Tablica za branje pdf knjig

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Kaj nabavit za branje pdf knjih. Fajn je velika avtonomija (recimo kakšnih 10 ur), dober ekran (ni nujno barven) za zmerno ceno.
Ker če govorimo o 300 EUR in več, potem že raje gledam tablice, katere omogočajo že tudi predvajanje filmov in dostop do interneta - kar je potem logična izbira Ipad ali pač ne?
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Pomoje bo najbolje vzet iPada, ker Android tablice zaenkrat še niso na nivoju iOS.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
No sej, lahko je tudi kakšen prav bralnik knjig. Kaj se da tukaj dobit?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Kindle je gotovo najboljša izbira. Sam sem z njim zelo zadovoljen... Pozabi na LCD zaslone!
smile-1.gif


Se mi pa zdi, da nativno PDF podpira samo nadjvečji (=najdražji), pri ostalih boš moral čarati s konverzijami.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Prav bralnike knjig imaš na DealExtreme-u miljon, ampak ni barvnih zaslonov, filmov, interneta,...

Za najboljšo uporabniško izkušnjo vzemi iPada, ostalo je pač kompromis in tudi na denarju ne boš kaj preveč prihranil. Sploh če imaš namen brati pdf-je, boš kitajsko tablico po 5min vrgel v steno, ker če že imajo soliden procesor, so pa glede RAMa preveč podhranjeni. Večina jih ima 256MB, imam na telefonu 768MB in mi ob obremenitvi kaj pomeče iz ozadja. Če boš pa gledal hardwarsko spodobne tablice, si pa takoj na 300€ in čez.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Kako pa prezveci slikovno gradivo? Recimo casopis Playboy
smile-1.gif
.
A je zadeva uzitna ali gre popolnoma v nic?
Namrec bral bi dolocene strokovne revije, katere imajo precej slikovnega gradiva, pa ne bi rad nekaj kupil, potem pa ne bom nic uporabljal. Je mozno kje videt v praksi kako zadeva funkcionira?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Hm, črnobelo... Se bo pa vsekakor videlo, če je na sliki Alma ali Pamela
grin1.gif


Na Amazonovem pagu imaš demo, ki prikaže grafične zmogljivosti zadeve...
zmaga.gif
 

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Sam sem si privoščil WI-FI iPad-a, malo rabljenega. In moram priznati, da PDF bere odlično. Zame, ki pregledujem poslovna poročila je to zelo dobrodošlo... Jaz sem za skoraj novega 32GB dal 300€, tu nekje se sučejo cene za prvo verzijo... Vendar sem ugotovil, da tudi glede hitrosti ne bo sile..., tudi testi so to že potrdili. Razen pri res velikih datotekah. Vsaj iz mojega vidika, cena opravičuje kvalitetno tablico in predvsem soliden software, ki jo podpira.

Aja, pa jaz sem namensko iskal samo WI-FI, ker mi telefon služi kot strežnik, če bi res bilo potrebno. Dve kartici sta samo še dodatni strošek,,, če ne rabiš, seveda.
 
Nazadnje urejeno: