
Pri naši mentaliteti naj ostane tako kot je - napitnine res za presežke, ne pa vedno in povsod za vsako malenkost.
Ja ok, ampak če lastnik ne plačuje kelnarja, pričakujem nižje cene. Plačilo natakarja z napitnino, je milorečeno kozlarija. Prvo je to davčna utaja, drugo pa, kaj naj kelnar naredi če dela na ne preveč otmeni lokaciji, kjer večina žuli en pir po 3 ure in debatira da poznaš že zgodovino njegovega prapradedka... Za nagrado dobremu kelnarju naj poskrbi delodajalec, njwgovo plačo in nagrado pa naj vkalkulira v ceno, meni pa pokaže jasen cenik. Ampak ne, gostilničarji so tako ali tako znani da mutijo ko pravi balkanci, če temu dodamo še ščepec ameriškega kapitalizma pa smo tu, kjer smo.
V glavnem jaz sem za to da se napitnine prepovejo.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica

Priponke

  • Screenshot_20200729-203826.png
    Screenshot_20200729-203826.png
    1,3 MB · Ogledi: 245

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Sami revezi, ki tarnajo kako krut je svet in, da se je vse zarotilo proti njim. Pa pejte kelnarit, ce vam je vas siht prevec obremenjen. Res ne vem iz kje izvira fama, da je slovenc priden delavec kot mravljica. Navadna lenoba po mojih izkusnjah. Sploh generacije po 1990 in upokojenci.
Daco ti pa ki delas v storitvenem sektorju, pac imej eno dodano vrednost. Ce delas samo zato, da mine siht in si navelican vsega in vseh, verjemi da to izrazas nevede tudi navzven. Kongruenca se rece temu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Sami revezi, ki tarnajo kako krut je svet in, da se je vse zarotilo proti njim. Pa pejte kelnarit, ce vam je vas siht prevec obremenjen. Res ne vem iz kje izvira fama, da je slovenc priden delavec kot mravljica. Navadna lenoba po mojih izkusnjah. Sploh generacije po 1990 in upokojenci.
Daco ti pa ki delas v storitvenem sektorju, pac imej eno dodano vrednost. Ce delas samo zato, da mine siht in si navelican vsega in vseh, verjemi da to izrazas nevede tudi navzven. Kongruenca se rece temu.
V fohu kjer delam, napitnin ni, z ali brez dodane vrednosti. Pa če bom kdaj zaslužil 10k na mesec bom vedel zakaj, in še vedno nebom vedel zakaj sem primoran kelnarja podkupovat. Če je mnenja da ga šef ne plačuje dovolj, naj si najde dodano vrednost, a ne.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Drži. Zato pa tudi taki ne vidijo mojega denarja.
Rs misliš, da zaradi enega sada Hrvati v jok?

Ker ne veš, da smo letos po dolgih letih po turističnem obisku (vir poral Index) NAŽGALI Nemce, ki so nas žgali zadnjih 15 let...
S tem, da nas je le 2 miljona, Nemcev pa 80.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zakaj posplošuješ? Vse je odvisno od vzgoje

Ne drži, takih je VEČINA. Velika večina.

Mene je na Lošinju pogosto SRAM, da sem Slovenec, ko se ob dveh popoldne gruča Slovencev napoti iz picerije v kamp, pa se majejo od požrtih pirov, se objemajo čez rame in pojejo: Mi se mamo radi. Pfuj!

Naslednjič bom kaj takega posnel in nato posnetek obajvil na slovenskem spletu. Pa se jebite, primitivci.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Rs misliš, da zaradi enega sada Hrvati v jok?

Ker ne veš, da smo letos po dolgih letih po turističnem obisku (vir poral Index) NAŽGALI Nemce, ki so nas žgali zadnjih 15 let...
S tem, da nas je le 2 miljona, Nemcev pa 80.
A misliš, da me to zanima? Lool.
Zaradi mene gre lahko vsak Slovenc dol 10x.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ne drži, takih je VEČINA. Velika večina.

Mene je na Lošinju pogosto SRAM, da sem Slovenec, ko se ob dveh popoldne gruča Slovencev napoti iz picerije v kamp, pa se majejo od požrtih pirov, se objemajo čez rame in pojejo: Mi se mamo radi. Pfuj!

Naslednjič bom kaj takega posnel in nato posnetek obajvil na slovenskem spletu. Pa se jebite, primitivci.
Čaki samo malo. Odloči se že: ali smo Slovenci škrtuhi, ko si jih 5 razdeli eno pico in pol litra mineralne vode ali smo zapravljici (v bistvu bolj zapravljamo od Rusov), ki se nažiramo in napijamo do konca in potem razgrajamo. To je že proti tistemu elitnemu turizmu, ko za apartma plačaš 300 eur na dan.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Poglej, kaj so naredili iz svoje kamnite obale. Turistov 4 mesece, potem počitek.

To je zato, ker so slovenski upokojenci idioti.

