Kako poravnati račun s TRR osebe, ki je v komi?

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Teta je dala prenoviti kopalnico in wc. Majster bo vsak čas končal z deli in seveda izstavil račun, v tem času pa je teta zaradi zapletov pri zdravljenju padla v komo. Je samska brez otrok, nihče od drugih sorodnikov ni pooblaščen za nobeno kartico, ne poznamo PIN številk ... ništa. Znesek bo verjetno blizu 10.000€, nihče pa ne ve, kdaj (če sploh) se bo zbudila, ali bo še opravilno sposobna itd. Jaz bi se rad izognil jemanju kredita, da sam poravnam račun majstru, on pa dvomim, da bo čakal, kako se bo razpletlo z njenim zdravjem. Obstaja kakršenkoli način, da pridemo do sredstev in poravnamo račun z njenega TRR? Na banki niso ravno v pomoč, bolj ko sem jih spraševal, če obstaja kaka rešitev, bolj so me prepričevali v kredit.

Je bil kdo kdaj v podobnem položaju in ga uspešno rešil?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Kaksen pravnik bo tu lazje odgovoril, ampak na prvo zogo zacasen odvzem opravilne sposobnosti oz. preko CSD dolocitev zacasnega skrbnika. Zna pa to vse trajati nekaj casa, tako da mojstra pravi cas opozorite, da bo cakal na denar. Ali pa nekdo od vas pac zalozi. Banka vam ne sme omogociti nobenega placila iz njenega TRR.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Jebeno res imel isto sranje pozimi , še sreča ,da je bil foter pooblaščen ampak je pač založil PIN ampak je lahko zaprosil za novo številko.

Upam da se vse isteče najboljše.


Mislim pa da na enostavno nimaš pogojev priti do denarja. Ampak šele ko se zbudi oziroma na zapuščinski razpravi.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Tudi majster mora razumeti situacijo. Ona je podpisala pogodbo, zakaj bi mu plačeval OP?

Saj če bo šel v izvršbo bo pa takrat šlo dol z njenega TRR. Ne vem pa kaj sodišče naredi v takih primerih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi, tony in ales85

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Zamudnih obresti v takih okoliščinah ni?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Tudi majster mora razumeti situacijo. Ona je podpisala pogodbo, zakaj bi mu plačeval OP?

Saj če bo šel v izvršbo bo pa takrat šlo dol z njenega TRR. Ne vem pa kaj sodišče naredi v takih primerih.

jah, ker je posten dedc, in bi mojstru rad prisparal nekaj sivih las in slabe volje.

mogoce je res najhitrejsa izvrsba. ne vem pa kako je s fizicnimi osebami... za firmo vem da gre hitro...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
To je vse res, ampak če bo šel v izvršbo potem bo dobil dobil zamudne obresti, pa stroške izvršbe plačane in vse. Jaz bi za svojega družinskega člana to pokril, če bi bil zmožen seveda in bi lahko pričakoval, da bom dobil vrnjeno.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
jah, ker je posten dedc, in bi mojstru rad prisparal nekaj sivih las in slabe volje.

mogoce je res najhitrejsa izvrsba. ne vem pa kako je s fizicnimi osebami... za firmo vem da gre hitro...
izvršba bi bila rešljiva opcija, sploh če kdo sprejme zanjo pošto bo še prej, sicer bo "ni dvignil" in še malo dlje traja

sklep izda sodišče hitro, dan, dva, vse je avtomatsko, po pravnomočnosti pa banka odtegne
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur
15. jan 2019
3.459
1.085
113
To je vse res, ampak če bo šel v izvršbo potem bo dobil dobil zamudne obresti, pa stroške izvršbe plačane in vse. Jaz bi za svojega družinskega člana to pokril, če bi bil zmožen seveda in bi lahko pričakoval, da bom dobil vrnjeno.
odvisno kaj bo zahteval...odkljukal v predlogu
minimalno bo še 44 eur več zaradi takse

to pa ni neka cifra a ne

a na novec bo treba kak mesec čakat...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
To je vse res, ampak če bo šel v izvršbo potem bo dobil dobil zamudne obresti, pa stroške izvršbe plačane in vse. Jaz bi za svojega družinskega člana to pokril, če bi bil zmožen seveda in bi lahko pričakoval, da bom dobil vrnjeno.

ni nujno. to se vlagatelj sam odloci kaj vse bi zaracunal.

banka tudi vzame ene 25e za izvrsbo.

ampak kaj je to proti 10.000€ in mirnemu spancu.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
To je vse res, ampak če bo šel v izvršbo potem bo dobil dobil zamudne obresti, pa stroške izvršbe plačane in vse. Jaz bi za svojega družinskega člana to pokril, če bi bil zmožen seveda in bi lahko pričakoval, da bom dobil vrnjeno.

Raje ne pokrivat če nisi edini dedič oz. pokriješ sorazmerno z ostalimi dediči glede na dedovanje. To je edini način da denar dobiš nazaj iz dedovanja pa še ta ni ziher ... lahko se pojavi nek X direkten dedič ali pa teta sploh nima denarja ampak dolgove ...

"sporazumna" izvršba je tu še najbolj elegantna metoda kot je že bilo predlagano in je tudi obligacijsko edina pravna možnost (če majster ne dobi denarja, terja naročnika na pogodbi).
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Ja, kaj pa je tebi ta teta? Boh ne daj, so dediči pasji?
Če te tako skrbi, založi. Ko se vrne bo imela lepo kopalnico in dobiš nazaj brez problema. S tringeltom vred!
Plačaj, če seveda imaš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.151
5.756
113
pri taščici
Preden kdorkoli kaj plačuje, sklenite dedici nek sporazum, da bo dejanski dedic na koncu to placilo vrnil sedanj placnikom. Ce babica prezivi, bo pa itak ona poplacala "dedice"
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Teta ima kritje na trr, to ni problem. Tut majster je razumevajoc in mu kak mesec ne bo problem počakat, samo ga res ne bi rad predolgo pustil čakat, ker ga bom tut jaz še rabil :) Zanimalo me je pač, če je kaka elegantna rešitev, ki je ne vidim, ampak očitno ni druge, kot da sorodniki zberemo denar al pa gre v izvršbo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Teta ima kritje na trr, to ni problem. Tut majster je razumevajoc in mu kak mesec ne bo problem počakat, samo ga res ne bi rad predolgo pustil čakat, ker ga bom tut jaz še rabil :) Zanimalo me je pač, če je kaka elegantna rešitev, ki je ne vidim, ampak očitno ni druge, kot da sorodniki zberemo denar al pa gre v izvršbo.

Joj ne komplicirajte, požrita tistih 50€ stroškov izvršbe in naj jo vloži in mir.