Štiri kolesnik- atv

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.953
323
83
Živjo!

Zadnje čase se poigravam z mislijo da bi nabavil to zadevo, pa me zanima če mi kdo zna svetovati, želje:
- mora bit "delovni" in ne "šprtni". Glavni namen bo prevoz manjših količin drv iz hoste, torej rabi tudi priključek za prikolico
- kako nedeljo bo namenjen tudi fjakanju po gozdnih cestah (seveda tam kjer je to dovoljeno ;)

Vprašanja:
- Koliko kubičnega naj vzamem
- Rabljeno/novo
- Kitajc/uveljavljena firma

Za lažje svetovanje: Bo zelo amaterska uporaba, dolge relacije itd odpade
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Kolikšen budžet. Če je gnarja dost in je enosed dovolj, potem Yamaha Kodiak 450 ali 700, Grizly 700 seveda za 4x4. Dober nakup je tudi rabljen Grizly 350 4x4. Večna zadeva (klasično zračno hlajenje, nezahtevnost). Za to kar potrebuješ dovolj moči. Nekateri so homologirani kot traktor, tako da moraš imeti izpit za traktor.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.953
323
83
Dnarja ni nikol dost :D
Ampak ja, recimo 3000-5000, bi bilo pa dobrodošlo 2-sed, da gre lahko še moja zraven
Enostavnost šravfanja ima seveda veliko prioriteto
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kolega je nabavil rabljenega Can-am, mislim da ima enih 45 konjev, če se prav spomnem. Dobrih 7000€...

Je zelo zadovoljen z njim. Posodil sem mu avtomobilsko prikolico 2mx1m, je vozil neke deske, palete, opeke. Nisem videl v živo, ma je reku da je kar šlo. Edino v večji klanc, je kopalo. (verjetno je odvisno koliko naložiš)

Po ravnem sem se peljal kakih 500m ... kar močna zadeva, zelo hitro si prehiter. (jaz bi se bal divjat z njim :))
 

Priponke

  • received_307754746505668.jpeg
    received_307754746505668.jpeg
    279,3 KB · Ogledi: 825

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Živjo!

Zadnje čase se poigravam z mislijo da bi nabavil to zadevo, pa me zanima če mi kdo zna svetovati, želje:
- mora bit "delovni" in ne "šprtni". Glavni namen bo prevoz manjših količin drv iz hoste, torej rabi tudi priključek za prikolico
- kako nedeljo bo namenjen tudi fjakanju po gozdnih cestah (seveda tam kjer je to dovoljeno ;)

Vprašanja:
- Koliko kubičnega naj vzamem
- Rabljeno/novo
- Kitajc/uveljavljena firma

Za lažje svetovanje: Bo zelo amaterska uporaba, dolge relacije itd odpade

mah dobro premisli...

ga nimam, sem pa vcasih razmisljal o njem, sem se pa vozil z nekaterimi.

najbolj me moti zvok in tresenje - kramparce gume. potem pa nevarnost ob padcu... nobenega varnostnega elementa za potnika. ce se prekucnes, gres takoj pod njega.

tudi faktor potovanja - ok sej se pase kdaj kam zapeljat, ampak to mores bit posebne sorte uzivac, da uzivas v ropotu in tresenju po makedamu! vedno ko kaksnega srecam pogledam zeno zadaj, in ji v oceh razberem da ravno ne uziva tam zadaj, ampak pac pozre furo, da bo dedc cimprej pregural skozi krizo srednjih let! :) malo za salo malo zares.

drugac pa kupi priznano firmo. kitajci imajo probleme z deli. sosed ga je mel, pa je bil kar dost gor, potem pa je nekej crknil, pa sploh ni rihtal, pa je naceloma dedc k ima vso mehanizacijo porihtano v nulo. ampak tukaj je obupal... pa tud drugega ni nabavil, pa ima vse "big boys toys".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Že kitajci so dragi ratali. Malo močnejši CF moto 10k+. Ob takih cenah (novih) ni debate. Yamaha kodiak/grizly 700 ali Kawasaki Brute force 750. Arctic cat, polaris, Cam am in ostale ameriške zadeve so zlo OK, ampak deli dragi ko hudič. Sodeč po forumih tudi slaba dobava delov s strani naših uvoznikov. Škoda še, da na našem trgu nista prisotna Honda in Suzuki.

