Tako nas imajo nasi sosedje radi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Ja ok, ampak če lastnik ne plačuje kelnarja, pričakujem nižje cene. Plačilo natakarja z napitnino, je milorečeno kozlarija. Prvo je to davčna utaja, drugo pa, kaj naj kelnar naredi če dela na ne preveč otmeni lokaciji, kjer večina žuli en pir po 3 ure in debatira da poznaš že zgodovino njegovega prapradedka... Za nagrado dobremu kelnarju naj poskrbi delodajalec, njwgovo plačo in nagrado pa naj vkalkulira v ceno, meni pa pokaže jasen cenik. Ampak ne, gostilničarji so tako ali tako znani da mutijo ko pravi balkanci, če temu dodamo še ščepec ameriškega kapitalizma pa smo tu, kjer smo.
V glavnem jaz sem za to da se napitnine prepovejo.

kako prepoves nekaj kar je cisto prostovljno? a bo kelnar obtozen korupcije ce vzame tringelt??? dejte se mal zresnit no.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Seveda ne morem prepovedat, sem pa odločno proti, da to postane must have, oziroma obvezen del plačila. Nisem jaz delodajalec da bom nekomu plačo dvigoval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Cash

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Sploh ne vem, zakaj je njegova plača faktor pri tej zgodbi. To je med njim in delodajalcem, mene to ne zanima. Da pustiš nekaj napitnine, če si zadovoljen s storitvijo, je bonton, pa če se na glavo postavite. Dohtarju sem nesla tudi čokolado pa kafe. Pa ne zato, k bi me skrbelo, da bi bil lačen drugače.

In zdaj bi prepovedali, da se ne bi na kilometer videlo, kaki kmetavzi znajo eni biti. :rolleyes: infantilno povrh - zakaj pa on dobi jaz pa ne... Svašta
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Še dobro da imaš tak plan le za Lošinj. Ker tole zgodbo boš težko razširil čez več otokov, ker elite je na svetu le dober promil. Ostali smo povprečneži ali še niže. Pa ne govorim samo o slovencih, tudi švab ki skrbi za svojo bajtico in servisira svojo novo mečko, ti bo za 500 eur na dan pokazal samo sredinca.

Gospa, ki oddaja na Lošinju apartmaje (7, ali 8) za 280€ ali 300€ dnevno, je imela že v juliju nabito polno.

Nudi pa kolesa, kajake, supe, eno ali dve vespi (vse to je vključeno v ceno najema). In VSAK apartma ima po eno potapljaško obleko, če gre gost na sup, pa piha...
Na lastnem zelenjavnem vrtu pa svoje lastne začimbe in dišavnice in to ne samo tri. Ni da ni.

Novakovi (Slovenci) pa načrtujejo dopust, po možnosti mesec dni, za ogromnih 500 evrov. :bonk:

Link:

https://www.slovenskenovice.si/novi...a-500-evrov-taksne-so-njihove-moznosti-310613
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Bonton je to kaj širša družba sprejme kot nekaj zglednega. Ni nujno pa da je to v redu. Riganje in prdanje tudi ni po bontonu, je pa naraven proces, in se vsi strinjamo da se moramo rešit plinov iz svojega telesa.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Tudi sranja pa scanja, pa vendar tega ne počnemo glih kjerkoli. Samokontrola okoli teh stvari je recimo tudi nekaj, kar naj bi odrasel človek znal, oziroma se jih je večina sposobna naučit. Tako kot smisla napitnin.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Tudi sranja pa scanja, pa vendar tega ne počnemo glih kjerkoli. Samokontrola okoli teh stvari je recimo tudi nekaj, kar naj bi odrasel človek znal, oziroma se jih je večina sposobna naučit. Tako kot smisla napitnin.
Zato smo izumili sanitarije, da nam ne smrdi pod nos.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Nudi pa kolesa, kajake, supe, eno ali dve vespi (vse to je vključeno v ceno najema). In VSAK apartma ima po eno potapljaško obleko, če gre gost na sup, pa piha.

