SUV za okrog 50k

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Vprašanje ...

A je BMW X1 veliko večja jajca napram X3? Gledal sem XC60 in X3 ... to je toliko lufta za vozit s sabo. Imam dokaj majhno garažo, vozil se bom povečini sam oziroma z jedino ... X1 mi deluje tak kompakten, luškan. Pa še prišparalo bi se. :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
X1 so jajca....nepregleden v rikverc... Zadi nč placa.... Pa še kardan zadaj rado odlomi (nek serijski feler)
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Melčy, Carwov te popapa. :D Poudari ravno to, kar si pokritiziral ... placa zadaj je dovolj, preglednost je pa baje tudi ok. Grem pa ta teden do Makome NM v akcijo.

Imam (mogoče retorično) vprašanje glede motorizacije, in sicer, ali se danes še vedno kupujejo dizli. So območja po EU, kjer jih ne marajo, se pa kljub temu še vedno na veliko prodajajo. Torej v 2020 ... je dizel še vedno aktualen?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Melčy, Carwov te popapa. :D Poudari ravno to, kar si pokritiziral ... placa zadaj je dovolj, preglednost je pa baje tudi ok. Grem pa ta teden do Makome NM v akcijo.

Imam (mogoče retorično) vprašanje glede motorizacije, in sicer, ali se danes še vedno kupujejo dizli. So območja po EU, kjer jih ne marajo, se pa kljub temu še vedno na veliko prodajajo. Torej v 2020 ... je dizel še vedno aktualen?
Ti kr kupuje avto po testih novinarjev :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Moda velikih SUV krav je polno razpasena v SLO, ker se kupuje par let rabljene. Nove pa so kar drage, hudih popustov ni, ker je treba plačat še kazni EU za sorazmerno veliko porabo. Porsche si to lažje privošči, ker že ima dokaj visoko ceno, pa tudi EV prodaja. Za množičnejše derivate grupe pa se že pozna v seštevku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Meni je pa zanimivo kako se nekdo 3 mesece odloča kakšen avto bi sploh imel... malo več odločnosti ne bi škodilo... saj ne kupuješ space shuttla...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Vprašanje ...

A je BMW X1 veliko večja jajca napram X3? Gledal sem XC60 in X3 ... to je toliko lufta za vozit s sabo. Imam dokaj majhno garažo, vozil se bom povečini sam oziroma z jedino ... X1 mi deluje tak kompakten, luškan. Pa še prišparalo bi se. :)
Odvisno kaj oz koliko ljudi vozis... zadaj je dost placa za vsake toliko peljat koga, ce se pa vozis sam oz +1 je pa spredaj dovolj prostora za udobno voznjo. Kdor tega avta ne more peljat v rikverc je pac nesposoben voznik. Torej ce se bos vecinoma vozil sam oz v dvoje je cisto dovolj velik. Not gre tud 6x makita makpac, 2m letev in vaser vaga, tko da tud za kej postorit naokoli bo dovolj velik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Meni je pa zanimivo kako se nekdo 3 mesece odloča kakšen avto bi sploh imel... malo več odločnosti ne bi škodilo... saj ne kupuješ space shuttla...

Mojster, imaš 40 tisoč, ki jih lahko brez vsake skrbi nameniš za avto? Mogoče nismo vsi taki bogatuni, da bi lahko šibali na tisoče evrov za škatlo... kaj meniš?

Jebi ga! Ko boš v mojih letih, boš morda videl, da četudi bi lahko skeširal 5 takih avtov, obstajajo tudi druge okoliščine, ki pripomorejo k temu, da malenkost premisliš, kaj kupiš. Nismo vsi milijonarji in če ima en ubogi Runo 200 jurijev prihrankov, jih ne rabi malobrižno zagonit za nek kup pleha.

