Svetovni prvak v invalidskem parkiranju

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Zelo dobro bi bilo tudi, da lahko vsak slikal avto, ki je neupravičeno parkiral na mestu, ki je namenjen invalidom in poslal sliko direktno policiji. Na osnovi tega dokaza bi policija krršitelju avtomatsko poslala kazen. Kmalu ne bi nihče več parkiral na takšnih mestih neupravičeno. Tako bi nastal red, tako pa.........
Lahko narediš tako, če si ti s tem oškodovan. Torej moraš imeti parkirno karto invalida in v danem trenutku nisi mogel tam parkirati. Samo tako se lahko sproži prekrškovni postopek. Da bi pa vsak pošiljal fotke in bi policaji ali redarji globili, tako pa žal po naši zakonodaji ne gre...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Država lahko zmeraj prilagodi zakonodajo in omogoči, da bi lahko parkirišča bila pokrita s kamerami, avtomatsko prepoznavo tablic in še s čim, da se preveri upravičenost parkiranja. Če bi bilo parkiranje na mestih za invalide problem in bi to želeli kot država rešiti ... Ne dvomim, da bi večina trgovcev financirala opremo za nadzor, če bi nadzor smeli izvajati.
Tako pa gre bolj ali manj za ego državljana, ko rineš voziček nekam v pm, tam pa vidiš pacienta, ki brez invalidnosti parkira na mestu za invalide tik pred vhodom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JackSparrow

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Država lahko zmeraj prilagodi zakonodajo in omogoči, da bi lahko parkirišča bila pokrita s kamerami, avtomatsko prepoznavo tablic in še s čim, da se preveri upravičenost parkiranja. Če bi bilo parkiranje na mestih za invalide problem in bi to želeli kot država rešiti ... Ne dvomim, da bi večina trgovcev financirala opremo za nadzor, če bi nadzor smeli izvajati.
Tako pa gre bolj ali manj za ego državljana, ko rineš voziček nekam v pm, tam pa vidiš pacienta, ki brez invalidnosti parkira na mestu za invalide tik pred vhodom.
In? Meni je to mimo, kar eni delajo, ne bom pa zato jamral... Pač, take mamo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
27. jan 2022
4.801
1.737
113
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
1704734099602.png

1. ni BMW, Mercedes ali Audi
2. 4 na enkrat, lahko kdo več
 
  • Všeč mi je
Reactions: jezek

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Država lahko zmeraj prilagodi zakonodajo in omogoči, da bi lahko parkirišča bila pokrita s kamerami, avtomatsko prepoznavo tablic in še s čim, da se preveri upravičenost parkiranja. Če bi bilo parkiranje na mestih za invalide problem in bi to želeli kot država rešiti ... Ne dvomim, da bi večina trgovcev financirala opremo za nadzor, če bi nadzor smeli izvajati.
Tako pa gre bolj ali manj za ego državljana, ko rineš voziček nekam v pm, tam pa vidiš pacienta, ki brez invalidnosti parkira na mestu za invalide tik pred vhodom.

Ta pravi pacienti parkirajo kar pred vhodom, ker jim je vse ostalo predaleč.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.915
278
83
tam ko se terc po tori rola
Zadeva s parkirnimi mesti za invalide je zelo zanimiva. Pred našim Lidlom so ob otvoritvi bili parkirni prostori za invalide, čisto zraven vhoda. Ob prenovi, so trgovino podaljšali na tisti prostor (kao pečemo sveže), za invalide pa so prostore namenili malo dlje, čisto na koncu parkirišča. Kaj se je zgodilo? -mentalci parkirajo tja, tik ob trgovini pa pol prazno. Razumi kdor more, en pameten ne. Da je intervencijska površina povsem zaparkirana, je pa itak stalnica že od odprtja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko