Suhomontažni estrih - nasveti pri montaži

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Mi lahko kdo pove kaj več o tej zadevi. Študiram, da bi vzel Regis plošče, ki so namenjene suhomontaži. Če sem prav razumel so dejansko to dvodelne plošče. Spodnje položiš skupaj, zgornji del pa prečno na spodnje. Potem naj bi samo skupaj nekako zakital.

Kaj pa v primeru, ko so tla recimo nižja za recimo 10 cm? Je potrebno več plošč ali nasutje z nekim materialom?

Vsako mnenje dobrodošlo.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
NAredis tako kot da bi delal za ladijski pod. Se pravi po tleh morale 5X8 ali kaj podobnega, vmes kako izolacijo ala tervol ipd, potem na njih lahko das OSB plosce ene pravokotno na druge in to je to
smile-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Kaj pa škripanje podna zaradi lesa (OSB plata in štafli)? Zdaj ne namreč ladijski pod notri in škripa da popizdiš.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
E to pa nebi vedu
smile-1.gif
vem samo to da sem eni stranki vozil osb plate na katere pa nevem kaj je dal, najbrz ploscice.
Sicer pa te plate neskripljejo ker se vijacijo, pod se je pa z zeblji prbija. Poleg tega se pa pod vedno susi in poka, medtem ko se osb nemore zaradi lepila ki je vezivo
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Jep, bo držalo, imaš prav. Bom vseeno danes poklical malo okoli, da povprašam za ceno in bomo potem videli.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
jst mam OSB ploše 2x po 18mm na pero in utor.do sedaj niti ene še nisem slišal da bi zaškripala.spodaj mam tervol tp/st 18cm.zadeva je toplotno in zvočno zelo izolirana.če nočeš da ti OSB škripa si boš pač privoščil nekje 20 vijakov(spaxov)na ploščo in tojeto.jaz sem jih vmes še lepil z lepilom za les.drugače pa ja, na koncu me je prišlo nekje za 50% ceneje, kot če bi od rigipsa plate pa fragmat izolacijo dajal.je pa vse skupaj veliko bolje kot un ku.rčev gips.

če tla nisopovsod enako visoka lahkodaš več plošč samo boš bankrotiral vsaj pri rigipsu.dobiš umeten pesek od fragmata ki pa tudi ni poceni.lahko daš tam več volne/stirodura/stiropora po tleh
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
po tleh narediš 'podlago' nakatero boš vijačil OSB plošče...npr late prerez 5 x 8 cm...oz. kolikor ima frej višine, Vmesni rpostor zapolnišs kameno volno, gore pa polagaš 2 x OSB plošče....drugo vrtso pravokotno naprvo. Na koncu daš še neko končno podlogo. In to je to. Plošče ijačiš. Škritapti nima kaj...ker to ni masiven les.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hvala vsem za nasvete. Delal bom neko spalnico, kjer je sedaj ladijski pod in precej škripa. Malo mi gre navzkriž to, da je betonska plošča sicer lepa ampak cca 7 cm nižja od drugega prostora. Zato sem premišljeval o tem, da bi to nadomestil s estrihom.

Saj pravim, da mene OBS vseeno skrbi če škripa, ampak po izkušnjah nekaterih uporabnikov tukaj ni težav.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Ce imas ze spodaj plato, ti bo lazje ce ruknes gor 2cm stiroporja/stirodurja (Ali pa tisto crno rolo ki nadomesti stiropor vendar ji skos pozabim ime) in na to se 4cm estriha z vlakn, in ti ostane dober cm za laminatni parket, ploscice, laminat......
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Klasika je zakon,ce se pa mudi z vselitvijo se pa sposodi susilce vlage, in ti povlecejo v enem tednu toliko vlage iz betona, kot bi jo beton sam oddal ce bi se susil 1mesec
smile-1.gif
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
če je stanovanje vseljeno, je to prevelika svinjarija, med drugim gre preveč vlage v stene, in jo tudi z sušilcem ne boš ven dobil.
Na koncu se bodo stene sušile eno leto (ker je stena potegnila vlago iz estriha) in lahko ima probleme s plesnijo.

Tudi polaganje podna mora po klasičnem estihu počakat najmanj 14 dni da ne bo vse zgnilo ali se napihnilo...
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Estrih se fizicno loci od sten z stiroporastim trakom. Svinjerije ni saj gre lahko vse cez okno v kantah ( ce vzamemo da so sobe v povprecju pod 30m2 je to lahko najvec kubik betona) kar pa pomeni dobre 2 urce dela in je ves beton notri. Susilec se pa lahko postavi takoj naslednji dan, lahko je pa par dni okno odprto in nato susilec.

Btw kako pa mislis da delamo adaptacije stanovanj in his?!
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.681
1.600
113
estrih delat res ni nobena svinjarija, saj se meša vse zunaj in se noter samo cev napelje. Jaz sem ga delal pozimi, pa je tisti qurčevi razvlaževalec laufal 1 mesec, da je blo primerno za parket položit