sušilni stroj-da ali ne

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
torej, mati so rekli, da se moram odločit, ali želim sušilca ali ne. V prejšnjem fletu ga zaradi pomanjkanja prostora nismo imeli, tko da nimam nekih izkušenj glede uporabnosti itd. Trenutno cunje sušim na obešalniku za perilo, tudi za plac mi zaenkrat še ni neki panika. Kakšne so kaj vaše izkušnje, priporočia itd...?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Midva ga čisto nič ne pogrešava, starši ga imajo ampak ga zelo malokrat uporabljajo. Ena kišta več v bajti
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Midva ga čisto nič ne pogrešava, starši ga imajo ampak ga zelo malokrat uporabljajo. Ena kišta več v bajti

Oglasi se, ko vas bo 5

Ko bosta ugotovila kakšen prihranek časa pri likanju pomeni sušilni stroj, si ga bosta omislila. Ampak dokler likata samo za sebe, ni hudo.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik PNG pravi:
sej to-se mi zdi, da smo predvsem tisti iz generacij, ko se sušilca še ni uporabljalo, nekako nenavajeni to nucat in se nam zdi potrata energije.

Precej manj se lika - prihranek energije, kupi stroj s toplotno črpalko (AEG, Elektrolux)
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
No ja zaenkrat smo trije ampak zaenkrat se ni še pokazala nobena potreba. Tudi ko smo ga imeli doma, pri starših (4 članska družina), se je v njem sušilo parkrat na leto.
Kakor se navadiš
 
Nazadnje urejeno:

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Pri nas vedno prav pride, štumfe in neobčutljivo spodnje perilo (brez čipk, ipd.) redno sušimo v sušilcu. Sploh pozimi notri vržemo tudi brisače in kako "za doma" stvar. Vsekakor stroj, ki ga bom sigurno imela pri hiši. Se mi zdi precej bolj uporabna stvar kot npr. pomivalec, ampak v svojem bodočem gospodinjstvu si bom kar pridno nakupila vse te stroje
smile-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Določene stvari: srajce, hlače ipd. ne posušiš do konca(program likanje), ven pridejo ravno prav vlažne, da se lepo zlikajo. Perilo, brisače ipd. ne vidijo več likanika. Da ne govorim o tem, kako so brisače mehke, brez uporabe kakršnegakoli mehčalcapri pranju (kemija - obremenjevanje okolja).

Tudi tisto likanje, ki še ostane poteka hitreje.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:
Pri nas vedno prav pride, štumfe in neobčutljivo spodnje perilo (brez čipk, ipd.) redno sušimo v sušilcu. Sploh pozimi notri vržemo tudi brisače in kako "za doma" stvar. Vsekakor stroj, ki ga bom sigurno imela pri hiši. Se mi zdi precej bolj uporabna stvar kot npr. pomivalec, ampak v svojem bodočem gospodinjstvu si bom kar pridno nakupila vse te stroje
smile-1.gif

Se strinjam, brez sušilca nama živeti ni, brez pomivalnega stroja pa komot shajava. Če je kondenzacijski, ti prostor lepo ogreje, voda, ki se zbere, je primerna za v likalnik, cunje pa so mehke in lažje za likat. Pa še dragi niso pretirano.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Potem pač posušiš do konca in zadeve, ki so potrebne likanja (npr. srajce) likaš ko te to veseli
evil.gif


Mi ga imamo dve leti in si ne predstavljam več življenja brez njega (sicer sva sama sodelovala nekje 10 krat
evil.gif
), ampak ni več cunj povsod, so mehke, ni treba obešati,...
Preden smo ga kupili pa sem se zelo seznanil s tržiščem, razlikami,...
Kupili smo Bosch-a, katerega še zdaj prodajajo - ravno ta teden sem ga zasledil v reklamah dveh veletrgovcev.
Boben ni kromiran, ampak baje nek nanopremaz - ne trga cunj, ima senzor vlage - ne dela določen čas, ampak do določene vlažnosti, pa še kaj bi se našlo. Mislim, da se zdaj cene zanj v akcijo okoli 350 EUR.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Mene pa zanima na kaj moraš biti pozoren pri nakupu? Je kak poseben program, za katerega je fino, da ga sušilec ima? Sva gledala ponudbo kondenzacijskih, pa so vsi, ki sva jih videla, energijskega razreda B ali C. Kaj A ne obstaja?
 
Nazadnje urejeno:

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Mene pa zanima na kaj moraš biti pozoren pri nakupu? Je kak poseben program, za katerega je fino, da ga sušilec ima? Sva gledala ponudbo kondenzacijskih, pa so vsi, ki sva jih videla, energijskega razreda B ali C. Kaj A ne obstaja?

Ja baje ni dobro, če je boben kromiran oz. je bolje, da je nek drug premaz (ni bleščeč) - zaradi trganja oblačil, pa da ima senzor vlage in ne, da je na tajmer (npr. dela eno uro ne glede na vlažnost in količino perila).

Dve leti nazaj sem pregledal skoraj vso ponudbo pri nas (upošteval sem pomembne faktorje - tudi zgornje, kvaliteto in jasno ceno) in se na koncu odločil za nakup pri GA (bil je v akciji) tegale:

http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=6279

Sigurno so v tem času zadeve že napredovale in novostim nisem sledil, smo pa z njim zelo zadovoljni. Pa še vedno je na tržišču (npr. v Mercatorju je zdaj v akciji 350 EUR).
GA pa ti da za skoraj vse aparate 5 let garancije.
Je energijski razred C, samo nisem opazil višjih položnic za elektriko (npr. ta mesec 29 EUR, pa "laufajo" pomivalec, pralni stroj in sušilec vsak dan, pol luči gori tja v tri krasne, ...).
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Če shajata dobro brez pomivalnega stroja, mata pa veliko časa. Eno družinsko kosilo, pa ti gre cel dan za kuhanje in drgnjenje umazane posode. Totalna zguba časa.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Se strinjam.

Če ima folk čas ročno pomivati posodo, je sušilec perila totalno metanje denarja skozi okno (eden energetsko potratnejših strojev, cunje se da obesiti tudi tako, da se jih po sušenju ne lika, itak pa kup (predvsem ženskih) kosov oblačil sploh ne smeš sušiti - pa je vseeno, kako "up to date" stroj imaš, poraba časa pri obešanju se sploh ne da primerjati s porabo časa za pomivanje posode,...).

Moje gledanje je tako, da samci/samke sušilca perila absolutno ne potrebujejo. Družina pa brez tega seveda zelo težko zdrži...

Je pa seveda res, da je treba upoštevati tudi osebne preference - če nekdo ne mara obešati perila, rad pa pomiva posodo, je seveda logično, da si bo omislil sušilec perila, pomivalnega stroja pa ne.
smile-1.gif


BTW Voda iz sušilca je odlična za zalivanje rož. Seveda šele, ko je ohlajena na sobno temperaturo. Zato, ker so v njej vedno tudi ostanki detergenta.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

BTW Voda iz sušilca je odlična za zalivanje rož. Seveda šele, ko je ohlajena na sobno temperaturo. Zato, ker so v njej vedno tudi ostanki detergenta.

Al si mislila dobra za likanje, ker če je v vodi detergent potem bi rekla da za zalivanje rož ni primerna
sprasujem se.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Fosfati (sestavni del večine detergentov) so odlično gnojilo za rastline.

In ker v tkanini ostane voda zadnjega splahovanja, je tega ravno prav. Ultra koncentrat bi bil namreč preveč.