Tako nas imajo nasi sosedje radi

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Zanimivo, da jaz to mislim za Italijane.
Je pa res, da se ne gibljem veliko po kampih v Kvarnerju, kjer so Slovenci že od zdavnaj “domači” in zato mislijo, da se jim morajo vsi klanjat.

glede na to, da kar veliko potujem je povprečen Janez bolj vštric z povprečnim Rusom kot Italijanom, dosadan za popiz.dit, kamor koli pride misli, da je vse njegovo, ker je plačal, kot sem omenil začne se pa že na letališču oziroma na gooptiju
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.002
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
meni je vedno fascinantno kako hitro veš kdo so Slovenci v tujini, recimo na letališču, ker so najbolj glasni, in najbolj izstopajo z svojim obnašanjem, ko se nekam usedejo mislijo , da je to njihov drugi dom, med letom na letalu vedno najglasnejši, na končni destinaciji pa tudi ni kaj drugače, tako, da, včasih popolnoma razumem, da nas nekje sploh ne marajo kot gosta
Zakaj posplošuješ? Vse je odvisno od vzgoje
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Jaz 'napitnino' vkalkuliram v maržo. Dobim jo 100%. Pa če je stranka zadovoljna ali ne.
Glede naslova topica.
Fight s Hrvati je zato, ker smo sosedje. Mi bolj na Zahodu, oni bolj uspešni. Je enako z Pakistanci?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
to mas ti v glavi da je "obvezna". pac ne das in je to to. brez jambranja in slabe volje.
Ja saj v tem je fora... ...če bo tudi pri nas enkrat(?) splošno znano/sprejeto, da delodajalci natakarjem plačujejo samo prispevke in je njihova plača 100% odvisna od napitnin, boš pač "nekaj" moral dati pa tudi, če boš postrežen povsem brezvoljno in z "dolgim ksihtom".
V naši "družbi enakosti" pač ni pričakovati, da bo potem personal (študenti?), ki se ne znajo primerno obnašati do gostov in ne dobivajo napitnin, pač izginil iz tega.
Zato bodo v takem primeru napitnine ratale - tako ali drugače - obvezne.
Pri naši mentaliteti naj ostane tako kot je - napitnine res za presežke, ne pa vedno in povsod za vsako malenkost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
kako točno bi pa delodajalec pri naši zakonodaji to izvedel? minimalca mora na trr priti... tako kot zdaj pri vseh kelnarjih. variabila je pa denar v kuverti pa tringelti.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jaz ne razumem tega problema. Ce sem zadovoljen s postrezbo, se pravi je natakar prijazen, nasmejan, pokaze da mu ni odvec, da si prisel njemu naloziti dodatno delo, dobi napitnino. Ce je zdolgocasen, neprijazen in nezainteresiran, ne dobi od mene nic. Res ne razumem, kje je problem postreči stranko z nasmehom in prijaznostjo, ki se ti potem velikokrat vrne v obliki napitnine.
Problem je samo, da si taksen ti, jaz in kaksen odstotek prebivalstva. Jaz tudi v restavracijah, pubih, klubih.. placam z gotovino in vedno zaokrozujem fejst navzgor. Sploh rednim natakarjem od katerih imas potem tudi fajn ugodnosti.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Janez, ki dela v iskri, nosi na morje pasteto in mesni dorucak ter mercator pivo pac ne razume te socialne interakcije.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Nevem kaj tako zagovarjate hrvate. Zadnjič blo po tv da jih še sami ti ki živijo v notranojsti ne razumejo in ne hodijo na morje ker je predrago in če že imajo prazno bi vsaj cene spustli.

Berem da bolgari so odprli cca 10% turističnih kapacitet.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Ja saj v tem je fora... ...če bo tudi pri nas enkrat(?) splošno znano/sprejeto, da delodajalci natakarjem plačujejo samo prispevke in je njihova plača 100% odvisna od napitnin, boš pač "nekaj" moral dati pa tudi, če boš postrežen povsem brezvoljno in z "dolgim ksihtom".
V naši "družbi enakosti" pač ni pričakovati, da bo potem personal (študenti?), ki se ne znajo primerno obnašati do gostov in ne dobivajo napitnin, pač izginil iz tega.
Zato bodo v takem primeru napitnine ratale - tako ali drugače - obvezne.
Pri naši mentaliteti naj ostane tako kot je - napitnine res za presežke, ne pa vedno in povsod za vsako malenkost.

no, do tam je se dalec, upam da nikol ne pridemo do tja...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Nevem kaj tako zagovarjate hrvate. Zadnjič blo po tv da jih še sami ti ki živijo v notranojsti ne razumejo in ne hodijo na morje ker je predrago in če že imajo prazno bi vsaj cene spustli.

Berem da bolgari so odprli cca 10% turističnih kapacitet.

jest pa ne razumem ljudi, ki druge obsojajo na podlagi svojih misljenj.

ko voli, nek izvoli, je star pregovor.

bife v kampu je svinjsko drag. in? pac ne gremo na kafe in sladoled 3x na dan, ampak 1x na 3 dni. men je vseeno, njim pa tud ocitno, da imajo prazne mize cel dan.

pa da ne omenjam, na nimajo GEMISTA!!! mamico jim! :) :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Poznam podoben primer, lastnik lokalni politik, s tem da so mu napitnino morali dat v celoti, raztalal pa je nikoli ni.
Poznam podoben primer, ko je lastnik pobral denarnice, naredil zaključek.
Manjko doplačat, višek v svoj žep! Supernova Rudnik.

Poglej, kaj so naredili iz svoje kamnite obale. Turistov 4 mesece, potem počitek.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Ne razumem, zakaj vam gredo cene na Hrvaskem tako v nos? Cene v kampih in restavracijah so normalne. Samo za primer, zadnjic smo sli na jezero Jasno v Kranjski gori. Malinovec 3 evre, pivo 3.80, kava z mlekom 1.80. Ce gres pa na Bled v Gadafi center (bar Apropos) pa machiato 2.10, kava z mlekom 2.40, pivo 4 evre, vroca cokolada s smetano 3.80. :bonk: