Tajska in Bali

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hej,

s punco v oktobru načrtujeva počitnice na te dve destinaciji. Letela bi z Benetk v Bangkok, nato pa z Bangkoka v Densapar z nizkocenovnimi azijskimi leti in od tam nazaj v Benetke.

Okvirno sva gledala, da bi vse skupaj trajalo dobre 3 tedne, 2 tedna za Tajsko in teden na Baliju.

Sedaj pa vprašanja..

Kam iti in kaj videti na Tajskem v tem relativno kratkem času? Sva par, ki rad uživa na lepih plažah in naravi, ampak bi tudi kaj videla. Neka pretirana gužva naju ne vleče, a če je kaj pametnega tudi to lahko za nekaj dni... Nisva pa največja avanturista z nahrbtniki, ki bi iskala najbolj neobljudene predele...

Kje rezervirati hotele/apartmaje?

Na Baliju pa gledam kraj Seminyak, ki naj bi bil lepši in imel manj gneče? Prijateljica mi svetuje Lombok ali Gili islands-e..
Aja, ne surfava in ne bi rad bil sardela na plaži. So kakšni nujni izleti?

V glavnem, čimveč informacij o obeh destinacijah in čimveč must-see stvari
smile-1.gif


Najlepša hvala!!!
nahrung002.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Tajske oktobra ne svetujem, saj zna kar močno deževati. Mogoče so kakšni otoki, na katere takrat ne vpliva monsun - mogoče bo tu vedel kdo drug kaj povedati.
Za Bali ne vem. Pomagaj si s to spletno stranjo http://worldweather.wmo.int/
Jaz si tu vedno pogledam kdaj je najmanj dežja (sušno obdobje) in takrat se odpravim na tisto destinacijo. Mislim, da je največji monsun na Tajskem ravno od septembra do novembra.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Bangkok je must see, ker mesto je odpuljeno do konca. Ogledas si glavne znamenitosti kot so grand palace in tisti templ zraven, trznice floating market, chatuchak ipd, predel okrog victory monument,...ce imas normalno babo se umazane predele, ki slovijo po ladyboyih in kurbariji, ker to enostavno moras videt
smile-1.gif


Glede plaz in ce ne marata guzve, idita bilokam, samo na phuket in pipi island ne
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
En mesec nazaj sva bila z punco v Indoneziji (yogyakarta-lombok-gili-bali). lahko ti povem, da nama je bil Bali daleč najmanj všeč (prevec turistično kar za sabo potegne tako cene kot odnos ljudi). Če bi šel še enkrat bi definitivno ostal več časa na lomboku, predvsem v kuti, saj ima dve fenomenalni plaži (mawun bay in tanjung aan).
je pa res, da če ne surfaš ti ubistvu ostane samo ležanje na plaži in odkrivanje okolice z skuterjem (ampak se splača
smile-1.gif
)

gili islands so pa giliji-zelo turistično ampak zelo kul. čeprav so majhni otočki boš vedno našel tudi miren kotiček, tudi na Trawanganu ki naj bi bil kao žurerski otok (pa se mi je zdelo da je daleč od tega). tam imaš zelo dobro priložnost potapljanja (v enem od centru dela slovenka).

nama osebno je bilo zelo všeč tudi v jogjakarti (borobodur in prambanan sta zelo zanimiva)

če rabiš še kakšno informacijo kar vprašaj (saj bi naredil potopis pa se mi nekako ne da
redface-1.gif
)

če potrebuješ vodiče ti jih prodam (indonezija-lonely planet, bali&lombok-DK Eyewitness, načrt lomboka in knjiga načrtov bali)
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Z vremenom je tako, da je na Tajskem boljše vreme od novembra naprej, na Baliju pa do novembra...
Leti so trenutno noro ugodni - http://izletnadlani.com/povratna-letalska-karta-z-emirati-iz-benetk-v-indonezija-ze-za-462-eur/
Če hočeva to kombinacijo, mislim, da je vseeno najboljše iti konec oktobra/začetek novembra, nekih groznih monsunov pomoje ni za pričakovati?

Imam normalno babo in sva že rekla, da bova vse to videla
smile-1.gif

Pa je kakšen predel, otok, ki je po vašem mnenju top?

Se mi v enem tednu sploh splača menjati lokacijo na Baliju? Potem ti je bil bolj všeč Lombok kot Gili-ji?
Ali priporočate, da bookiram vse na bookingu, ali tam? Pa gledam lepe hotele, ampak ali se to sploh splača tam?

