Suvereno do cilja - ta v resnici sploh ni pravi!!!

matejgale

Zelenc'
23. jan 2008
7
0
1
Pozdravljeni,
prebral sem nekaj tem, pa se ni noben pritoževal nad problemom, kot ga imam jaz.
Poiščem naslov, vedno izpiše tri opcije, katerokoli izberem, mi jo na karti pokaže isto. Pritisnem pojdi in me suvereno pelje do cilja. V kolikor je to večji kraj ali mesto, ni problema - najde. Ko je cilj npr. včeraj - Jezero 148 (Ig), sem bil od pravega naslova oddaljen cca. 300m.
Kaj hočem povedati - če me pripelje na cilj, so samo dve opciji. Ali najde v nulo ali pa se zmoti za zračne linije vsaj 200-300m
13.gif
. Ker pa Garmina po večini rabim za iskanje ciljev v manjših krajih, je praktično neuporaben.
Imam nuvi200 in AR 2.1 (neoriginalno).
Ali mi lahko kdo pomaga s kakšnim nasvetom, saj se bo drugače Garmin srečal z
10.gif
...
Prosil pa bi, da je nasvet napisan po ''kmečko'' ker si drugače ne bom mogel pomagati in je škoda vašega truda.
Hvala
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Res ne razumem, kaj nekateri iscete in kako. Kot poklicni voznik z garminom 300 in AR10 najdem se tako kmecko trgovino,solo,ustanovo,vrtec,gostilno,itd in to v krajih, za katere se v zivljenju nisem slisal, kaj sele tam bil. In to s tovornim vozilom in v dveh letih, odkar imam nuvija, sem samo enkrat obracal, ker ni "slo" tam, ko mi je garmin javil, sem se pac obrnil in se za 20m prestavil na drugo cesto in sem pravtako prisel do cilja, pa nikoli ni bil noben cilj od tocke na ruti oddaljen vec kot max 50m. Ne rabis razbijat garmina, samo uporabi prave nastavitve ( izklopi vse druge karte, samo AR imej vkljuceno ), uporabi nuvija 200 in kar je najpomembnejse, pri planiranju poti zraven vedno, se enkrat, vedno, uporabljaj tudi glavo, ker je ni navigacije na svetu, ki bi jo lahko uporabil in zraven spal.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Pod to, kar je napisal NAVI_boy se podpišem tudi jaz. V podjetju s cca 50 vozniki "skrbim" za približno 30 navigacij. Na razpolago so praktično vsi znani proizvodi v vseh možnih oblikah (samostojne naprave, telefoni, dlančniki,¸...) Vozniki v 99% izbirajo naprave proizvajalca iz podnaslova te teme. Ko "spoznajo", da je potrebno napravo uporabljati po navodilih in upoštevati znane pomankljivosti jih vedno pripelje "v nulo" na cilj.
Opisano napako (več istih ciljev na različnih mestih) nisem nikoli zasledil, niti mi je ni nihče od uporabnikov (voznikov) omenil.
Jodlar
 

matejgale

Zelenc'
23. jan 2008
7
0
1
Narobe ste razumeli - za isti cilj mi da vedno 3 izbire.
Nisem dal tega vprašanja na forum, da me ''hecate'' ampak mi s pametnimi nasveti pomagate iz težav, ki jih imam z napravo.
LP
Matej
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Gre za to, da ne loči številka 10a, 10b.... in zato da za isti cilj več možnosti. Rešitve zaenkrat ni, počakaj da se "popravijo" karte oziroma si točno lokacijo poglej v TISU, ki ima karto od istega proizvajalca ter na ta način lociraj waypoint.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
870
12
18
Luna
Tudi garmin nima vseh naslovov, bom dal primer: vnesem mesto (manjše) pol še ulico, pa hišno številko. Garmin, pa me lepo po francosko pelje skozi celo ulico mimo bloka, do katerega bi me moral pripeljat in mi reče da sem prišel na cilj ko sem prevozo celo ulico. Cilj je pa bil križišče okrog katerega ni nobene hise ali stanovanja vsaj 50m.
Pa mi razložite to.
Uporabljam AR 2.0 na mobilniku
 

matejgale

Zelenc'
23. jan 2008
7
0
1
Vedno gre za ''polne'' številke, brez črk
Zdajle sem probal izklopiti karte, pa je isto - ponudi 3 možnosti.
LP
Matej
 

holland

Zelenc'
16. avg 2008
12
0
1
No Garmina sem sicer zelo malo uporabljal ampak kot sem ga jaz razumel, ti da tam kjer nima točno hišne številke na razpolago nekako tako kot začetek, sredina in konec ulice. Kot jaz razumem naredi to zato, ker nima hišne številke te zapelje nekam v ulico potem se pa znajdi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, saj menda to ni tako hudo, nimam avenij kot v NY. Pripelje do ulice in pač še malo pogledaš, glede na to kako preimenujejo zadnje čase ulice bo treba spet okno odpirati.
 

