Suha koza!

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Kako resujete ta problem,osebno mi gejevsko mazanje s losjoni ne disi,tuna mi tudi ne potegne katera naj bi imela dosti d vitamina ki je za kozo ce se ne motim,po nasvetu doktorice ne uporabljam vec tekocih mil,ampak samo se zajfo(dove),ampak sedaj po zimi zgleda da nic ne pomaga.
O rokah pa sploh nebi,ker tam pa kri ven tece,tist pa brez obcasnih kremic ne gre.
O medicinski 47 kremi mi ne govort (to je bolj zascita za sraufarje)ker jo poznam,ta krema je mastna in raje vidim da mi kri ven tece,losjon je dober za kozo ker se takoj vpije in ni masten,za roke pa kaksna kamilica krema ,ki se tudi hitro vpije in ni mastna,ampak te zadeve so trenutna resitev.

Kako se drugace vnesti ta d vitamin/ali kaj drugega v koncentirrani verziji v telo?V bistvu ali je sploh komu ratalo popravit to situacijo na tak nacin,ali jo samo trenutno resujete z losjoni in kremicami?

Na sliki je je slikan vamp(taka koza zelo dobro srbi),tolk mal da se vidi problem.
158410-suha2.jpg
 

Priponke

  • 158410-suha2.jpg
    158410-suha2.jpg
    104,6 KB · Ogledi: 1.322

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Sprehodi se do lekarne in si kupi Eucerin olje za tuširanje.
smirk-1.gif


Jaz še uporabljam samo to, ker nič ne izsuši kože.

Lp!
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jst imam tudi suho kožo...za tuširanje uporabljam oljni gel od Dove in nasploh čim manj agresivnih gelov za tuširanje, potem se pa namažem z losijonom od Garnier - Repair (rdeče pakovanje) ali pa ful dobro je Dove Nutri Body Milk mleko...ta ima veliko antioksidantov in lepo nahrani kožo. Dejstvo je, da se ti koža ne bo popravila, če ne boš poskrbel zanjo...in čeprav ne maraš losijonov in maž, bi tvoji koži zelo koristili.

Za roke pa je najboljše olivno olje...si ga parkrat na teden pred spanjem vmasiraš v roke, če imaš še kake rokavičke (se kupijo v drogerijah), daš še to gor za boljši učinek...in koža se ti bo po par tretmajih vidno izboljšala. Za čez dan je pa fajn kremca Scheller Repair & Schutz handcreme...zelo hranljiva, se pa kljub temu hitro vpije v kožo.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Kako je pa z vonjem rok potem,če si jih namažeš z olivnim oljem?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ni čisto nobenega vonja.

V lekarni namešajo eno tako kremico, ki vsebuje olivno olje in dejansko ful pomaga.
Nima pa čisto nobenih dodatkov v smislu konzervansov, dišav,... samo čista kremna baza (da je kremasto in ne tekoče) in olivno olje.

Hec drugače predpisujejo tudi zdravniki in dejansko pomaga.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Nekateri so ti že svetovali Dove in res je eden izmed boljših gelov za tuširanje (lastne izkušnje) da ne izušijo kožo. Sama trenutno uporabljam od Axa Thai Massage (ja vem, da je moški, zato tudi pišem o tem) in po tem gelu me koža ne srbi, pa mam pozimi vedno probleme.
Če tudi to ne bo pomagalo, se bo treba zvečer namazat z lotionom ali kremo za telo...žal.

Za roke imam jaz trenutno od Dove in Pulitol (ki je sicer "delavska" krema) obe se mi hitro vpijeta v kožo in ne puščata mastnih odtisov. Če ti je nerodno se čez dan mazati s kremo, potem priporočam (tako kot par uporabnikov) kakšno kremo z olivnim oljem, namažeš zvečer in daš gor žametne rokavičke ter jih maš čez noč gor. Preizkušeno pomaga.

Vitamin D se drugače dobi na soncu, obstajajo pa tudi kapljice AD3, kupiš jih v lekarni, ki imajo malo več vitamina D.

Verjetno brez mazanja kože skoraj ne bo šlo, vsekakor pa se ne maži takoj po tušu (ta nasvet lahko upoštevate tudi drugi) ampak počakaj, da se koža res posuši, nekako vsaj pol ure po tuširanju.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Okoli rokavičk - niso nujne.

To pišem samo zato, ker za moškega ni ravno fino z nekimi rokavičkami skakati okoli (itak je pa čuden občutek s tem spat + če imaš suho kožo po hrbtu ali trebuhu, težko gor natakneš rokavičke
grin1.gif
).

V veliki večini takih primerov je čisto dovolj, da se namaže s kremico.



Je pa res - maže se suho, ne vlažno kožo.
 
Nazadnje urejeno:

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Kot so že nekatere omenile -Garnier rdeča tuba za roke oz. lotion za celo telo je zakon. Ni kej, mogel se boš navadit na negovanje kože {in ne koze lol
hysterical-1.gif
} pa bo... Sej potem ti to preide v kri, nč skrbet.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ni čisto nobenega vonja.

V lekarni namešajo eno tako kremico, ki vsebuje olivno olje in dejansko ful pomaga.
Nima pa čisto nobenih dodatkov v smislu konzervansov, dišav,... samo čista kremna baza (da je kremasto in ne tekoče) in olivno olje.