Glede vodičev ti pa sporočim čim se odločim in rezerviram karte
smile-1.gif


Hvala!
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
mi2 sva bila lani na tajskem in sva podobne sorte ko vaju ti opisuješ in ti moram žal povedat, da naju je tajska zelo razočarala. Sicer zelo slikovito in zanimivo, vendar pa je feeling zaradi pogoltnosti oz. pohlepa ljudi izjemno slab vsepovsod. to je pač moje mnenje. Večinoma lahko uporabljaš booking, lahko pa tudi na licu mesta vprašaš - ne bo pa nič ceneje, kvečjemu obratno.
pozdrav.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
To pa je res ja. Pozresni so tak da jim ni para. Belci smo za njih bankomati na 2 nogah. Samo ne mores bit zaradi tega razocaran nad celo drzavo in dozivetjem
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Če še nimata kart kupljenih, ti predlagam, da namesto Tajske, kombiniraš Indonezijo s Filipini - otok Palawan - El Nido, rajske plaže nikjer nikogar. V okoilici El Nida je cca. 45 otokov, kamor greš lahko na "island hopping" - dnevni izleti. Lahko pa se dogovoriš tudi za prenočevanje na enem od samotnih rajskih otokov. Dobiš šotor, hrano potem te pa pridejo iskat, če je to več dni, ti dnevno vozijo hrano.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Ta požrešnost in slab občutek je na vseh lepih in zanimivih koncih Tajske?
Ne vem, rad bi enkrat videl tudi ta svet, z razuzdanim Bangkokom vred...

Notranjc, iz kje se poceni leti na ta Palawan? Kakšne so cene tam?

Je pa tako, da če grem za več kot 3 tedne, ne rabim nonstop najlepših plaž, ampak tudi kaj dogajanja...
smile-1.gif


Takšne rajske plaže kot jih gledam recimo pri tem Palawanu, je sploh kaj podobnega na Tajskem ali Baliju?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Palawan/ El Nido velja po ocenah svetovnih turističnih medijev za enega najlepših kotičkov zemlje. Poleg tega je tam zelo malo turistov.
Vietnam in Tajska imata podobne apnenčaste formacije.
S tem da je na Tajskem gužva neprimerno večja.

Na potovanju po Filipinih sem govoril z ljudmi, ki so bili tako na Tajskem, kot Filipinih... vsi so rekli, da so Filipini neprimerno boljša izbira v smislu plaž, naravnih lepot, veliko manj turistov Jaz se Tajske ravno zaradi gužve in turbo turizma izogibam.

Filipine letno obišče cca. 4MIO turistov, Tajsko pa 26MIO.

Recimo iz Indonezije letiš v Manilo (teh cen ne poznam, ma ne more biti drago, ker ni neka razdalja), iz Manile na Palawan v Puerto Princesa za cca. 60€ povratna, cc.a 6 letov dnevno (Manila - PP - Manila).
S tem, da imaš potem iz PP do El Nida še 6 ur s kombijem.

V El Nidu se spi za cca. 10€ oseba dalje (soba s klimo) pivo 1€, obroki v gostilni 3-5€, na ulici 0,5-2€.
Dnevni izleti s čolnom cca. 20€, vključujejo obisk 5-6ih otokov,, snorklanje, kosilo na plaži.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Med El Nidom in Puerto Princeso imaš pa še Port Barton, tu se pa res čas ustavi, jaz sem šel iz El Nida do Port Bartona z Bangko - 8ur vožnje po odprtem morju.
To je pa ena mala vasica, skoraj da brez turistov, mogoče nasd je bilo tisti čas cca. 200 tujcev v celi vasi. okoli port Bartona je ravno tako precej otokov za Island hopping, s tem, da je še precej ceneje, recimo dnevni izlet s kosilom in snorklanjem na koralnih grebenih caa. 10€. Spanje 3e na noč itd.
Na okoliških otokih imaš tudi možnost najema koče v resortih npr.

http://coconutgarden.palawan.net/

V nizki sezoni dobiš svojo kočo(2 osebi) za cca. 15€.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hvala ti
smile-1.gif

Izgleda res noro in bom preveril vse, od povezav do nastanitev. Nočem pa biti ves čas po letalih.
Kakšno pa je kaj dogajanje na teh otokih? Kot sem rekel, ne bi šel samo poležavat...

Vseeno pa me zanimajo še mnenja za Tajsko in lepe kotičke tam.

Super ste, vedno v pomoč pri dopustu
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ja v El Nidu imaš par lokalov na plaži, kjer se dogaja tam do 2:00 ponoči. Ni pa nekih diskotek.
En lokal ima slovenec - "Waterhole", tukaj je vedno do zjutraj odprto
smile-1.gif
, pa po Tripadvisorju najbolje ocenjena gostilna - "Altrove" ima tudi en naš.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Gledam karte
Benetke - Kuala Lumpur; Bali – Benetke = 490€
Kuala Lumpur - Manila - Kuala Lumpur = 140€
Manila - Palawan - Manila= 50€
Kuala Lumpur - Bali = 60€

Skupaj je kar nekaj vožnje, če so zamude mora biti pestro... Drugače mi deluje El Nido top.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik mare92 pravi:
Ta požrešnost in slab občutek je na vseh lepih in zanimivih koncih Tajske?
predvsem na lepih in zanimivih krajih. v zaledjih, kjer ni nič so ljudje bolj normalni...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik mare92 pravi:
Gledam karte
Benetke - Kuala Lumpur; Bali – Benetke = 490€
Kuala Lumpur - Manila - Kuala Lumpur = 140€
Manila - Palawan - Manila= 50€
Kuala Lumpur - Bali = 60€

Skupaj je kar nekaj vožnje, če so zamude mora biti pestro... Drugače mi deluje El Nido top.

Kar se tiče notranjih letov na Filipinih ti toplo priporočam Cebu Pacific, samo pohvale, vedno točni, novi airbusi (A320), hude stevardese
smile-1.gif
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Izkušnja z balija pravi da se bolj splača bookirat preko neta kot iskat sobe direktno na licu mesta. Bali je itak cel eno turistično naselje-sploh na jugu je ubitačno. Drugje (lombok, gili in jogja) pa ravno obratno, se da pogajat, čeprav lahko cena velikokrat zavisi glede na položaj sonca, čas dneva oz. tebe samega
grin1.gif
(če me razumeš)
Seminyak je ok za nastanitev in recimo točko od koder hodiš na izlete-pač sami hoteli in trgovine- ni pa žurerski kot npr. kuta (odsvetujem če ne želiš gledat pijanih angležev in avstralcev-edino če bosta že tam pejta v sky garden
nahrung002.gif
)

glede opredelitve kje nama je bilo bolj všeč lombok-gili je pa tako. Na gilije vsi hodijo na koncu dopusta se spočit preden odrinejo domov. Načeloma razen potapljanja, snorkljanja ni velik za počet.
Medtem ko je lombok zelo nerazvit v primerjavi z balijem in je recimo na jugu pravi raj za surfarje. Midva ne surfava, sva si pa sposodila skuter in sva se vozila naokoli ter odkrivala zalive in nama je bilo super. tako da je čisto odvisno kaj iščeš-meni je blo bolj všeč na lomboku, moji na gilijih
smile-1.gif


mi je pa zanimivo. Dva kanadčana sta rekla da sta na filipinih vidla najlepše plaže in morje, medtem ko mi je američan-po rodu filipinec-rekel naj pozabim na njih in naj grem raje v kambodžo
smile-1.gif


drugače sva pa midva dala za karto za termin 21.4.-9.5 relacija dunaj-jakarta;denpansar-munchen z etihadom 535 eur po osebi pa sva rezervirala recimo en mesec prej. (tako da ta ponudba spet ni toolk ugodna)
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Katunga, videl sem, da si v nekem drugem postu napisal za par otokov, da so ti bili všeč..
"Ko Tao, Ko Lipe, Koh Surin al pa Koh Lanta še kar in konc."

Kaj je s temi? Vseeno ne priporočaš Tajske?

Od vseh slišim načeloma samo pohvale..


Kaj je z Samui, Phi Phi? Phuket verjetno sploh ne?

Ko Ngai mi izgleda odlično, pozna kdo?
 
Nazadnje urejeno:

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
Izkušnja z balija pravi da se bolj splača bookirat preko neta kot iskat sobe direktno na licu mesta. Bali je itak cel eno turistično naselje-sploh na jugu je ubitačno. Drugje (lombok, gili in jogja) pa ravno obratno, se da pogajat, čeprav lahko cena velikokrat zavisi glede na položaj sonca, čas dneva oz. tebe samega
grin1.gif
(če me razumeš)
Seminyak je ok za nastanitev in recimo točko od koder hodiš na izlete-pač sami hoteli in trgovine- ni pa žurerski kot npr. kuta (odsvetujem če ne želiš gledat pijanih angležev in avstralcev-edino če bosta že tam pejta v sky garden
nahrung002.gif
)

glede opredelitve kje nama je bilo bolj všeč lombok-gili je pa tako. Na gilije vsi hodijo na koncu dopusta se spočit preden odrinejo domov. Načeloma razen potapljanja, snorkljanja ni velik za počet.
Medtem ko je lombok zelo nerazvit v primerjavi z balijem in je recimo na jugu pravi raj za surfarje. Midva ne surfava, sva si pa sposodila skuter in sva se vozila naokoli ter odkrivala zalive in nama je bilo super. tako da je čisto odvisno kaj iščeš-meni je blo bolj všeč na lomboku, moji na gilijih
smile-1.gif


mi je pa zanimivo. Dva kanadčana sta rekla da sta na filipinih vidla najlepše plaže in morje, medtem ko mi je američan-po rodu filipinec-rekel naj pozabim na njih in naj grem raje v kambodžo
smile-1.gif


drugače sva pa midva dala za karto za termin 21.4.-9.5 relacija dunaj-jakarta;denpansar-munchen z etihadom 535 eur po osebi pa sva rezervirala recimo en mesec prej. (tako da ta ponudba spet ni toolk ugodna)

Zdaj gledam Benetke – Bangkok, Lombok – Benetke. Mogoče pol dni na Lomboku in pol dni na Gilijih? Se mi sploh splača iti pogledati še kaj drugega?
Mislim, da bi bilo raziskovanje s skuterjem in kakšna simpatična nastanitev ob lepih plažah čisto ok
smile-1.gif

Kako misliš nerazvit, v kakšnem smislu?
Načeloma bova kaj spila, ampak mislim, da kot par ne rabiva nekih hudih nočnih klubov, bolj beach bare.

Hvala 1000x
smile-1.gif