Strešni kovček

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Se in se ne. Če maš svojega ga imaš kak dolgo? 15-20 let ziher, če ne kupiš totalnega sranja. Imaš ga doma na voljo vedno. Za najet je treba naprej razmišljat, it po kovček, ga nazaj peljat... Ajde če si blokovčan ok, ga nimaš kam dat. Če maš pa bajto pa ne vidim smisla v rentu.

Renta se stvar, ki se rabi 1x ali 2x. Nekaj kar boš pa rabo 3 ali večkrat pa kupiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff in cappy

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Jaz imam Transcon 15 let. Mislim, da je bil 80€? Zagurtnane vidim pa Thule? Kaj se to zgodi, jih toliko nabašejo do daske? Da se prehitro vozi vem. Transcon, če ga preveč napolnim in težko zaprem, ga tudi odprem težko. Nič jasno..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Prvič v živo doživel odprt strešni kovček na avtocesti.
Lokacija: Primorska avtocesta.
Pri zapiranju prehitevalnega pasu skoči predme Passat (slovenska registracija) z rahlo nezdravo varnostno razdaljo. Ker je avto zelo blizu pred mano, vidim da ima nek zelo aerodinamičen kovček (precej položno se spušča na zadnjem delu), nakar mi pade na pamet, mogoče ima celo narobe obrnjen kovček (in to celo omenim ženi poleg).

Par sto metrov naprej avtomobili zavirajo in vijugajo, tudi jaz se komajda izognem zavirajočim se avtomobilom, ter vsemu na avtocesti. Na sredi avtoceste (na črti med voznim in prehitevalnim pasom) leži velik kos plastike, ter nekaj majhnih kosov po avtocesti. Prva misel je bila, prometna nesreča, v parih trenutkih pa zložim sliko skupaj.

Med vožnjo je temu Pasatu odprlo kovček, odtrgalo zgornji pokrov in razmetalo stvari po avtocesti. Kakšnih 100 metrov naprej, je ob strani na odstavnem pasu parkiran Passat, ki ima polovični kovček na strehi (spodnja polovica), ter nekaj prtljage.

Tako da ja, ni povsem nedolžna zadeva tak strešni kovček. Do sedaj nisem, v bodoče pa zna iti kakšna gurnta naokoli mojega.
Kaj meniš, da je bil vzrok za nastalo situacijo? Previsoka hitrost in posledično odprtje kovčka ali premočno zaviranje ter posledičen izmet zelo verjetno neprivezane robe v samem kovčku? Glede na tvoj opis bi jaz prej ciljal na slednje.

