Sync android in gmail

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se mi je zgodila dokaj neprijetna stvar.
Sinhroniziral sem kontakte z gmailom in mi je pobrisalo vse kontakte iz gmaila.
Sicer ni neka huda stvar, ker imam na telefonu še vedno podatke,samo malo manj "dodelane".
Na živce mi gre, ker sem včeraj cel dan urejal kontakte, danes pa tole...

No, sem mislil, če je pobrisalo, bo pa tudi iz telefona naložilo nazaj gor na gmail tisto, kar imam pač v telefonu.
Pregooglal sem vse od a do ž. Ampak ne najdem, kako uspešno iz telefona prenest na gmail?
Zdaj, ko imam vse prazno na gmailu sem poizkusil ustvariti kontakt in ga je takoj prikazalo na telefonu. Obratno pa mi ne uspe...
Ali je kakšna finta ali nastavitev kje? Imam pa Glaxy S.
Skratka - both directions bi rad imel... Oziroma, da nekje to nastavim.
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Malo raziskav sem opravil.
In sicer, če bi na novo ustvaril kontakt v telefonu, ti da opcijo kako ga shraniš.
Sim/phone/gmail
In če ga shraniš kot gmail, sync v obe smeri dela.
Jaz pa žal nimam tako shranjenih podatkov, ker sem jih shranil na PHONE.
Recimo, da je to ta problem, da ne deluje v obeh smereh.
Ali se da kako zaobiti to nevšečno stvar in shraniti nekako vse iz PHONE na GMAIL? Jaz ne najdem kake funkcije, ki bi to omogočila.
Ali pa mogoče še kakšna druga alternativa?
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Jaz sm na desire vse exportal na sd kartico (Google in Phone kontakte) in importal vse nazaj in pri tem izbral, da jih vse shrani pod Google
tongue-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.358
379
83
ugibam, ker ne poznam androida:

verjetno lahko sinhroniziraš telefon z lokalnim računalnikom (outlook & co), pogledaš če je vse ok, magari pobrišeš kontakte na telefonu, uvoziš na novo in izbereš GMAIL za opcijo shranjevanja
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem potem celo našel na nekem tujem forumu, da so imeli identičen problem - rešili ravno tako, kot si ti opisal.
Samo ni mi jasno, zakaj mi je kar 4x link naredilo do kontakta
bonk.gif


Hvala lepa za odgovore obema
cool-1.gif
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Ja zdej ti bo teh 600 posyncalo na google account tako, da lahko potem odpreš z browserjem gmail, izbereš "Stiki", ko se ti prikažejo stiki, imaš na desni gumb "Najdi podvojene stike" in jih lahko potem združiš v enega
wink-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Evo, sem vse uredil. Zdaj pa končno lahko začnem uživat še v ostalih stvareh
cheer.gif

Mi gre na živce, če kaj ni porihtano in da se lotevam drugih stvari
grin1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Jaz sem se po domače povedano nasral, ker nisem zbrisal phone imenika in mi je 3x in nekje 4x linkalo kontakt. Pa niti ne vem zakaj? Bi ga moralo pač samo enkrat če logično pogledaš...
No, moj predlog je, da si snameš iz marketa "delete contatcs". To je programček, ki ti zbriše vse kontakte naenkrat. Po defaultu te funkcije ni
rolleyes-1.gif

Seveda preden se tega lotiš, exportaj vse kontakte na sd card. Potem zbriši, in daj ponovno import iz sdja in jih shrani kot google contacts. Meni zdaj vse deluje kot mora. Če spremenim na telefonu se spremeni na gmailu in obratno. Vse od telefonskih do koledarja, naslova itd itd. Super dela
zmaga.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
zdaj imam vse kontakte na sim, kaj pridobim ko jih dam kot "google" contacts ? :p
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če zgubiš telefon imaš backup ki dela na skoraj vseh telefonih
kontakte lahko urejaš na pc-ju
če imaš vklopljen sync se takoj vsak nov dodan ali popravljen kontakt synca na net ali na telefon
morda imaš kako funkcijo več kot pa na sim imeniku
ena taka je, da ti sam vzame slikce iz gmail kontaktov
ne se bat, ne bo ti v imenik potegnil vseh gmail kontaktov;) ( tega je blo mene strah prvič:) )
...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ja če daš kot google kontakt ti kontakte linka na gmail oziroma iz gmaila.
Potem sinhronizacija dela v obe smeri in to je to.
Če jih ne shraniš kot "google" boš lahko update-al/sinhroniziral kontakte samo iz smeri gmail --> telefon.
Pa jaz jih nisem exportal na SIM ampak na SD.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
No ja bom probal nekaj :p Ne želim pa milion linkov iz gmaila itd.....ker potem je lahko še štala.
 
Nazadnje urejeno:

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Pocakat na Froyo ;D

Ali pa imet enega primarnega in v njem nastavit da preko POP3 pobira posto iz drugega Gmail accounta. Izbere se pri posiljanju tudi s katerega naslova bo sla posta, tak da ni panike.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Jaz sem se po domače povedano nasral, ker nisem zbrisal phone imenika in mi je 3x in nekje 4x linkalo kontakt. Pa niti ne vem zakaj? Bi ga moralo pač samo enkrat če logično pogledaš...
No, moj predlog je, da si snameš iz marketa "delete contatcs". To je programček, ki ti zbriše vse kontakte naenkrat. Po defaultu te funkcije ni
rolleyes-1.gif

Seveda preden se tega lotiš, exportaj vse kontakte na sd card. Potem zbriši, in daj ponovno import iz sdja in jih shrani kot google contacts. Meni zdaj vse deluje kot mora. Če spremenim na telefonu se spremeni na gmailu in obratno. Vse od telefonskih do koledarja, naslova itd itd. Super dela
zmaga.gif

Še to ko dam EXPORT TO SD: te dodatno vpraša

PLEASE SELECT AN ACCOUNT TO EXPORT

google, SIM, PHONE...kam se ponavadi da?
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Ko exportaš na sd te vpraša katere kontakte exportaš (katero vrsto), ne kam, ko pa importaš iz sd pa te vpraša pod kaj (kam) shrani kontakte
wink-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
ja potem moram dati SIM , ker dejansko bom iz SIM dal na SD, potem deletal vse na SIM, ter na koncu importal iz SD na SIM kot google :LOL, smo toplo vodo izumili.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pazi, na SIM ti spravi pod enim kontaktom samo eno cifro. Naenkrat boš imel kup enakih kontaktov