Sveža namestitev Win10 na downgradane Win7

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Nabavil nov HP-jev desktop z Win10. Izkaže se, da so na računalniku nameščeni Win7 - downgrade z Win10, Win10 pa so priloženi na DVDju. Jasno je torej, da me čaka delo..
Želel bi narediti "clean install" Win10 (torej da med instalacijo izbrišem obstoječe particije in na sveže namestim Win10). Je to izvedljivo ali je nujno, da v delujočih Win7 zaženem Win10 z DVDja in povozim 7-ko? Ne bi namreč želel začeti kompletne sveže instalacije, potem pa prepozno ugotovim, da bi moral na neki točki vnesti serijsko številko (ki ni priložena) ali da aktivacija 10-ke zaradi sveže namestitve ne bi bila možna?
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Poskusi dobit cd key od windowsov. Imaš ga najbrž napisanega nekje. Mogoče na etiketi na ohišju ali na ovitku DVDja z W10. Obstajajo tudi orodja za to. Sicer pa nimaš kaj za zgubit če probaš. Kot razumem nimaš ničesar naloženega na kompu. Malo se igraj. Aktiviraš šele ko boš imel občutek da je to to.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Če je bila prej nameščena desetka, je le-ta aktivirana prek tiste digitalne licence ali pa prek licence na nalepki. če nalepke nimaš (na spodnji strani, pod baterijo...) je zelo verjetno, da je digitalno aktivirana. torej potrebuješ le najnovejši medij in med namestitvijo pri vprašanju o licenci klikneš, da jo nimaš. ko mašina dobi dostop do interneta, se avtomatsko aktivira. preprosto.
več o tem:
https://support.microsoft.com/sl-si/help/12440/windows-10-activation
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Nalepke s ključem ni na ohišju, DVD je bil v navadnem belem ovitku. Če oz. kako je bila predhodno aktivirana 10-ka, ne vem.
Skrbi me tole: "You must start the Windows 10 installation process from the Windows 8.1 or Windows 7 Desktop. If you do not start from the Windows Desktop, Windows 10 will not activate after the installation" (objavljeno na HP support forumu)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ok, včasih programi za odkrivanje ključev pomagajo. vseeno si zapiši kodo. drugače pa, če nimaš nič pomembnega na prenosniku, potrpi tistih 20 minut za namestitev sistema in boš videl, če se zadeva aktivira.
ali pa...morda pa obstaja rescue particija, ki ima nameščen win10?
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Računalnik je nov iz trgovine, edino Win7 so zaenkrat naloženi, tako da podatkov nobenih ne izgubim. Ravno zato bi rad že takoj na začetku na sveže namestil 10-ko. Brez skrbi, da me mika, da se tega testno lotim
smile-1.gif

Ne bi želel edino tega, da se lotim sveže instalacije Win10, pobrišem vse particije, potem pa ugotovim, da se Win10 ne bo dal aktivirati, Win7 pa je izbrisan.
Bom še pred pričetkom s kakim program probal poiskati ključe, za vsak slučaj.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Govoril z Microsftovim helpdeskom - pojasnili so mi, da je bila 10-ka predhodno že aktivirana, da lahko naredim svežo instalacijo in da za to ne rabim ključa. Ključ je že vpisan v bios.
Razplet: zbootal DVD, pobrisal particije in namestil svežo instalacijo. Ob končani instalaciji je bila 10-ka že uspešno aktivirana.

Hvala vsem za pomoč!
 

Klobase2013

Zelenc'
9. mar 2017
1
0
1
Citat:
Uporabnik TRiK pravi:
[COLOR=020202] Govoril z Microsftovim helpdeskom - pojasnili so mi, da je bila 10-ka predhodno že aktivirana, da lahko naredim svežo instalacijo in da za to ne rabim ključa. Ključ je že vpisan v bios.
Razplet: zbootal DVD, pobrisal particije in namestil svežo instalacijo . Ob končani instalaciji je bila 10-ka že uspešno aktivirana. [/COLOR]

Hvala vsem za pomoč!

Kako je pa ob menjavi diska? Tudi prepozna ključ?