Surround ozvočenje

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ker se v sosednji temi prepirajo o stvareh, ki jih ali ne razumem ali pa me ne zanimajo bom raje odprl novo temo.
Zdajšnja situacija: Hi-fi stereo sistem z ojačevalnikom, stereo samostoječa zvočnika, CD predvajalnik, DVD predvajalnik

ŽEljeno stanje: sistem domačega kina s 5.1 ozvočenjem. + stereo za poslušanje glasbe

Zdaj pa vprašanje. Ali je možno kako združiti oba sistema, da bi uporabljal obstoječa stereo zvočnika, ki bi jim priključil še center in dva zadnja? Kaj pa potem z obstoječim ojačevalcem, s katerim sem zelo zadovoljen. Še en sistem zvočnikov se mi pa zdi, da bo grdo zgledal poleg teh dveh. Kaj pravite? Kako imate ostali to rešeno?
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Na sedanji stereo jačevalec pozabi. Če imaš dobre stereo zvočnike, jih obdrži, kupi še to kar ti manjka. Center, satelite, mogoče še sub, ki pa ga menda tudi ne rabiš, če sta sprednja zvočnika dobro basovsko podkovana. Če želiš še vseeno uživat v stereu, potem probaj kakega HarmanKardona, NAD, mogoče še Onkyo. Yamaha je za glasbo bolj tko, tko...

Doma imam Harmanov reciver in moram rečt da sem izjemno zadovoljen. Mehek zvok, globoki basi. To je to kar mi je všeč. Nima pa pretirano dosti surroun efektov, ki jih pa ti verjetno ne boš rabil. Pri gledanju filmov, itak neko procesiranje zvoka ni bistveno, saj Hollywood poskrbi za dobro zvočno efektivo brez nekih posredovanj.

Mogoče če boš enkrat probal DolbyPrologic2 ali Harmanov LOGIC7 boš mogoče pozabil na stereo. Sam poslušam glasbo v tem načinu, ker mi je všeč, da back vokali zapojejo na satelitih, vokal v centru, ostalo pa na sprednjih dveh. Tako da že pri glasbi dobiš prijeten prostorski občutek. Pri tem se verjetno poslušalci klasike nebodo strinjali z mano, samo jaz pač ne poslušam klasike...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
V kolikor imaš dober stereo sistem, ti ne ostane drugega kot da kupiš ločen siste za domači kino.

Drugače lahko zgolj zamenjaš ojačevalec, dokupiš dober center, dva povprečna zadnja satelita, ter povprečen aktivni bas...za spredajpa uporabiš obstoječa zvočnika.

Pa si zmagal (glavnina zvoka v domačem kinu odnese center s prednjima zvočnika...vse ostalo je bolj za 'okras').