Sveder za salonitke

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik softi pravi:
no pa sem te dobil na zavajanju.

če lahko vw predpiše servise pri njemu in izključno njemu, da bi ti lahko uveljavil rjo na vratih, je to isto kot če esal predpiše točno samo tiste vijake, ki jih sam prodaja.

esalu si očital povezano trgovino, kar pa ne očitaš vw.

kako je pa kaj s fasadnimi sistemi in garancijami. če daš tervol, pa gor mrežico od webra, pa jubizol lepilo, pa drugo roko rofixa. kako je tukaj z garancijo.

O čem sploh pišeš, jaz ne mešam avta s tem konkretnim primerom.

In prosim ne pisati, da zavajam, ker v tej temi ti širiš laži in zavajaš.

Kot zgleda , nenamerno in zaradi nepoznavanja dejstev.

Prosim premisli in se dobro pozanimaj, ker na tak način lahko tudi škoduješ komu ( s širjenjem laži o garancijah pri valovitih kritinah- da ne boš spet obrnil na avto ali morda smuči, akustiko ).

Mimogrede avti so spet poglavje zase.

In prosim v tem primeru govorim točno o določenem primeru in ne o čem drugem, upam, da je jasno. Niti o fasadi.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
še enkrat

1. ne širim laži, ker nisem napisal ene o esalu.
2. če je povezana trgovina prepovedana z zakonom za esal, je tudi za avte.

mogoče sedaj razumeš.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik softi pravi:
men se zdi, da ti ne marasš esal, ali pa prodajaš konkurenčne vijake.

Ni prav , če nekdo napiše napačne garancijske pogoje oz. da napačno interpretirajo stvari.
Jasno sem napisal, da s takim pisanjem ( glede garan. pogijev ) nekateri šošejo laži.

Sem že prej povedal kako so to nehkateri preverili. Torej telefon v roke in zahtevati pisno napisano. Potem boš videl kdo ima pra. Do takrat pa raje premislite o čem pišete.

Druga stvar, kar je zgoraj napisanega narobe se pričakuje jasno razlago.

In tretja stvar kot sem rekel poznam specifičen primer, z avti se pa nisem ukvarjal, zato me niti ne zanima nit ni enak primer.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik softi pravi:
če nimaš servisne od avta poštempljane na uradnems ervisu, ti ne bodo priznali prerjavenje vrat. kako vezo ima rja na vratih z menjavo olja, zavor, jermenov ne bi vedel.

Še enkrat najdi ustrezne evropske direktive o tem in boš videl , da se tudi pri avtih motiš. Čeprav je zto povsem druga tema.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik softi pravi:
no pa sem te dobil na zavajanju.

če lahko vw predpiše servise pri njemu in izključno njemu, da bi ti lahko uveljavil rjo na vratih, je to isto kot če esal predpiše točno samo tiste vijake, ki jih sam prodaja.

esalu si očital povezano trgovino, kar pa ne očitaš vw.

kako je pa kaj s fasadnimi sistemi in garancijami. če daš tervol, pa gor mrežico od webra, pa jubizol lepilo, pa drugo roko rofixa. kako je tukaj z garancijo.

Esal lahko( ali drugi proivajalec) predpiše samo tip vijaka ( oz. kvaliteto ) ne pa proizvajalca. Prav je da predpiše ustrezno kvaliteto, ne sme pa trditi, da drugi ustrezni niso v redu. To ve cela Evropa in svet.. Saj nenazadnje so prodajali več kot enega proizvajalca, torej sami sebi ne dajejo garancije ?? Vemo, da to ni res.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
poglej

zakon je zakon

če v x členu piše

lalala...povezana trgovina ni dovoljena....

potem ni dovoljena za vse oblike trgovine, storitev, posredovanja, ali pa obstaja člen z, ki pravi

določba iz člena x ne velja za področje avotmobilizma, prodaje in vzdrževanja motornih vozil...


in če je avtomobilizem drugo, potem je fasada verjetno to prvo, gradbeništvo. in čakam pojasnilo na tisti del.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zakaj v avto svetu velja, da garancija velja z original vgrajenimi nadomestnimi dlei. te dela pa delajo druge firme, ne proizvajalec oz sesatvljalec avta.

zakaj recimo mora bit sklopka v škatli z zvezdo in ne v škatli proizvajalca, da bi ti mercedes priznal garancijo.

zakaj ti marsikje ne priznajo garancije, če zadevo ni vgradil pooblaščeni serviser. pa gre za navadne zadeve, kjer priviješ dve žici v luknjo in to je to.

zakaj ti ne priznajo garancijo na pipe, če nimaš vodnega filtra. zakaj ne priznajo če uporabljaš cilit.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj v avto svetu velja, da garancija velja z original vgrajenimi nadomestnimi dlei. te dela pa delajo druge firme, ne proizvajalec oz sesatvljalec avta.

zakaj recimo mora bit sklopka v škatli z zvezdo in ne v škatli proizvajalca, da bi ti mercedes priznal garancijo.

zakaj ti marsikje ne priznajo garancije, če zadevo ni vgradil pooblaščeni serviser. pa gre za navadne zadeve, kjer priviješ dve žici v luknjo in to je to.

zakaj ti ne priznajo garancijo na pipe, če nimaš vodnega filtra. zakaj ne priznajo če uporabljaš cilit.

Zakaj naj bi jaz pojasnjeval 100 drugih primeroc ki nimajo veze s tem.

Očitno si trmast, raje preveri in zahtevaj pisno zagotovilo in potem boš vedel.

Ali pa si nekdo bi namerno širi laži ? Upam, da ne in ne verjamem.

Dokler ne preveriš nima smisla, da sploh še zgubljam čas, ker sem velikokrat napisal eno in isto, vi pa še zmeraj po svoje.

Pa brez zamere.