tajski Bahti

Stipe

Pripravnik
4. sep 2007
365
0
16
Kje bi lahko dobil tajske bahte v Sloveniji? Banka slovenije jih nima, še kje drugje?
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
sabo imej evre za menjat pa probej čim manjkrat dvignit, ker imajo na tajskem skoraj vsi bankomati okoli 4€ provizije :S (+ slovenske banke imajo minimalno 2€)
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik KLuka pravi:
sabo imej evre za menjat pa probej čim manjkrat dvignit, ker imajo na tajskem skoraj vsi bankomati okoli 4€ provizije :S (+ slovenske banke imajo minimalno 2€)

Stipe, tajski bankomati imajo točno 150 Bahtov provizije. Ampak je pa ta način, da prideš do Bahtov, še najboljši. Sicer se ponekod, kjer je veliko konkurence (turistični kraji), da dobiti to valuto v lokalnih menjalnicah ceneje kot na bankomatih, na splošno pa temu ni tako.

S seboj vzemi par 100 EUR gotovine, za vsak slučaj, lokalno valuto pa dvigaj na bankomatih, vendar pa ne manj kot 2 do 3 tisoč Bahtov (cca 40 do 60 EUR) naenkrat.
 

Stipe

Pripravnik
4. sep 2007
365
0
16
Rabim bahte v Sloveniji, ker jim bom dal za darilo
smile-1.gif


Nateg tajskih bankomatov s 150B provizije mi je znano + slovenska provizija. Pazite eni avtomati vprašanjo, če želiš lokalni menjalno razmerje, ki je ponavadi bistveno manj ugodno kot pa slovenske banke.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Pojdi na NLB na TR2 in jih naroči. Smo že enkrat naročali cel kup eksotičnih valut za darilo in so vse zrihtali.
Banka Slovenije jih seveda nima, saj je centralna in ne komercialna banka.
 

Stipe

Pripravnik
4. sep 2007
365
0
16
Tudi NLB nima oz. pravijo, da nobena banka v Sloveniji nima, ker je edino BSI uradni uvoznik denarja.
 

Cuk

Pripravnik
15. nov 2007
42
0
6
Koliko rabiš?

Meni je nekaj malega ostalo, lahko preverim koliko.
Če rabiš, na ZS.

Lp
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Drugače daj pa na STA forum oglas, Tajska je trenutno res popularna država in maš polno ljudi, ki gredo zdaj dol oz so že tam
lp
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.012
298
83
Goriska
Nesi s sabo malo kesa, ostalo placilne kartice.

Jaz sem sedaj na tajskem in je trenutno menjalni tecaj obupno slab, za 1€ dobis malo vec kot 33 bahtov. Pred 10 leti je bilo nekje med 45-50 bahti za 1€.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Mislis €? Ker pridemo iz Langkawija na Ko Lipe, kjer je treba placati neko takso ob vstopu, pa vrjamem da ce mam sam € zna bit deazje... a tecaj varira glede na turisticno sezono?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Jaz grem tudi dol v kratkem... običajno že na letališču zamenjam ene 200, pa je do prve "prave" menjalnice. So že na letališču v BKK ene 3-4 menjalnice vsaj v vidnem polju kot prideš s terminala, pa so razlike med njimi (po pravilu bolj na očeh slabši tečaj, tiste spodaj pri podzemni imajo boljši menjalni tečaj). Tam pogledaš in zamenjaš v najbolj ugodni, pa je. Potem ni več tako blazne razlike zunaj, ni tukaj 10% razlike.
Tečaj malce variira, ampak ne toliko pa težko je rečt al bo šel gor ali dol... to je ranga pol evra dnevno recimo na 100 EUR. Skratka ni hiperinflacije, težko je rečt da boš na izgubi ali na dobičku če boš prvi dan vse zamenjal kar rabiš ali sproti menjal, tako da knock yourself out (edino ne menjaj toliko kot veš da ne boš zapravil, pa je, za ostalo se ne obremenjuj, nima smisla - to je dopust in ne ugibanje kam bo šel tečaj - gor ali dol).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Baht je katastrofa, zadnjih nekaj let je lepo pridobil, cca. 20%. Sicer nevem na kakšni osnovi ampak ravno na račun tega postaja Tajska počasi malce draga saj so tudi cene lepo zrastle. Bil sem doli trikrat in vedno sem dobil 40+ za €.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drži. Zato je pa tudi bistveno bolj prazna kot je bila nekdaj. Kolega je trenutno v Pattayi. Revščina. 5 let nazaj taki čas se nisi mogel gibati po Walking Streetu. Od sile so car web-came izkopili.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.012
298
83
Goriska
Drži. Zato je pa tudi bistveno bolj prazna kot je bila nekdaj. Kolega je trenutno v Pattayi. Revščina. 5 let nazaj taki čas se nisi mogel gibati po Walking Streetu. Od sile so car web-came izkopili.

Pattaya je res cisto oskubljena turistov, sem bil jaz prejsnji teden dol in se zadnji teden januarja bom.

In po eni strani mi prav pase, da je tako :)

Drugace pa se se vedno gradi na polno iz strani kitajcev...