SumUp kartično poslovanje

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
12 € + DDV na mesec za POS....

Aha, aha ... jaz imam trenutno brez vsakršnih fiksnih stroškov, ampak so provizije 1.4% za BA/Maestro ter 2.2% za vse ostalo. Malo mi je smotano ker je kar nekaj bank presedlalo iz Maestra na Visa Debit, tako da je sedaj večina transakcij po višji proviziji. Imam pa malo transakcij, tako da ne vem, če se mi izplača kaj drugega ...
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Aha, aha ... jaz imam trenutno brez vsakršnih fiksnih stroškov, ampak so provizije 1.4% za BA/Maestro ter 2.2% za vse ostalo. Malo mi je smotano ker je kar nekaj bank presedlalo iz Maestra na Visa Debit, tako da je sedaj večina transakcij po višji proviziji. Imam pa malo transakcij, tako da ne vem, če se mi izplača kaj drugega ...
Če jaz teh 12 € razdelim na recimo 500 transakcij mesečno, je to strošek cca 0,02 € na transakcijo oz. preneseno na % provizije, pichkin dim, še vedno je strošek transakcije procentualno cca. 1% oz. cca. 1,1% za kreditne kartice. Če je pa transakcij več, pa je ta znesek na transakcijo še nižji...
Kdor pa ima recimo 50 transakcij na mesec, pa je SumUp ali pa karkoli podobnega boljša izbira, ker nimaš nobene pogodbe z banko in nobenih mesečnih stroškov, razen provizije.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Kako vam kaj delujejo sumup terminali? Jaz sem kar razočaran. Ne samo, da so trenutno zelo dragi, imamo veliko težav s signalom. Dostikrat izredno slab signal in se izgublja čas pri strankah, da aparat dobi signal in se lahko sprocesira plačilo. Imam 2 terminala in oba z isto težavo. Sedaj sem vzel testno od myPOS, pa bom videl če bo kaj bolje.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
imam 2x air čitalec, na dveh lokacijah in povsod dela BP
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Zdaj zdaj, se bojim, bom mogla nekaj ukreniti gkede POSa. Torej, da bom delala s fizikalci in moram sama omogociti karticno poslovanje.

Kaj imate. Vidim tale sumup, pa six payments... Sem sla pa zadnjic na Jezersko ne cedevito ob jezeru in binje clovek porinil telefon namesto POS terminala. In vceraj se slisim reklamo NLB smart POS. Sem skoraj sigurna, da je bilo to. Ceprav sixpayments ponuja nekaj podobnega. Ima ze kdo, kaki so stroški? Na NLB nek racun ze imam, bi samo pritaknila zraven.

Ampak najbolj vazno je seveda, koliko hoce kdo imeti za to. Kaj zdaj uporabljate?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ja, to sem videla. Kaj pa pol? Ze kdo ima. Koliksno je nadomestilo za app in kolika je provizija na transakcijo in ce je še kaj?

Sicer se dela "individualne" ponudbe, ko bom na tem, bom povprasala, ampak ce ima ze kdo in ce lahko deli izkusnje, pa bi bila tudi vesela.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.621
978
113
Mogoče ne razumem zadeve ampak jaz ne bi kartice kaj šele pin-a vtipkaval v nek telefon. Kaj jaz vem kakšno programsko opremo za skimming ima še naloženo zraven in če sploh kaže uradno aplikacijo. POS terminal je le malce težje shekat.
Kaj če brezstično ne prime, kam daš kartico? Nekatere banke imajo omejitev zneska za brezstično (W1tty je imel celo 200€).

Za potrdilo plačila moraš pa svojo telefonsko dati, da ti pošlje po sms :D
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Mi imamo s sumupom dobre izkušnje, tako glede delovanja, kot supporta. fino je ker je flatrate glede na plačilo, ne pa neka najemnina pa pol procenti.
pa nisi vezan na banko ane, ampak v sumupu izbereš kam ti nakazujejo, nam recimo direkt na revolut; in dosedaj so mel ene 2x neke težave, pa je kak dan zamujalo, drugače pa b.p.

terminal pa un klasičen, ki dela čez bluetooth od telefona, ker itak čez njega sprožiš plačilo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Sumup je super. Večino časa dela ok
Razen kadar zašteka in se ti 2+min povezuje, predno ga bt zazna :evil:

Pa lahko bi imeli bolje predstavljeno na svoji strani sam postopek preverjanja. Ne pa da kot kolegu v prvem dnevu delovanja(je hitro presegel tiste 500€) zablokirajo račun in potem 2 dni pisanja s supportom in dokazovanja poslovanja, predno ga odblokiajo.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
same shit ko ti crkne od banke, pa pol trgovina 3 dni brez posa ker čakajo serviserja. :) Pri sumupu imaš za une 50 eur enga skos na lagerju če drug crkne :D