lejko

Pripravnik
10. nov 2007
380
0
16
49
Grosuplje
Mas pač krompir da vedno iščeš v takih vaseh(3 cilji),se tudi meni dogaja ,samo pač to je verjetno manj pomebnost naselja al kok bi to reku,je pa zame ze to velik da ti vas najde
wink-1.gif
, je pa tko da tdi v tisu ni vse tko kot bi moralo biti,če drugega ne so hišne številke čist premesane po nekaterih vaseh
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Kot ti je že holland napisal vse lokacije v kartah niso 100 % definirane. Obstojajo kraji na karti kjer je samo kraj in ulica ni pa hišne številke. Če v tvojem iskanju navedeš še številko ti jo pač ne more najti, ker v bazi podatkov te ni. ( to je običajno v manjših krajih )

Če imaš slučajno TIS lahko točno določiš lokacijo in jo pred vožnjo sam določiš na karti.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
Tudi v TIS-u je precej napak, kar lahko sigurno trdim za Trbovlje. Poslal sem popravke, slike s hišnimi številkami na orto foto posnetku, pa jih v novih izdajah niso upoštevali ne na TIS-u ne na Navigonu. Tako mi je vse skupaj brez veze, da bi se trudil za boljše karte, če te nihče ne upošteva.

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zato je v osnovi potrebno vedeti čemu služi navigacija. Kot pomoč šoferju, ne pa nadomestna pamet.
Res je da karte vsebujejo vedno več podatkov, npr. tudi podatke o omejitvah, ki so sorazmerno precej variabilna postavka.
Samo čakamo še lahko da bodo začeli vnašati še ostale prometne znake
smile-1.gif


Kot je napisal eden izmed uporabnikov. Uporabljajte po pameti.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.432
4.418
113
49
Na sončni strani ALP
Kot je enkrat nekdo komentiral, da v navtični karti niso pravilno vrisani privezi....
13.gif

Halo?! Daj poglej skozi okno kje si, ne pa samo v navigacijo bulit...
stupid-1.gif


Meni je dovolj, da me pripelje v ulico, če je pa par številk levo/desno pa ni panike.
Da ne govorim po kakšni poti me hoče vodit Navigon... Tam še s kolesom ne moreš, kaj šele z avtom...
10.gif
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Tudi v TIS-u je precej napak, kar lahko sigurno trdim za Trbovlje. Poslal sem popravke, slike s hišnimi številkami na orto foto posnetku, pa jih v novih izdajah niso upoštevali ne na TIS-u ne na Navigonu. Tako mi je vse skupaj brez veze, da bi se trudil za boljše karte, če te nihče ne upošteva.

lp

Se opravičujem, mislil sem Navigo od Garmina in ne navigacijo Navigon.

lp
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Vsi se omejujete na mesto. Sem zadnjič iskal naslov na Zreškem pohorju, pa mi garmin vrne 4 naslove (tako na računalniku kot na napravi). Po pregledu mape so bili tako narazen in na različnih višinah (po cesti več km narazen), da bi lahko še danes taval po Pohorju. V tem primeru ne pomaga nobena navigacija, "zdrava šoferska logika"... ampak le poizvedovanje pri mimoidočih (če na vsako uro srečaš katerega). Pa ciljni naslov ni imel črkovne oznake poleg hišne številke in je bil ob asfaltirani cesti.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Nekateri zahtevate nemogoče. Ni navigacije, ki bi imela oštevilčene hiše v vsaki vukojebini. Prečitaj vse gornje komentarje pa boš vedel zakaj je bilo tako kot si napisal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Fino je tudi, če se pred kakšno večjo "neznanko" malo že pripraviš doma, sploh če gre za daljše potovanje, kjer si lahko narediš okviren plan.

Da boš pa sedel samo za volan in kliknil npr. London pa ni nujno da boš vedno zadovoljen z dobljeno ruto. Navigacija namreč ni turistični vodič, no ne še
smile-1.gif
Marsikaj se je spremenilo v par letih.

Tudi ko ni bilo navigacij se je malo pogledalo po zemljevidu a ne?

Če veš da je vukojebina, pol to je vukojebina in se je treba pripraviti že prej.