Link:

https://www.slovenskenovice.si/novi...a-500-evrov-taksne-so-njihove-moznosti-310613

Na sup ko piha nimaš kaj hodit. So valovi in je BV.
Glede potaplaške obleke, si verjetno mislil neoprensko obleko. Ampak tam je zgolj za okras in da bedaki
to oglašujejo, še večji bedaki pa to plačujejo. Neopren je namreč precej ukrojena obleka, ki ne paše vsakomur, in če ni pravilne številke je neuporabna.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Od Novakovih bodo imeli turistični delavci še vedno veliko več, kot od tebe
Zapri že enkrat svoj umazani, žaljivi gobec in se NE UKVARJAJ več z menoj, najednik težljivi.
Če me ne prenašaš, poišči strokovno pomoč.
 

Priponke

  • Napusti_internet.jpg
    Napusti_internet.jpg
    71,5 KB · Ogledi: 128

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Na sup ko piha nimaš kaj hodit. So valovi in je BV.
Glede potaplaške obleke, si verjetno mislil neoprensko obleko. Ampak tam je zgolj za okras in da bedaki
to oglašujejo, še večji bedaki pa to plačujejo. Neopren je namreč precej ukrojena obleka, ki ne paše vsakomur, in če ni pravilne številke je neuporabna.

Ne, je dogovorjeno, da si menjajo med seboj. Če je to možno.

Se pa da seveda čisto vsako ponudbo spljuvat. Samo na ta načun se ne gre in ne more it elitnega turizma... Zagotovo ne.

Pravzaprav mi je žal, da sem karkoli napisal. Ker se na slovenskem spletu OBVEZNO vse skritizira in spljuva. V vseh temah!

Zato, ker imamo 2 miljona komentatorjev, namesto dva miljona ljudi, ki bi jih zanimale tuje prakse. In ki bi podpirali tuje uspehe.
Nenazadnje tudi zato, ker nekdo s 5000 evri plače plača v proračun dosti več, kot nek luzer na sociali...

In ker neverjetno zavidamo vsakemu, ki je uspešen, Slovenci ŽAL NIMAMO NOBENIH ŠANS...
 
Nazadnje urejeno:

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Beres te komentarje in hitro ti postane jasno zakaj natakarji v okoliskih drzavah ne marajo slovencev na terasah...tu vsi enotni proti napitninam nato vsi enotni proti informacijam da smo najslabsi gosti....jebiga razumi sedaj zakompeksanega slovenclna. Tu na Goriskem vam natakarji vedo veliko povedati zakaj imajo Italiani prednost pred slovenci...
Plača italjana in plača slovenca?
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Delo italiana 8.00 - 19.00 ,42 let in deset mesecev ...delo slovenca 7-15 placan je tudi ko je na malici...praviloma nihce do 60 leta....
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in tomi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
....Da pustiš nekaj napitnine, če si zadovoljen s storitvijo, je bonton, pa če se na glavo postavite. Dohtarju sem nesla tudi čokolado pa kafe....
Daaaa bonton,! Od kod, od kje?
Bonton je, da soseda spoštuješ in ga ne pozdraviš z roko v položaju za vboganje.
johaness ,kaj neda da so sposobnejši? In visoki turizem bi rešil tudi nas, ne sam hrvate.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Baje gre to iz generacije v generacijo. Mene je oči naučil, njega najbrž njegov itd itn... Včasih se je pa res drugače reklo. Če je recimo bil ekvivalent 17 evrov, si dal 20 pa rekel kar obdrži drobiž. Ti je bolj znana ta fraza? Saj ni treba narisat da je to NAPITNINA, kot da če ne uporabiš točno te besede, je pa zadeva drugačna...

Pol so pa Gorenjci zadrti... :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Konec

hdx

Guru
1. jun 2011
1.175
1.759
113
Ni lepšega ko ata pripelje celo družino na eno pico in liter vode, ter igra šejka eno uro. Da o nekulturnem dretju in obnašanju njihovih otrok sploh ne govorim.
A si res ne morejo doma sendviče narest?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in Konec