Kot zanimivost - meni je pred leti polno naložena Montana zdržala brez problema hitrost okoli 190km/h in to ne samo za minutko ali dve. S trenutno Thule trugo pa čez 150 še nisem šel in načeloma tudi ne nameravam razen v primeru kakšnih izrednih situacij kot je bilo tudi tisto z Montano in 190km/h.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Jaz pa nerazumem kaj folk tak bolijo gurtne. Rukne tisto gurtno preko in si ziher. Jaz bi tudi na najdražji thule rukno gurtno preko za dolgo pot.
Ko mam srf robo na strehi so tudi vedno dvojne gurtne na eno prečko za ziher. Raje 2x gurtna kot, da ena spusti in za par jurjev robe poleti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
jaz tudi ne razumem zakaj bi se vozil z nečim na strehi 150+.. na koncu nič časa ne prišaparaš...na oncu reskiraš kakšno nepriliko...recimo kakšno bremzanje na ful iz 150+ na minimum in podobno, pa da kaj poleti, si zmagal na AC.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.685
3.567
113
Naj gurtna kišto kdor hoče, če ne zaradi drugega da se boljše počuti, jaz je nisem še nikoli. Se nam je pa pred leti nekajkrat na kombiju odprla montana (tista velika, ki jo vidite na smučarskih kombijih). Ponavadi ker jo je kakšen otrok pozabil zariglat, ali pa kar tako, nihče se ni preveč sekiral, smo ustavili, zaprli nazaj in gas dalje.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
Kaj meniš, da je bil vzrok za nastalo situacijo? Previsoka hitrost in posledično odprtje kovčka ali premočno zaviranje ter posledičen izmet zelo verjetno neprivezane robe v samem kovčku? Glede na tvoj opis bi jaz prej ciljal na slednje.
staranje materiala. plastika v trugah je izpostavljena ekstremnim temperaturam pozimi in poleti, tisti zatiči pa so v primeru preveč nabasane truge neenakomerno obremenjeni in čez čas lahko kaj poči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Naj gurtna kišto kdor hoče, če ne zaradi drugega da se boljše počuti, jaz je nisem še nikoli. Se nam je pa pred leti nekajkrat na kombiju odprla montana (tista velika, ki jo vidite na smučarskih kombijih). Ponavadi ker jo je kakšen otrok pozabil zariglat, ali pa kar tako, nihče se ni preveč sekiral, smo ustavili, zaprli nazaj in gas dalje.
Ni mela tista tavelika spredaj pantov?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Jaz pa nerazumem kaj folk tak bolijo gurtne. Rukne tisto gurtno preko in si ziher. Jaz bi tudi na najdražji thule rukno gurtno preko za dolgo pot.
Ko mam srf robo na strehi so tudi vedno dvojne gurtne na eno prečko za ziher. Raje 2x gurtna kot, da ena spusti in za par jurjev robe poleti.
Ni lepšega kot zvok napete gurtne v vetru skupaj s spremljavo frfotajočega prostega konca. Hendrix takrat iz groba gleda, kdo tako lepo igra na strune! ;)

Gurtna se lojtre, pa plohe, pa ostali odpad ki drugače ne stoji, da dam za kufer 1k eur in potem vlečem gurtne naokoli ga pa raje nimam.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.579
283
113
Ni lepšega kot zvok napete gurtne v vetru skupaj s spremljavo frfotajočega prostega konca. Hendrix takrat iz groba gleda, kdo tako lepo igra na strune! ;)

Gurtna se lojtre, pa plohe, pa ostali odpad ki drugače ne stoji, da dam za kufer 1k eur in potem vlečem gurtne naokoli ga pa raje nimam.

hehe, men bi se tudi zdelo neumno.

Kufer je narejen za potovanje brez gurten. To jamči proizvajalec. Če tega ne more, naj napiše, da je obvezna gurtna in tudi cena naj bo temu primerna.

K da bi nosilec za kolesa vedno še prigurtnal nekam na avto. A bi to delali? Ne, ker je nosilec narejen tako, da ga ni potrebno gurtnat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
K da bi nosilec za kolesa vedno še prigurtnal nekam na avto. A bi to delali? Ne, ker je nosilec narejen tako, da ga ni potrebno gurtnat.

Razen nosilci, ki so narejeni tako, da jih je treba gurtnat na avto... :rolleyes:
 

Priponke

  • 1660743090387.png
    1660743090387.png
    196,1 KB · Ogledi: 77

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
staranje materiala. plastika v trugah je izpostavljena ekstremnim temperaturam pozimi in poleti, tisti zatiči pa so v primeru preveč nabasane truge neenakomerno obremenjeni in čez čas lahko kaj poči.
Maš point ja, tudi staranje materiala je na daljši rok lahko konkreten faktor :zmaga:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ni lepšega kot zvok napete gurtne v vetru skupaj s spremljavo frfotajočega prostega konca. Hendrix takrat iz groba gleda, kdo tako lepo igra na strune! ;)

Gurtna se lojtre, pa plohe, pa ostali odpad ki drugače ne stoji, da dam za kufer 1k eur in potem vlečem gurtne naokoli ga pa raje nimam.
Sam si si kriv če neznaš gurtne vezat. Vsega znanja ti pa tudi ne da google.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Imam G3, 460 litrski, enostransko odpiranje...že 20 let. Če služi, jebiga, ne bom menjal. Enkrat sem se spozabil in ga proti Zadru našponal na 200 (po števcu).... Vse ostalo na mestu, kakšno odpiranje, kot se bojite....