Apartma za mesec dni se da najeti na Lošinju za 500 ali 600 evrov, kuhaš sam.
Dva slovenska upokojenca s penzijama 800 + 800 z lahkoto živita tam za 1000 evrov. Mediteranska klima, mediteranska hrana, vsak dan sveža riba od lokalnega ribiča in to sploh ne draga...

Ostane 600 evrov. Ali najmanj 400...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Čaki samo malo. Odloči se že: ali smo Slovenci škrtuhi, ko si jih 5 razdeli eno pico in pol litra mineralne vode ali smo zapravljici (v bistvu bolj zapravljamo od Rusov), ki se nažiramo in napijamo do konca in potem razgrajamo. To je že proti tistemu elitnemu turizmu, ko za apartma plačaš 300 eur na dan.

V Dalmaciji oz. Kvarnerju (zelo dobro poznam Lošinj) je ISTOČASNO prisoten elitni turizem (najem apartmaja 200-300€/dan) , ter pašteta turizem (MNOGI Slovenci, Čehi, Slovaki, Madžari, zagotovo tudi kakšen Avstrijec in Nemec).

Nič se ne mislim odločati, ker že vsaj 3 leta vem, da je edina perspektiva Lošinja le ELITNI TURIZEM. Torej turisti/družine, ki dnevno zapravijo 500+ evrov.

Tisti Slovenci, ki gredo na pivo in 5 pirov, pa zapravijo, ampak le en dan v tednu, največ dva, kakih 100 -120 kun.

Končno sta tudi dva ruska tajkuna nekaj let nazaj RAVNO s tem namenom kupila edino hrvaško turistično podjetje, ki je poslovalo v zelenih številkah - lošinjsko Jadranko.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
To je zato, ker so slovenski upokojenci idioti.

Apartma za mesec dni se da najeti na Lošinju za 500 ali 600 evrov, kuhaš sam.
Dva slovenska upokojenca s penzijama 800 + 800 z lahkoto živita tam za 1000 evrov. Mediteranska klima, mediteranska hrana, vsak dan sveža riba od lokalnega ribiča in to sploh ne draga...

Ostane 600 evrov. Ali najmanj 400...
No ja. To mogoče res, dokler sta upokojenca zdrava. Sam imam nepremičnino pr kockastih, pa si penzije tam žal ne predstavljam. Pri nas je zdravstvo globoko v analijah, ampak pr kockastih je globina analij vsaj 10x globlja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
V Dalmaciji oz. Kvarnerju (zelo dobro poznam Lošinj) je ISTOČASNO prisoten elitni turizem (najem apartmaja 200-300€/dan) , ter pašteta turizem (MNOGI Slovenci, Čehi, Slovaki, Madžari, zagotovo tudi kakšen Avstrijec in Nemec).

Nič se ne mislim odločati, ker že vsaj 3 leta vem, da je edina perspektiva Lošinja le ELITNI TURIZEM. Torej turisti/družine, ki dnevno zapravijo 500+ evrov.

Tisti Slovenci, ki gredo na pivo in 5 pirov, pa zapravijo, ampak le en dan v tednu, največ dva, kakih 100 -120 kun.

Končno sta tudi dva ruska tajkuna nekaj let nazaj RAVNO s tem namenom kupila edino hrvaško turistično podjetje, ki je poslovalo v zelenih številkah - lošinjsko Jadranko.
Še dobro da imaš tak plan le za Lošinj. Ker tole zgodbo boš težko razširil čez več otokov, ker elite je na svetu le dober promil. Ostali smo povprečneži ali še niže. Pa ne govorim samo o slovencih, tudi švab ki skrbi za svojo bajtico in servisira svojo novo mečko, ti bo za 500 eur na dan pokazal samo sredinca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in johannes

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
No ja. To mogoče res, dokler sta upokojenca zdrava. Sam imam nepremičnino pr kockastih, pa si penzije tam žal ne predstavljam. Pri nas je zdravstvo globoko v analijah, ampak pr kockastih je globina analij vsaj 10x globlja.

Jaz pa si tam ne predstavljam samo penzije, ampak kar stalno življenje na otoku.

Njhovi zobozdravniki so recimo vsaj 30-40% cenejši od slovenskih, pa imajo vsaj enakovredno znanje, opremo pa najamnj tako, če ne boljšo.

In poznam starejšega Slovenca, ki ima v paketu za 400 evrov letno, da ga v primeru težje poškodbe pride iskat iz Slovenije helikoper, pa zviz na streho kliničnega v Ljubljani...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Še dobro da imaš tak plan le za Lošinj. Ker tole zgodbo boš težko razširil čez več otokov, ker elite je na svetu le dober promil. Ostali smo povprečneži ali še niže. Pa ne govorim samo o slovencih, tudi švab ki skrbi za svojo bajtico in servisira svojo novo mečko, ti bo za 500 eur na dan pokazal samo sredinca.

Seveda ni realno pričakovati, da se bo cela Hrvaška šla elitni turizem, pa še pol Grčije. Se seveda strinjam.

Kasirali bodo tisti "prvi", za najboljšo idejo/ponudbo...