Strešni kovček in pečke

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Gledam za strešnim kovčkom (trugo), pa me zanima kaj vzet za 2x-3x na leto. Namreč T.hule je proti G.3 drag k pes, se mi zdi da pa je T.hule videti bolj dovršen in kvalitetnejše izdelan ( gledam po youtubu, v živo ju še nisem pimerjal). Razlika v ceni je 200€ +, v prid G.3 kar ni malo...

Tisti kateri uporabljate trugo, gledate kaj na nosilnost ali napolnite do konca? V navodilih od avta gledam da lahko obremenim vzdožne nosilce (sanke) samo za 45 kg:bruh:, zapisan je pa tudi ta stavek: Ta vrednost se lahko tudi spremeni, več o največji dovoljeni obremenitvi v navodilih, ki ste jih prejeli skupaj z nosilci.:zavijazocmi: Čeprav razumem ta stavek, lahko sanke obremenim toliko kolikor mi dopuščajo prečke:sprasujemse:, ker če od 45kg odštejem težo truge in prečk (15+6=21) mi namreč ne ostane kaj dosti nosilnosti...

Glede prečk se pa nagibam k T.hule, so dražje cca 40€ kot original, težje 1kg in večjo nosilnostjo (original imajo nosilnost 45kg, T.hule pa 75kg).
Je kakšen prodajalec te opreme na forumu?

Hvala za pomoč in mnenja. lp
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Gledam za strešnim kovčkom (trugo), pa me zanima kaj vzet za 2x-3x na leto. Namreč T.hule je proti G.3 drag k pes, se mi zdi da pa je T.hule videti bolj dovršen in kvalitetnejše izdelan ( gledam po youtubu, v živo ju še nisem pimerjal). Razlika v ceni je 200€ +, v prid G.3 kar ni malo...

Tisti kateri uporabljate trugo, gledate kaj na nosilnost ali napolnite do konca? V navodilih od avta gledam da lahko obremenim vzdožne nosilce (sanke) samo za 45 kg:bruh:, zapisan je pa tudi ta stavek: Ta vrednost se lahko tudi spremeni, več o največji dovoljeni obremenitvi v navodilih, ki ste jih prejeli skupaj z nosilci.:zavijazocmi: Čeprav razumem ta stavek, lahko sanke obremenim toliko kolikor mi dopuščajo prečke:sprasujemse:, ker če od 45kg odštejem težo truge in prečk (15+6=21) mi namreč ne ostane kaj dosti nosilnosti...

Glede prečk se pa nagibam k T.hule, so dražje cca 40€ kot original, težje 1kg in večjo nosilnostjo (original imajo nosilnost 45kg, T.hule pa 75kg).
Je kakšen prodajalec te opreme na forumu?

Hvala za pomoč in mnenja. lp

Evo. Moje izkušnje oziroma mnenje.
Obremenitev strehe ni brez veze podana, ker se s tovorom na strehi spremeni- zviša tudi težišče avta. Posledično je manj stabilen Jaz osebno v kovček polnim lahke stvari-obleko. Imam pa Thule kovček in prečke, prej sem imel Montano, ki jo je žal načel zob časa.
Pa dobro izberi.
LP
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Hvala, se zavedam da omejitve nosilnosti niso napisane za brezveze, malo me pa bega tisti stavek napisan v navodilih vozila...
Ima kdo izkušnje z g.3? Za ali proti?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
g3 je pač tisti najbol poceni platik fantastik. Ne pričakuj nekega viška. Opravljal bo svojo nalogo to je pa tudi vse.
Meni je počil pri dveh pantih, Mehanizem ki drži odprto je takoj crkno. Plastika je zbledela relativno hitro. Res pa da je bil v starem dnaru 100€ al še majn celo.
Zdaj imam že 3 leta montano in to je tudi pomojem zadnji kovček kaj ga bom kdaj kupil.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Pa še delajo montano,m? Opazim še katerega da jo ima namontirano. Potem je za mirne živce in srečno vožnjo bolje preskočiti italjana.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
še delajo. Oni stari oldskul model in pa nov model. 600x je recimo 300€
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Predlagam montano ( ni reklama ampak naposi montana domzale pa bos nasu vse kar rabis) armiran poliesterni tezav z kg in kmh - zbiras lahko barvo ce ti kaj pomeni, edini minus ajde je pc star sistem pripenjanja na prekle ampak aje 8 min vs 2 min na thule mislim da vsak zmore.....
Pa kufr glej kot investicijo pa tud ce ga mas 3x na let, v tem primeru montana vsekakor bo z leti enaka, ce pa mas smolo jo pa tud poprav bp
Js mam ze 15 let paj to to ne menjam
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Hvala za predloge, grem v naslednjem tednu v akcijo, jih pogledam in upam da prav odločim. Ima kdo izkušnje s Faradovimi kovčki? Videti niso slabi, pa tudi cenovno bolj prijazni... Morda kdo ve kdo jih zastopa pri nas?
Hvala, lp