sušilni stroj-da ali ne

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Večkrat sem že slišala da ven pride destilirana voda, ki je primerna za likalnik, sa to z rožami mi je pa novo.

no pa vem nekja več
zmaga.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Hvala za tako izčrpen odgovor 5*....me pa zanima še nekaj. Velikokrat sem že slišala, da folk v sušilcu posuši do tričetrt, potem pa obesi, da se do konca posuši. Veš mogoče zakaj?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
V bistvu sta dve temeljni uporabi te vode prav za likanje in zalivanje rož.
S tem, da naj bi se ta voda pred likanjem prefiltrirala, saj vsebuje veliko nekih drobnih delcev.
Tako vsaj priporočajo proizvajalci, gospodinje pa praktiricajo tako in drugače: prefiltrirano in neprefiltrirano.
grin1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Zakaj bi vsako cunjo posušil do 3/4 mi najbolj ni jasno. je pa menda dobro za tiste stvari, pri katerih je nevanost da jih skrčiš.
Midva brez sušilnega umreva. 100% Likalnik je v akciji samo za srajce, nič drugega. Ni mi pa najbolj jasno kak eni ne pogrešate pomivalnega stroja
stupid-1.gif
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Hvala za tako izčrpen odgovor 5*....me pa zanima še nekaj. Velikokrat sem že slišala, da folk v sušilcu posuši do tričetrt, potem pa obesi, da se do konca posuši. Veš mogoče zakaj?

Morda (kot ti je odgovoril Steve) zaradi krčenja. Doložene stvari npr. trenirka se v dolžino res malo skrčijo. Samo mi vseeno vse posušimo do konca. Skrčeno stvar pa še toplo pač malo "nategneš" - par sekund dela. Je pa krčenih stvari bolj malo.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz....

sušilni stroj da...če ga potrebuješ seveda. Vse je odvisno od količine cunj, ki se jih pere. Pri nas smo trije in je res zakon, (ja kozarčeva, rabmo, ker ni prostora za sušenje na vrvici)

glede likanja jih je že veliko povedalo, pol manj je**ja, določenih cujn se sploh ne rabi več likat, pa tako mehke so
grin1.gif


mislim, da je tinekr napisala, kako lahko zdrži človek brez pomivalca... ker mogoče ne uporabimo za vsak stvar svojo šalčko, nimam 5 jedi na en obrok, ni zmišljevanja...pr nas ga ne rabimo, čeprov je mati rekla, drugo leto, ko bo selitev, da ga hoče met
grin1.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
meni brezveze
grin1.gif

ko ga boš mela, boš drugače govorila - 100%. Jaz vem, da si življenja brez njega ne morem predstavljat, in tudi, ko se bova selila, bo to eden od prvih strojev, ki se bo nabavil. Pač mi je škoda časa, da bi ga zapravila za pomivanje posode
grin1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nad 2 osebe mogoče....za parčke pa neuporabno (pomivalni stroj).

Pri kuhanju porabim minimalno posod in 2 kompleta bešteka, to se pomije pod 5min in s par l vode ne ga srat o višji porabi pri ročnem pomivanju no.
stupid-1.gif


Pol se pa zlaga v pomivalca, pa čaka na zvečer ko se ga požene da opere vse lepo za naslednji dan....od kosila do naslednjega jutra js že 3x rabim tisto posodo al pa periferijo, katera čaka na pranje v pomivalnem stroju.
bonk.gif


Kaj boš pol kupila 2 identična kompleta posode, da se ti to ne zgodi recimo?
smirk-1.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Midva sva samo dva, zaradi tega je mali pomivalni stroj (mislim, da je širine 45cm),...ko nas bo pa več, se bo pa zamenjal za večjega-tistega normalnega. Ga pa "zalaufava" sigurno vsak dan, če pa res veliko packava s kuhanjem, pa tudi 2x... Je pa res, da je dovolj posode, da se nikoli ne pogreša tiste, ki je v stroju.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
enako tukaj
zmaga.gif
). Pri današnjih pralnih strojih, kjer lahko naštimaš tut tajmer, pa ni problema s stanjem opranih cunj v stroju. Ožamejo pa itak že tko,da so cunje praktično suhe, ko jih ven daš...pa čeprav na manjši centrifugi.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
sušilni stroj da...če ga potrebuješ seveda. Vse je odvisno od količine cunj, ki se jih pere. Pri nas smo trije in je res zakon, (ja kozarčeva, rabmo, ker ni prostora za sušenje na vrvici)

Eeee, a sem kje protestirala, da ne smete imet?
rolleyes-1.gif


@PNG - dandanašnji imajo vsi stroji močno centrifugo - in za to se lahko zahvalimo točno (in samo) sušilcem. Slednji že tako požro ogromno enegrije, kakšno bi šele bilo, če bi notri hodile veliko bolj mokre cunje.