Študenstko delo, prevoz

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Iz tvojih besed je razvidno, da še nisi konkretno mrdnil s prstom, ker če ne, ne bi govoril take bedarije.
Ni čudno, da je v Sloveniji tako slaba kakovost delovne sile.
Kvaziekonomisti.press
rolleyes-1.gif

Torej po tvojem oblikovalci, programerji, revizorji, prevajalci, novinarji, pisatelji, inženirji, zdravniki, profesorji in vsi ostali, ki za delo primarno opravljajo delo z možgani "ne mrdnejo s prstom"? Čisto toliko v razjastnitev, ker realno ne morem verjeti, da res tako misliš.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
To pa spet nisem rekel.
Primerjal sem delo študentov na pisarniškem in gradbeniškem področju in sicer sem mnenja, da malo kateri študent, ki dela v kakšnih pisarnicah in šamara 8 ur po PCju še vedno ne opravi zadovoljivega dela, ker mu je cilj čimv eč zaslužiti ob čim manjšem naporu kar lepo uspeva. V gradbeništvu pa to ni mogoče. Ne moreš se ti šlepat, ko se dela, se dela, ko je malica se je'. V pisarnah se pa malo sprehajaš, kavica, čik gor dol, malo klepeta in 8 ur je mimo. Za to pa dajo max. 4€ urno postavko pa še to je preveč. Zato pravim, da jaz osebno grem raje delat nekam kjer je boljše plačano, pa vsaj nekaj konkretnega narediš, zase in za podjetje ki te plačuje.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
To pa spet nisem rekel.
Primerjal sem delo študentov na pisarniškem in gradbeniškem področju in sicer sem mnenja, da malo kateri študent, ki dela v kakšnih pisarnicah in šamara 8 ur po PCju še vedno ne opravi zadovoljivega dela, ker mu je cilj čimv eč zaslužiti ob čim manjšem naporu kar lepo uspeva. V gradbeništvu pa to ni mogoče. Ne moreš se ti šlepat, ko se dela, se dela, ko je malica se je'. V pisarnah se pa malo sprehajaš, kavica, čik gor dol, malo klepeta in 8 ur je mimo. Za to pa dajo max. 4€ urno postavko pa še to je preveč. Zato pravim, da jaz osebno grem raje delat nekam kjer je boljše plačano, pa vsaj nekaj konkretnega narediš, zase in za podjetje ki te plačuje.

Ne gradbeniki se ne šlepajo. Vedno ko vidiš 3 na kupu, vsi trije delajo. Nikoli ni tako, da en dela ostala dva ga pa gledata.
hysterical-1.gif


Prejšnji teden sem šel mimo pediatrične in stojita dva delavca ob ograji. En cca 165cm in en 180cm. Tistemu malemu dajo eno ogromno desko in jo je res res komaj porinil čez ograjo. Manjkalo je kak cm, da bi mu direkt sred čela padla, ker je bil premajhen, da bi jo porinil čez ograjo. Tisto s 180cm je stal 20 cm stran in ga gledal, kako stoji na prstih in se matra. Mi je žal, ker nisem slikal.

Nimaš pojma, sorry.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
To pa spet nisem rekel.
Primerjal sem delo študentov na pisarniškem in gradbeniškem področju in sicer sem mnenja, da malo kateri študent, ki dela v kakšnih pisarnicah in šamara 8 ur po PCju še vedno ne opravi zadovoljivega dela, ker mu je cilj čimv eč zaslužiti ob čim manjšem naporu kar lepo uspeva.

News flash for you: to je značilnost 99% ljudi
hysterical-1.gif


Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:V gradbeništvu pa to ni mogoče. Ne moreš se ti šlepat, ko se dela, se dela, ko je malica se je'.

Še enkrat:
hysterical-1.gif


Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:V pisarnah se pa malo sprehajaš, kavica, čik gor dol, malo klepeta in 8 ur je mimo. Za to pa dajo max. 4€ urno postavko pa še to je preveč. Zato pravim, da jaz osebno grem raje delat nekam kjer je boljše plačano, pa vsaj nekaj konkretnega narediš, zase in za podjetje ki te plačuje.

stupid-1.gif


Lahko ti pa povem, da sem imel med študijem včasih tako povn ku*** programiranja, da sem se zaklel, da grem naslednjič prelagat škatle in okrog nosit printerje. In sem šel - za dobesedno pol manj denarja na NLB, kjer se je delo vsak dan ob 13.00 zaključilo, tam sem pa *moral* viseti do 15ih. Za znoret, spet za en drek delo
jezen.gif


Zdaj sem spet nazaj pri "pisarniškem" delu, čeprav gre kakšen živček v franže, kaj moremo
wink-1.gif


Je pa nekaj res: ko pridem na šiht, obesim bundo na obešalnik, se vsedem in delam. Za popizdit se mi zdi gledat kako folk najprej rabi tričetrt ure, da skuha in spije kofe, nato pol ure DLja najnovejše debilne dnevne filmčke iz maila - čez dan pa za bluzenje izkoristi vsako minuto, ko šefa ni zraven
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Citat:
Je pa nekaj res: ko pridem na šiht, obesim bundo na obešalnik, se vsedem in delam. Za popizdit se mi zdi gledat kako folk najprej rabi tričetrt ure, da skuha in spije kofe, nato pol ure DLja najnovejše debilne dnevne filmčke iz maila - čez dan pa za bluzenje izkoristi vsako minuto, ko šefa ni zraven
grin1.gif


Na koncu si dojel kaj sem hotel povedat.