:jok:
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Jaz se me mislim pufat, najemat kreditov, lizinga... to je moj denar, ki sem ga zaslužil s trdim delom. Zato me tovrstne izjave malo ziritirajo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Jaz se me mislim pufat, najemat kreditov, lizinga... to je moj denar, ki sem ga zaslužil s trdim delom. Zato me tovrstne izjave malo ziritirajo.
Ni bil moj namen te razpizditi. Samo povem... smo si pac razlicni. In ne, nisem jemal lizik za avto (tok tok) pa je lani slo 50k samo v ta namen.

Iskreno si zelim, da najdes nekaj kar ti bo res v veselje in da bos zadovoljen z nakupom. Se posebej, ker temu namenjas veliko casa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in cappy

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
650
93
Za 50k se vzame tole: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15288291&display=Porsche Macan S Diesel 3.0 V6 PDK

Je vsaj res športni terenec v pravem pomenu besede, torej se pelje športno, ne pa da je šport plezanje na pločnik. Oksimoronska interpretacija SUV torej... :)

In ja, dizli se še vedno kupujejo.

Sam ga ne vzamem za ta denar - rabljen, uvožen, bil bi že 3. Lastnik, nima označenega nekaramboliran, vzdrževanje je daleč od ugodnega.....
Mislim, da Runo razmišlja v pravo smer, samo še klik mora narediti...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Meni je pa zanimivo kako se nekdo 3 mesece odloča kakšen avto bi sploh imel... malo več odločnosti ne bi škodilo... saj ne kupuješ space shuttla...
No, no, ne tkole na prvo žogo po Runotu. Jaz ga razumem. Sploh, če pomislim, da v Lidlu 10 minut premišljujem, kater kruh naj kupim, ko majo pa tolk izbire ... kaj bi bilo šele z avtom? :evil:

ON: mal se hecam - res je, da včasih kupujem v Lidlu, ampak avto pa ni iz Lidla. In ja,. kupil sem ga pred pol leta - po pol leta premišljevanja, kaj sploh hočem....:rolleyes: pa še po pol leta sem se nategnil, ker nisem kupil avtomatika:mad: :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
No, no, ne tkole na prvo žogo po Runotu. Jaz ga razumem. Sploh, če pomislim, da v Lidlu 10 minut premišljujem, kater kruh naj kupim, ko majo pa tolk izbire ... kaj bi bilo šele z avtom? :evil:

ON: mal se hecam - res je, da včasih kupujem v Lidlu, ampak avto pa ni iz Lidla. In ja,. kupil sem ga pred pol leta - po pol leta premišljevanja, kaj sploh hočem....:rolleyes: pa še po pol leta sem se nategnil, ker nisem kupil avtomatika:mad: :bonk:
Hm.. kako to da bi zdaj raje avtomatika? Saj menjalnik nekak opredelis rocni/avtomatik ze v startu, takoj ko se odlocis o modelu vozila. Ali ne?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Sam ga ne vzamem za ta denar - rabljen, uvožen, bil bi že 3. Lastnik, nima označenega nekaramboliran, vzdrževanje je daleč od ugodnega.....
Mislim, da Runo razmišlja v pravo smer, samo še klik mora narediti...

Ne prav tega, ampak 2 do 3 leti starega macana iz DE, 3.0 TDI je mu povsem pristoji, ne bi pa ravno 2.0 TSI v tem avtu, tisto je za golfe ali kvecjemu passate, v porscha pac ne sodijo 4 cilindri. Vecji bencinarji pa so pac luksuz...

Recimo od prvega lastnika im malo prevozenih: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=2be8a7e3-fd90-50e3-b707-4ab56c6a9b19

TCO pa je pac primeren znacki, ceprav ga deloma resuje motor, ki ga ima vsak drugi audi A6, tako da vsaj glede tega ni vecjih skrbi.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Terenec za ta denar z dušo in redka pojava na cesti: Audi RS Q3, 340KM, bencinski petvaljnik, nasmeh na obrazu čim obrneš ključ.

 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in BornSkeptic