Hec drugače predpisujejo tudi zdravniki in dejansko pomaga.

Ta krema je tako prijazna koži, da jo dajejo tudi dojenčkom. Mojega sinka smo mazali s tem in je res špica!
 

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
Za roke je fina A1,za telo pa kot so že pisali olivno olje v lekobazi;oboje dobiš v lekarni.Ima pa tudi Afrodita negovalno mleko z mandeljni,ki tudi ni slabo.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
V lekarni naj ti namešajo tole zadevšno z olivnim oljem (belobaza+olivno olje) kot je bilo že rečeno.
Ne tuširaj se prevečkrat, ker voda ubija suho kožo. Ko se tuširaš ne uporabljaj agresivnih mil.
V lekarni si vzami kakšno zadevo od Eucerina z 10% uree (urea zelo pomaga suhi koži).
Če to ne pomaga (meni namreč vse to ni nič pomagalo) si kupi kremo od La Roche Posay (v bistvu je balzam za telo, v lekarni) - ta zadeva je meni ena in edina. Vse te lekarniške zadeve ne "smrdijo" tako da ne skrbeti, da bi sodelavci posumili, da si gay. Suho kožo je potrebno čimprej pomiriti in celo življenje izdatno negovati. Zadeva namreč zna prav lepo napredovati, še posebej če se slučajno popraskaš gre hitro povrhnica dol in imaš zelo hitro "rano".
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Meni tudi razpoka do krvi.

Zdajle že enčas ne, pa vendarle.

Nazadnje so mi v lekarni zmešali neko kremo-nimam pojma kako se ji reče-je pa pomagalo.

48 krema tudi ni slaba-za 47 prvič slišim.

Sem, pa tudi jaz sprva mislil da imaš problem z drobnico.
grin1.gif
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Če se ti res ne da mazat z losjončki (čeprav tole rdeče od Garnierja je super za prvo pomoč pri suhi koži), potem je rešitev zate olje za tuširanje. Priporočam od SebaMed-a. Kar se pa tiče žajfe.. je to ultra izsušujoča zadeva (1/4 hidratantne kreme gor ali dol
wink-1.gif
)
Pa suha koža bo kar ostala suha, tako kot mastna ostane mastna (morda z leti malo manj).
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
@ patriot,ja 48,sm ze mal pozabu



@ ostali,za roke uporabljam navadno non firmo KAMIL,imam pa se AMAI losjon,na GARNIER firma fore ne padam in lahko povem da tele kreme delajo kot morajo,krema se itak da nanasa na suho kozo,za zelo suho kozo je najboljs da ko gres spat,da namazaes roke zato da lahko celo noc krema deluje,problem je cez dan,takrat sploh ne mazem,oziroma samo enkrat,ker ko si roke operes gre vsa zadeva dol,zato se splaca najbolj pred spanjem in tako se ze naslednji dan izboljsa stanje tolk da ni treba potem spet uporabljat krem.

Upal sem da bo imel kdo kaksne izkusnje z vnasanjem vitaminov za izboljsanje suhe koze.



Glede mazanja rok pred ostalimi in da bi bil zaradi tega gay,se niti najmanj ne sekiram,misljeno je bilo bolj nasploh zaradi deca kot samega za katerega se to ne spodobi.



No resitev je tudi da si umazan,varjanta da se operes 1x na 3 dni,koza pac rabi svoj film,katerega s pranjem dnevno izpiramo.



@anamarija: Zajfo je priporocala dohtarca,ker naj bi geli za tusiranje ekstra susili kozo.
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Saj ti se lahko seveda tuširaš vsak dan (tudi jaz se vsak dan vsaj enkrat, ampak pazi s katerim milom se umivaš - raje vprašaj v lekarni, vedno prav pride kakšna urea, ki jo vsebujejo izdelki Eucerin). Nujno je, da se po tuširanju namažeš s kremo. Jaz se po tuširanju na suhih predelih zelo natačno obrišem in potem vmasiram kremo v kožo. Vidim, da je kar hudo stanje, tako upam, da se ne praskaš. Zgleda je zima naredila svoje.
V lekarni se dobi tudi prečiščeno olivno olje (enako, kot je v raznih kremah), tudi tistega lahko uporabljaš npr. pred spanjem ali v kombinaciji s kakšno kremo (na kriznih predelih).
Aja, če imaš preveč časa greš lahko k tvojemu oseb. zdravniku in ti napiše recept za tole kremo iz belobaze in olivnega olja - tako jo dobiš brez dodatnega plačila.
Z ustrezno nego boš stanje zelo izboljšal, vendar z zunanjimi dejavniki kože ne moreš popolnoma izboljšati. Vsaj meni ni uspelo, ker stvar prihaja od znotraj. Ti bo pa pomladi malo lažje, ker bodo temperature višje. Mi pa zdravnica in dermatolog nista znala pomagati.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Aja, če imaš preveč časa greš lahko k tvojemu oseb. zdravniku
Uh,oseben zdravnik komaj da vem kdo je,oziroma sem ga ponovno spoznal sele 3 leta nazaj.

Zima naredi svoje,s kremcami ublazimo in trenutno resujemo stanje,jest bi pa rad to resil z vitamini kot je to zazeljeno,zato me je zanimal ce obstaja kaksen skupek vitaminov za doticen problem.