Svetlana Makarovič in Prešernova nagrada

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.882
-642
113
Vprašanje, če se UO ne boji, da bo izničila kulturni pridih podeljevanja priznanj, sicer pa naj dobi, gre gor in oddeklamira kakšno tisto iz njene hude knjižice.
Se ne strinjam. Nima kaj na odru delat. Oddeklamirala bi lahko takrat l. 2000. ko je bila na oder povabljena.

Kako pa je s to podelitvijo? Ali lahko tja pride vsak, ki plača karto, al je to samo za povabljene?
Js bi pod oder postavil varnostnike, ki bi ji preprečili, da pride na oder, in jo odnesli ven, če bi poskušala. Pa saj to je običajna stvar na vsakem koncertu, nič nezakonitega ali nemoralnega.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Se ne strinjam. Nima kaj na odru delat. Oddeklamirala bi lahko takrat l. 2000. ko je bila na oder povabljena.

Kako pa je s to podelitvijo? Ali lahko tja pride vsak, ki plača karto, al je to samo za povabljene?
Js bi pod oder postavil varnostnike, ki bi ji preprečili, da pride na oder, in jo odnesli ven, če bi poskušala. Pa saj to je običajna stvar na vsakem koncertu, nič nezakonitega ali nemoralnega.

ženska je stara 84 let
mal potrpljenja je treba imet s takimi, glih za stage diving niso več primerni...
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
makaroviĆ serbia grozi Sloveniji
FoBAoCrWAAIZIbS.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.741
252
113
a to bo dons konec te sage?

verjamem da bo gledanost ena najvecjih, kolikor imate opravka z eno baburo...

sicer pa malo kulture res ne bo nikomur skodovalo.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.723
-1.003
113
145 km SZ od Opatije
Mene je zdaj še dodatno zaskrbelo, dosedanje grožnje so vzbujale radovednost, ta zadnja, da se bo celo slekla, pa niti ne.
Čeprav, iskreno, bi imeli vsaj kako pristno sliko za semle
Aja, nič ne bo, ni Slovenka ... al je?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.588
2.352
113
Le kdo bi jo rad videl klečeplaziti po tistih stopnicah in recitirati: Nosila rdečo bom zvezdo!
 
5fd5ba713db39c6a2e39_62437123.jpg

"Seveda mi jo morajo vrniti, o tem sploh ni debate."



controlling-laugh-laughing.gif

matej sej lepo da si prilimal smehajočo s fotko, sam po moje to no glih smešno, precej bolj žalostno. Žalostno ker je 20 let igonirala omeneno nagrado, ter omenen inštitut, čeprav so bili 3/4 tega časa njeni na oblasti. Žalostno ker sicer zaničuje cekine in nagrade, zdaj pa vse skup z obretmi vred. Žalostno, ker se vsiljuje, in na ta način ruši tako nagrajence, kot pravila nagrajevanja, žalsotno ker..../ poljubno vstavi/
 
A lahko še js pridem v Cankarjev dom na oder med slovesnostjo eno zrecitirat, če mi že na metelkovi varnostnik ne pusti?

Haha, se mi pa zdi da je vse tole lepo zrežirano, zanimanje za prešernove nagrade je naraslo, prvič bomo tekoče izvdeli, kdo so nagrajenci, ( za prejšnje 99% folka pojma nima) ljudje bodo gledali iz firbca, kaj bo vse ušpičila.... skratka sami plusi.
mirsi tole ...po moje da ti nagrada ne gine