suez in ladj(ic)e...

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Kapitan ladje, ki je trčila v most in ga podrla je Ukrajinec. Terorizem kot motiv torej lahko izključimo. Po drugi strani pa so se že oglasili teoretiki zarote, ki trdijo, da gre za maščevanje Ukrajine, ker kongres ne odobri dodatne vojaške pomoči.
Rusov, Severne Koreje in Irana zaenkrat še ni v tej zgodbi, je pa res, da je to šele prvi dan in se lahko zgodba še razvije. Nastavki za razpravo na socialnih omrežjih so torej pripravljeni.

A ne vodi ladij v in iz pristanišča lokalni pilot ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

nacek

Guru
13. okt 2012
2.818
504
113
Moral bi.

Ladjo Dali pod singapursko zastavo, ki je bila s tovorom na poti proti Aziji, sta iz zaliva vodila lokalna pilota iz Baltimora, kar je standardna praksa, saj lokalni piloti poznajo vse morebitne nevarnosti ali pasti lokalnih voda.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
1711493820390.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Robert

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Kapitan ladje, ki je trčila v most in ga podrla je Ukrajinec. Terorizem kot motiv torej lahko izključimo. Po drugi strani pa so se že oglasili teoretiki zarote, ki trdijo, da gre za maščevanje Ukrajine, ker kongres ne odobri dodatne vojaške pomoči.
Rusov, Severne Koreje in Irana zaenkrat še ni v tej zgodbi, je pa res, da je to šele prvi dan in se lahko zgodba še razvije. Nastavki za razpravo na socialnih omrežjih so torej pripravljeni.

A ne vodi ladij v in iz pristanišča lokalni pilot ?
Tam kjer je samo trohnica upanja za teorijo zarote si tudi ti! :valjamse:
Samo ob fiasku v Moskvi si pa tiho.:fredi:
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.470
355
83
malo analize iz medijsko neodvisne YT sfere

tega tipa je zadnjič Blancolirio -Juan Browne predlagal. Saj tega menda pozna Alter iz letalskih dogodkov in naravnih prigod (poplave, suša, požari) v Kalaforniji.
Tak, da nekaj pik ima v štartu pri meni, da to zgodbo spremljam prek tega kanala. Ni mi mi pa ravno top retorik.

 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Na srečo so policisti uspeli ustaviti promet na obeh straneh mostu, tako da ni bilo še več žrtev. Delavcev na mostu niso uspeli evakuirati, je bilo premalo časa.

 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Tam v enem videu kaže pozicijo ladje.
Kako dobijo info, kje je ladja?
Satelit? Radar iz obale? Zapis Garmina na ladji? kakšna gruga komunukacija?
Namrež zmanjkal je toka 2x. Totalno. Od kod napajanje za GARMIN-a?

Pilot je imel popolnoma ločeno komunikacijo - radijsko postajo?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
kaj? pa taka ladja ima najbolj sodoben gps sistem. ce te zanima imas app, k ti kaze lokacije vseh ladji...

ima tud ene 15 generatorjev za vso elektriko. pa ne tak kot ga imas doma. loceni sistemi. pa verjetno se kaksne baterije, ce tist crkne.

pa ni to en byboat na jahti.