Strošek prevoza do Grčije (Lefkas)

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Ja, table te peljejo okoli in če prideš na gradbišče si takoj 20 minut dlje, kot če se 80km/h čez center pelješ. Na Googlu še ni vrisana kategorizacija, tako da pomojem še niso spackali. Bolj kaže, da je tako kot je bilo, da je 80% še ni narejene. Medtem Grki še vedno težijo s Covid potrdili, tudi otroci nad 5 let. Hitri test le 24 ur pred vstopom. Kakšna info, bodo to nehali komplicirati?
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Malo updata: srbi sicer "pospešeno" delajo na obvoznici, mislim da jo bodo del sprostili za promet kmalu, ker je predvsem proti koncu že položen asfalt, sicer ne končna plast ampak vendarle...po mojem mnenju od januarja, ko sem se nazadnje peljal dol in od včeraj ko sem se zopet vračal v slo nekega bistvenega napredka ni bilo, pač mučkajo. Kar se tiče vstopa v GR ne komplicirajo nič, ne zahtevajo nobenih dokazil ali podobno, celo po pogledu na registracijo so slo avtu samo pomahali, medtem ko so recimo gr , srb, mk striktno pregledovali pritljažnike. Tako je bilo pred tednom dni, zdaj je še bolj sproščeno. Do 2 maja so v neživilskih trgovinah težili z maskami in pct pogojem (recimo jyisk, ikea v Solunu), živilske so zahtevale maske, ampak ne več debilno dvojne kot recimo pred časom. Ampak kot rečeno se je po 2.05. to spremenilo in maske ter pct pogoji so odpravljene.V restavracijah in barih nikjer niso težili z maskami.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Viu viu: https://www.gov.si/drzave/grcija/

Od nedelje, 1. maja 2022, potnikom ob vstopu v Grčijo ne glede na matično državo ni več treba predložiti veljavnega potrdila o cepljenju ali prebolelosti covid-19 niti negativnega rezultata testiranja na okužbo z virusom SAR-CoV-2 (PCR ali hitri antigenski test).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
Evo v četrtek štartam. Kak je trenutno stanje obvoznice mimo BG? Se splača okoli ali čez mesto.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Dol na Ammoulianiju jim zmanjka širine, so vsi na telefonih. Prosim sporočite, jutri grem čez Beograd, kdaj sta tam prometni konici, kdaj je popoldanska gužva? Hvala.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Mene mika zahodni Peleponez sredine Septembra. Bil kdo tam in v tem času? Kam priporočate? Kakšni so apartmaji na splošno? Boljši ali slabši kot pri hrčkih?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
Jaz sem šel okoli 22 čez beograd. Je bil promet ampak tekoč. Eno leto sem šel ob 8 zjutraj. To sem rabil 1h.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Danes okoli 10h dopoldne je šlo gladko tekoče čez center BG, celo pot sem stal samo na CRO-SRB mejo ene pol ure, ostalo ko puter.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Hvala, nisem uspel priti do neta. Čez smo šli v petek okoli 19:30 v prometu, hitro, po omejitvah.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Letos smo šli skozi Dalmacijo in Črno goro v Albanijo in naprej v Grčijo.
Črna Gora - katastrofa od prometa. V 50. letih niso glede tega naredili čisto nič in v vsaki malce večji vasi zabiješ eno uro za prehod. V Petrovcu je pa zelo kvaliteten avtokamp, zares se trudijo in ga imajo brezhibno čistega.

Albanija - Himare, AC Kranea - top! :zmaga: Ceste itak katastrofa, toda avtokamp z lastniki vred je pa resnično vreden obiska.

Naprej smo šli na Krf, to je bil pa kiks. S kamperjem nimaš na Krfu kaj početi, tako da smo čez 2 dni pobegnili iz njega.
Sedaj smo malce nižje proti Prevezi, Ac Nissos. Kamp je star menda samo 2 leti, toda lušten. Dostop je pa z eno besedo "grozen". Še po sredini ceste so nastavili neke stebričke, tako da je res yebeno za priti noter, toda kamp je pa vredu, gospodar tudi, plaža pa kot kaže tudi.

Pojutrišnjem se bom počasi začel vračati, za letos bo to-to. Nameravam iti na Ohrid in naprej domov skozi Srbijo. Mi lahko malce svetujete glede poti na Ohrid? Nekako bi šel gor na sever proti Prespanskemu jezeru in naprej na Ohrid ?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
Kak kaže letos z obvoznico mimo Beograda? So se premaknili kaj bližje koncu?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
V bistvu so kar daleč glede na ta video. Omenja se 28 junij za odprtje klko berem okoli.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ketidu in ynos

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Noro, že 10 let se jim vleče, pa tam je edino kaj kapitala v tej beznici od države.