Strešna okna

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Takole je, če bo vse po sreči se konec leta selimo
smile-1.gif

Do takrat pa je še veliko časa in trenutno smo v fazi izbiranja primernih strešnih oken. Na celi mansardi bo 6 komadov.
Gledali smo zaenkrat samo Velux (ker je pač to prvo padlo na pamet, za ostale pa še ni bilo časa). Išče se lesena plastificirana okna.

Zanima me, če ima kdo kakršne koli izkušnje z različnimi proizvajalci? Ali proizvajalec sam montira (ti samo pripraviš luknjo v strehi) ali lahko montira tudi "generalni" izvajalec? Kako je s senčniki?
Ogromno je tega, zato prosim za čim bolj izčrpna poročila
smile-1.gif


lp
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Meni je montiral kar izvajalec strehe povsem OK. Okna so Velux. Razen tega, da jih je bilo po navodilih po vgradnji znotraj treba še enkrat lakirati in sem to opravil prepozno, šele po par letih in se jim to malo pozna, so BP. Pri plastificiranih tega problema ne boš imel.
Če želiš ustaviti poletno vročino, potrebuješ zunanja senčila.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Za senčila pravijo da se katerakoli da montirat naknadno, ko so okna že notri. Jaz sem se zanimal na sejmu in v nekaj trgovinah pa so za velux večinoma povsod enake cene. Vzel bom Velux GGL, 6 kom, brez plastike, samo les, monterja bo izbral izvajalec vseh del. Kaj vse je treba prej pripravt pa se seveda zmeniš na izmerah oziroma ti povejo sami. Pri meni recimo bo treba špirovce tanjšat, kar ne verjamem da bo delal tisti ki jih bo montiral.

Drugih strešnih oken tudi sam nisem gledal.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz

Tole malček vlečem od nazaj, ampak se je zadeva z izbiro splošnega izvajalca zavlekla...

Skratka, izvedel sem, da je baje bolje namesto dveh vgraditi eno večje strešno okno. Ima kdo izkušnje s tem? Jaz sem pri izbiri načeloma gledal za takšno širino, da pašejo med špirovce, tako da se ohrani integriteta strehe. Kako je s tem, če grem recimo na dvojno širino in namesto dveh vgradim eno veliko strešno okno?
Gre za to, da imamo en velik skupni prostor (kuhinja/jedilnica/dnevni prostor), ki razen vrat na balkon (dvojna) nima dodatnih oken. Ker pač ne želimo ves čas imet prižganih luči, smo se odločili za vgradnjo strešnih oken.

Kakršna koli mnenja ali izkušnje so zelo dobrodošle.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na isti širini je glede svetlobe sigurno boljše eno večje okno. Pa vrjetno tudi glede same montaže je lažje in boljše.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz imam od te firme:
http://www.fakro.si/

Kot senčilo (naknadno) pa sem vzel notranje senčilo s popolno zatemnitvijo, res dobra zadeva tudi zaradi izolacije, sploh poleti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Nnaceloma se nisem slisal za serijski 2m siroko okno. Tudi tista lazji montazi takega okna je malo iz trte zvita. Treba je naredit "menjalnik" pri spirovcu zgoraj in spodaj, in ce to ni narejeno pri izdelavi strehe, je kasneje malo bolj zajebanno.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz

Smo malo razmislili in se pogovorili, bom šel v varianto več manjših oken. Prostor je kar velik, tako da bodo 4 okna (na vsaki strani strehe po 2), tako da dobimo noter kar največ svetlobe ob optimalni pokritosti. Če bo vse prav, danes dobim ponudbo (eno skracano na list papirja sem sicer že dobil, ampak na banki želijo nekaj bolj konkretnega)
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Ce bos iskal samo eno ponudbo, imej pred ocmi "ceno" z montazo priblizno enako ceni materiala ce gres okno sam kupit. Rabati so veliki pa se davek moras imeti nizji.(20:8,5)