SumUp kartično poslovanje

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
A ima kdo kakšne izkušnje s tem sistemom kartičnega poslovanja - SumUp?

https://sumup.si/

Provizija po transakciji je sicer le malenkostno nižja od klasičnega POS terminala, ampak se potem pri veliko transakcijah na letni ravni razlika kar nabere, kot je za videt, pa ni drugih mesečnih stroškov.
Me pa po svoje veseli, da se je pojavila "konkurenca" bankam...

Mnenje?
sprasujem se.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Težave s signalom in posledično povezovanjem. Nekaj dni nazaj je prišla posodobitev, ki naj bi razrešila težave in sedaj celo dela bolje. Drugih pripomb nimam.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Mas Air ali 3G?
Se mi zdi Air bolj pametna izbira, sej telefon je ponavadi skos pri sebi a ni?
Navadno kartico verjetno tudi sprejme?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
imam Air ze drugo sezono, €€€ grejo na N26 .... super zadovoljen
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
A ima kdo kakšne izkušnje s tem sistemom kartičnega poslovanja - SumUp?

https://sumup.si/

Provizija po transakciji je sicer le malenkostno nižja od klasičnega POS terminala, ampak se potem pri veliko transakcijah na letni ravni razlika kar nabere, kot je za videt, pa ni drugih mesečnih stroškov.
Me pa po svoje veseli, da se je pojavila "konkurenca" bankam...

Mnenje?
sprasujem se.gif

firma je v Veliki britaniji.
kaj in kdo je pri nas je vprašanje.
preberi si IZPLAČILA.
Pri nas se dala na tem, da bodo plačila izvedena v realnem časi
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
EU že podpira instant SEPA plačila. Naše banke se še niso povezale v ta sistem.

Če 2 EU banki podpirata taka plačila je transakcija izvedena od 1 do 18 sekund.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
SctInst ni obvezna shema in možna je lokalna implementacija. Trenutno naj bi bilo vključenih cca 2.000 PSP (recimo bank). Samo v Nemčiji je približno toliko bank. Slovenske banke razvijajo Flik, ki ima za osnovo SctInst, vendar tako kot večinoma drugod po EU imamo tudi pri nas samo domaču podporo, ki v principu pokriva več kot 95 % plačilnega prometa.
Seveda pa projekt zamuja. Prvi rok je bil Q4, ampka lani. pa Q2 letos, no sedaj naj bi bilo jeseni letos.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pa so sumupu še kaksni dodatni stroski, ali le provizije in nakup naprave?
kako je z minimalno kvoto placil?
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
No, evo, da podam mnenje o Sumup.
Ko enkrat kupiš terminal, je tvoj edini strošek provizija. Pri meni težav s povezljivostjo ni bilo, izplačila so bila redna, tako da kdor želi nekaj preprostega za kartično poslovanje, priporočam.

Sma pa v začetku imela pogodbo z Novo KBM - provizija pri kartičnem poslovanju tudi blizu 3%, izplačila pa 14-dnevna. SumUp nama je dejansko služil kot vmesni sistem pri prehodu iz Nove KBM na SIX Payments (klikenzi), kjer je realna mesečna provizija, upoštevana z vsemi ostalimi stroški, več kot polovico nižja kot pri Novi KBM. Izplačila imama tedenska (lahko bi imela celo dnevna, ampak je to brezveze - možnosti so pa še 14-dnevno ter mesečno izplačilo).

Če ima kdo dejavnost, kjer potrebuje kartično poslovanje in ima zneske plačil nad recimo 4 - 5 €, absolutno priporočam SIX-a... Za tu in tam kako plačilo je pa SumUp več kot dovolj.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No, evo, da podam mnenje o Sumup.
Ko enkrat kupiš terminal, je tvoj edini strošek provizija. Pri meni težav s povezljivostjo ni bilo, izplačila so bila redna, tako da kdor želi nekaj preprostega za kartično poslovanje, priporočam.

Sma pa v začetku imela pogodbo z Novo KBM - provizija pri kartičnem poslovanju tudi blizu 3%, izplačila pa 14-dnevna. SumUp nama je dejansko služil kot vmesni sistem pri prehodu iz Nove KBM na SIX Payments (klikenzi), kjer je realna mesečna provizija, upoštevana z vsemi ostalimi stroški, več kot polovico nižja kot pri Novi KBM. Izplačila imama tedenska (lahko bi imela celo dnevna, ampak je to brezveze - možnosti so pa še 14-dnevno ter mesečno izplačilo).

Če ima kdo dejavnost, kjer potrebuje kartično poslovanje in ima zneske plačil nad recimo 4 - 5 €, absolutno priporočam SIX-a... Za tu in tam kako plačilo je pa SumUp več kot dovolj.


Ubistvu glavnina ni preko kartic, se pa najde na mesec nekaj transakcij ki bi olajšale delo, npr 4x po 500€ neko povprečje, ampak nemorem reči da je to stalnica, enkrat več , enkrat manj, zato bi rad nekaj kar je izključno po prometu, brez mesečnih feejev v primeru da ni bilo prometa.

Na kratko sumup je to to, ampak me včasih skrbi koliko je skritih klavzul/stroškov v ozadju.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Ubistvu glavnina ni preko kartic, se pa najde na mesec nekaj transakcij ki bi olajšale delo, npr 4x po 500€ neko povprečje, ampak nemorem reči da je to stalnica, enkrat več , enkrat manj, zato bi rad nekaj kar je izključno po prometu, brez mesečnih feejev v primeru da ni bilo prometa.

Na kratko sumup je to to, ampak me včasih skrbi koliko je skritih klavzul/stroškov v ozadju.
V bistvu ti samo po računajo provizijo in je to to. V mailu dobiš izpiske, obračune, lahko jih dobiš tudi v aplikaciji, kjer si registriran. Skratka, kar sem s testiral, je bilo ok, teh nekaj jurčkov, kolikor je v vmesnem obdobju šlo preko SumUp, je štimalo do centa. Sedaj pa sem na SIX-u, kjer je provizija še precej nižja... :zmaga:
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Vzel sumup, pa da vidmo kaj bo.

Ce bo se kdo jemal, preko Tega linka dobi 12€ dobroimetja ob nakupu citalca.


Hitri so, citalec je že pri meni, deluje bp.


EDIT: Prehitro sem jih hvalil. Danes po tem ko smo dobili čitalec, so sporočili da nam ukinjajo račun ker ne podpirajo te dejavnosti. Popolnoma brezvezno delo je bilo z njimi in nič drugega, iščemo dalje nekega resnega ponudnika :)

Glede SIX, imas kontakt mogoče? Na spletni strani je vse drugo :)
 
Nazadnje urejeno: