Strelski pohod - ali gremo počasi po poti ZDA?

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ko sem slišal novico oz. začetek na radiu sem si rekel "aha, spet ZDA" in potem *bam*, gre za Slovenijo, natančneje okolico Kranja:

Slovenska policija preprečila strelski pohod na šoli​

Slovenska policija in ameriški varnostni organi so preprečili izvedbo načrtovanih umorov z orožjem, so sporočili s Policijske uprave (PU) Kranj. Dosedanje ugotovitve intenzivne kriminalistične preiskave bodo predstavili na popoldanski novinarski konferenci. Po poročanju Večera naj bi šlo za načrtovanje strelskega pohoda v šoli.

Kot poroča spletni Večer, ki se sklicuje na neuradne informacije, naj bi nek srednješolec iz okolice Kranja, ki naj bi imel sicer težave v šoli, načrtoval strelski pohod, kot smo jim pogosto priča v ZDA. Na temnem spletu, t. i. darknetu, naj bi naročil več kosov orožja, kar naj bi zaznali ameriški varnostni organi in o tem obvestili slovensko policijo, piše spletni portal.

Policijska uprave Kranj in Generalna policijska uprava popoldne pripravljata novinarsko konferenco, na kateri bodo predstavili dosedanje ugotovitve zelo intenzivne kriminalistične preiskave, v kateri sta slovenska policija in ameriški varnostni organi preprečili izvedbo načrtovanih umorov z orožjem.


 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Po komentarjih sodeč, bi naj šlo za maščevanje proti Albancem. Šipci so ga imeli na piki.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Od naročiti orožje na darkwebu, do streljat vsepovprek po šoli je vmes še par če-bul. No ustavilo se je že na prvem če-ju, preverjanje poštnih pošiljk pri izvozu. Torej težko se je ravno hvalit s tem da si nekaj preprečil če je do točke izvedbe potrebno še par pomembnih predtočk ki niso bile niti v teku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Prenos konference kjer se ravno pogovarjajo o tem kaj so preprečili in zakaj tako menijo itd.:

PRENOS V ŽIVO: Osumljenec načrtoval množični poboj, njegov motiv maščevanje​

 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Sem poslušal 10 minut ... brezveze ... zaradi občutljivosti ... blablabla ... na to vprašanje ne bomo odgovorili.
V 10 minutah nisem izvedel nič takega, kar ne bi bilo napisano na Alterju ;)

Najprej rečejo, da gre za polnoletno osebo, potem sledi vprašanje, če je oseba torej stara 18 ali več in --- ne bomo odgovorili ... eh ...

p.s. sem iz KR, zato me malo bolj zanima ... ampak trenutno je še skoz "josipalisac" situacija ... Magla svugda, magla oko nas ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
No saj povejo kaj kar se še ne ve iz komentarjev po spletu ampak tistih ta "najbolj zanimivih" zadev pa seveda še ne morejo navest. Mogoče bi lahko še malo počakali s to konferenco ali pa predstavili zgolj osnovne zadeve ter vse skupaj sčasoma "update-ali".
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Minority report?

A zdaj bomo kaznovali že zato, ker je nekaj "mislil"?
Pa to je še manj kot "verbalni" delikt iz stare Juge.

Mulc lahko reče, da je za seminarsko nalogo raziskoval dark web.
Če ne bo sam priznal, potem mu nič ne morejo.

Imel je seznam ljudi?
Big deal. Tu ga lahko edino informacijska pooblaščenka hakla, da ni varno ravnal z osebnimi podatki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Zaenkrat je (bo?) obtožen po členu, ki se nanaša na proizvodnjo in trgovanje z orožjem. Orožje je ilegalno kupil (naročil in plačal) v ZDA ter je bilo na poti na njegov domači naslov. Nekaj se omenja glock in browning, glock naj bi bil skrit v mikrovalovki.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Vprašanje kakšne sledi ja za sabo puščal na spletu. In če so naši kriminalisti z ustreznimi nalogi prišli do teh podatkov po tem ko so dobilo primer od amerov, se fantu lahko kar zaplete.

Če je bil zelo previden in ne obstaja nič konkretnega kar bi nakazovalo ta pohod pootem je pa vse bolj "naj bi".

Ampak dvomim da bi policija prišla na dan s tezo da so preprečili umore, če bi šlo samo za kupovanje orožja. Gotovo imajo kaj kar jasno potrjuje njegove namene.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Nakup na darkwebu ni ravno sledljiv, tako da če je bil na paketu z orožjem njegov naslov to še nič ne pomeni.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Kot droga pri rastoderjevih bananah.
Mislim da ni bilo prenosa novinarske takrat.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
648
624
93
Tudi sam sem najprej pomislil na ZDA. V tem primeru se lahko zahvalimo vsem, ki so preprečili dejanje, katero bi se lahko zgodilo. Žalostno pa je, kam je sistem pripeljal ljudi, da na to sploh pomislijo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
No ja, če je Slovenec in so mu šiptarji težili bi mu bilo vse oproščeno. Mogoče pa so težili državljanu s srbskimi koreninami? Tudi njemu bi bilo oproščeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Pomoje so to mokre sanje, da je nekdo nabavil orožje, ker su mu Šipci grenili življenje.

Se pa vprašam, star si 20 let in imaš na zalogi 5.000 EUR. Ne bom rekel, da je nedosegljivo, ni pa da jih privarčuješ čez noč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new