Drugače na A netu sta gor dva grizlyja 350. Bullet proof, enostaven, je pa dokaj majhen in čisto gol po opremi. Delovni konj vglavnem in za uživancijo za enega.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
bombardier (canam), polaris ali arctic cat. vse ostalo so jajca z katerimi bo več slabe volje kakor užitka. trust me, ive learned the hard way. rotax ftw ;)


deli se dobijo direktno iz usa, naši uvozniki so žal nesposobni. če nimaš dveh levih rok lahko quad servisiraš in vzdržuješ popolnoma sam.
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
bombardier (canam), polaris ali arctic cat. vse ostalo so jajca z katerimi bo več slabe volje kakor užitka. trust me, ive learned the hard way. rotax ftw ;)


deli se dobijo direktno iz usa, naši uvozniki so žal nesposobni. če nimaš dveh levih rok lahko quad servisiraš in vzdržuješ popolnoma sam.
Se ne bi ravno strinjal. Imel sem šest štirikolesnikov. Deli za CanAm so na voljo pri dilerju, če ni na zalogi pa so v nekaj dneh doma. Deli so dragi prav za vse štirikolesnike ampak za premium modele je prednost, da so vzdržljivejši in trajnejši. CanAm, Kawasaki, Yamaha, Polaris, Suzuki-pol pa dolgo nič.

msenjur - z štirikolesnikom sva z ženo ogromno prepotovala po celem balkanu. Nikoli ni izjavila, da ne uživa. Na najinih potovanjih je uživala bolj, kot na motorju (enoslednik) Nevaren ni nič bolj kot motor, ampak ga je potrebno obvladati, ker ima neke specifike za vožnjo. Vibracije (tresenje) nastaja pri enovaljnih agregatih, dvovaljniki so popolnoma mirni.

pocast lepo,so ti že predhodniki opisali 350 ccm 4x4 je za tvoje potrebe dovolj.

 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Se bom izrazil drugače. Jaz z uvoznikom nisem imel sreče, razložil sem kaj rabim, dodal kataloške številke in so na vsak način tupili da je treba vzet komplet ne samo en semering in podložko..pa saj bi vzel vse za normalen denar pa nismo prišli skupaj. na koncu dobiš isto robo iz usa v 3 do 5 dneh domov na vrata za nižjo ceno.. tudi v času corone.

p.s. pa nisem škrt..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Se ne bi ravno strinjal. Imel sem šest štirikolesnikov. Deli za CanAm so na voljo pri dilerju, če ni na zalogi pa so v nekaj dneh doma. Deli so dragi prav za vse štirikolesnike ampak za premium modele je prednost, da so vzdržljivejši in trajnejši. CanAm, Kawasaki, Yamaha, Polaris, Suzuki-pol pa dolgo nič.

msenjur - z štirikolesnikom sva z ženo ogromno prepotovala po celem balkanu. Nikoli ni izjavila, da ne uživa. Na najinih potovanjih je uživala bolj, kot na motorju (enoslednik) Nevaren ni nič bolj kot motor, ampak ga je potrebno obvladati, ker ima neke specifike za vožnjo. Vibracije (tresenje) nastaja pri enovaljnih agregatih, dvovaljniki so popolnoma mirni.

pocast lepo,so ti že predhodniki opisali 350 ccm 4x4 je za tvoje potrebe dovolj.


ja, seveda, ne recem, nekaterim je vsec. vsak itak sam zase najbolj ve, ampak pred nakupom je treba tudi na to pomislit.
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Tukaj ni kaj za razmišljat! Niti spraševat. Na koncu koncev bo preveč pametovanja, samohvale vozil in zmede. Če ti izpolni zahteve in želje je potrebno najt nekoga, kateri ti je pripravljen vsaj malo posodit vozilo za test in pridobivanje občutkov. Ravno toliko, da dobiš realno predstavo.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.953
323
83
Hvala vsem!
Če bom vzel, bom Linhai 700, ja vem, je kitajc. Ga pa prodaja kolega in vem njegovo zgodovino, pač me ne bo nategnil :D

Sedaj moram samo še pogum zbrat :D
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.953
323
83
Hah, dobra ;)
Mah ne...se ne vtika v to, bolj se sam sebe sprašujem kolk ga rabim :D
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Iskreno! Prej, kot v eni polni sezoni ti bo zelo, zelo žal. Argumenti? Med štirikolesnimi znamkami je Linhaj v sami kvaliteti na dnu. Deli so slabo dobavljivi in prav tako dragi, kot za pravi štirikolesnik. Pa čakaš na njih, kot da pridejo iz Marsa.
Lahko preveriš na raznih FB skupinah ali ATV forumu mojo trditev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.953
323
83
Iskreno! Prej, kot v eni polni sezoni ti bo zelo, zelo žal. Argumenti? Med štirikolesnimi znamkami je Linhaj v sami kvaliteti na dnu. Deli so slabo dobavljivi in prav tako dragi, kot za pravi štirikolesnik. Pa čakaš na njih, kot da pridejo iz Marsa.
Lahko preveriš na raznih FB skupinah ali ATV forumu mojo trditev.
Ok, hvala za nasvet in mnenje.

Vseeno, če je kolegu delal 5 let brez problemov ne vem zakaj tudi meni nebi naprej
 

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
Ravno zato! Redki so delujoči nad pet let, zato je prav zaradi tega škoda denarja
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX