sys za igo primo wince 6

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V primerih "no-name" wince kitajskih naprav je večkrat problem najti prave oz najboljše nastavitve za GPS sprejemnik, ki ga naprava uporablja za komunikacijo s sateliti. Primo sicer ponavadi najde pravi port, vendar se lahko ušteje v baud ratu (hitrost prenosa) in ta lahko zelo vpliva na kvaliteto sprejema. Jaz v takih primerih priporočam začasno naložitev iGO8 programa, ki ima v nastavitvah možnost samodejnega zaznavanja gps sprejemnika in ko program najde najboljšo nastavitev za port in baud rate, si ti dve številki zapišeš in jih potem uporabiš pri Primu (vpišeš jih v sys). Tako ne moreš nikakor zgrešiti. Če imaš po tem še vedno težave s sprejemom satelitov, je lahko kriva samo še hardwerska napaka ali napačna postavitev antene.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ponavadi ob prvem zagonu po spremembi GPS nastavitev malo skače, če pa napravo izklopiš in ponovno vklopiš bi pa moralo bit pri miru.


Mapo Save si izbrisal, po tem, ko si menjal sys?

p.s.
Port in baud sem našel od istega modela naprave kot ga imaš ti, tako, da bi s temi nastavitvami moralo najt satelite BP.
 

Oliks

Pripravnik
8. dec 2013
66
0
6
točen tako kot sta rekla vse to drži, zdaj za enkrat je vse tko kot more bit hvala @popotnik s pomočjo tvoje datoteke (proba1) dela zdaj v redu. Izklopil sem napravo prej sem se okrog vozu in je bilo vse ok. @Janch iz pašnika sm dol potegnu igo8 včeri prav za to, da bi pogledu in potem prepisu v sys vendar ko sem zagnal se je naprava izklopila sploh ni hotu zažent program vsakič je ven vrgel. Je pa morda to, da je avto bil brez akumulatorja 3dni in potem je vse satelite naprava zgubila Hm... zdaj za enkrat hvala res ste zakon .
 

boy36

Zelenc'
17. maj 2009
10
0
1
Imam iGO Primo 2.4 - 9.6.13.405512 (WinCE) in mape HERE_2018.Q1 .Zanima me ali se na kakšen način ,da nastavit oz umirit GPS .Na mapi prikazuje moj položaj vedno nekaj metrov naprej in pika ,ki prikazuje položaj mi vedno potuje po desni strani ceste.Zoprno postane takrat ,ko so kakšne vzporedne ceste takrat kurzor skače levo-desno in se navigacija postavi v položaj preračunavanja.

Hvala :)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To pomeni da imaš slab gps sprejem. Lahko je krivo a-termično steklo v avtomobilu, lahko pa da imaš slabo speljano anteno pod armaturo (če gre za 2-din avtoradio).

sicer pa če te moti, da kurzor in pika (tvoj dejanski gps položaj) nista usklajena, lahko piko "skriješ" z vnosom v sys:

[other]
use_show_gps_pos_from_state=0
 

boy36

Zelenc'
17. maj 2009
10
0
1
To pomeni da imaš slab gps sprejem. Lahko je krivo a-termično steklo v avtomobilu, lahko pa da imaš slabo speljano anteno pod armaturo (če gre za 2-din avtoradio).

sicer pa če te moti, da kurzor in pika (tvoj dejanski gps položaj) nista usklajena, lahko piko "skriješ" z vnosom v sys:

[other]
use_show_gps_pos_from_state=0

Hvala za odgovor in nasvet :)
Imam Ford Ranger in ima ogrevano sprednje steklo.Se bom mal pozabaval in postavil anteno zunaj za test.