Stikalo za luč (vrata omare stisnejo stikalo)

anovak99

Pripravnik
8. maj 2010
255
2
18
Stikalo za luč (menjalno stikalo) je na "blesavem" mestu. Vedno, ko odprem vrata omare, mi le-ta ugasnejo luč.

Iščem alternativo; blenda mi morala biti nekak "fiksna", in stikalo "znotraj blende".

Bil Merkur, Obi, Bauhaus.. nič pametnega.

Kje bi dobil kaj bolj primernega. Prilagam sliki za lažjo predstavo:



Ko se vrata odprejo do konca (in vedno se), stisnejo na stikalo in luč ugasnejo
crazy1.gif



Hvala
cheer.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
saj ne rabiš menjat stikala, le nekje spodaj namestiš kroglico za blokiranje vrat
 

anovak99

Pripravnik
8. maj 2010
255
2
18
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
saj ne rabiš menjat stikala, le nekje spodaj namestiš kroglico za blokiranje vrat

Stikalo je crknilo in ga moram menjati. Če že menjavam, bi dal noter bolj primerno. Videl sem jih že; blenda in okrogel gumb, ki ni štrlel ven, ampak se je stisnil noter (pa ne rabi biti okrogel), le najdem ne na netu...
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Lahko pa zamenjaš za dvojno stikalo, pa na levo stran ne zvežeš ničsar, desno pa uporabljaš normalno
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Vemi dvojno stikalo od TEM modul sistema. Potem daš levo blendo, desno pa normalno taozko stikalo. To dobiš v vsakem merkurju.

Skupaj (z dvema stikaloma):
4315117_SE63PW_stikalo_dvojno_izmeni%C4%8Dno_Ekonomik_2M_16A_belo_Tem.jpg


Eno samo stikalo:
4315223_SM60PW_izmenicno_stikalo_1M_16A_bel_Modul_Tem.jpg


Blenda:
4315418_SM60IW_izmenicno_stikalo_1M_16A_bez_Modul_Tem.jpg
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ja samo blendo če je ravno pojrita s pokrovom in tipka na ven, ti ne bo nič pomagala.
Kaj pa če bi ga premaknil vtičnico na drugo stranico kota? Šteanja ne bi bilo veliko.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Seveda bo pomagalo. Na sliki se lepo vidi, da vrata usekajo v zelo, zelo levi del stikala. Verjetno bi prišel skozi celo z normalnim enojnim ozkim stikalom.
 
Nazadnje urejeno:

anovak99

Pripravnik
8. maj 2010
255
2
18
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Vemi dvojno stikalo od TEM modul sistema. Potem daš levo blendo, desno pa normalno taozko stikalo. To dobiš v vsakem merkurju.

Skupaj (z dvema stikaloma):


Eno samo stikalo:


Blenda:

Hvala za odgovor. Na tole sem pomislil a sem skoraj prepričan, da bi ta blesava vrata stisnila stikalo kljub blendi:



Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ali pa tole.

Sicer pa sem tudi jaz mnenja, da bi "polovička" šla skozi.

Tole ni slaba ideja, samo pikico "češko" izgleda..
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Nabavi brezžično stikalo (Conrad). Rele in sprejemnik se skrijeta v dozo, brezžično tipko - izgleda kot običajno stikalo - pa prišraufaš na poljubno mesto, kjer omara ne moti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj komplicirate?
Elektronabava Črnuče in kupiš od Gevissa. Ok, seveda ga tudi drugi prodajajo.

TEM Čatež ? Nimajo dovolj dolge življenjske dobe. Včasih so jo imeli, zadnjih 10 let pa ne. To je direktna kritika. (Pa imam prijatelja tam, ampak - kar je res, je res.)
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
TEM Čatež ? Nimajo dovolj dolge življenjske dobe. Včasih so jo imeli, zadnjih 10 let pa ne. To je direktna kritika. (Pa imam prijatelja tam, ampak - kar je res, je res.)

Ravno obratno, pred leti niso bila konkurenčna, sedaj pa so na nivoju konkurence. Prodam res ogromno Tem Čateža in je reklamacij res malo (skoraj nič), največkrat gre za 16A stikala v povezavi z bojlerjem.
grims-1.gif
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
ksz

Nabavi brezžično stikalo (Conrad). Rele in sprejemnik se skrijeta v dozo, brezžično tipko - izgleda kot običajno stikalo - pa prišraufaš na poljubno mesto, kjer omara ne moti. [/quote

To je najbolj elegantna rešitev! Sem imel problem, ker je moj šalabajzer za elektriko pozabil planirati za luč nad jedilno mizo
uf-1.gif

Da potem nismo štemali betona in uničili oplesk sem nabavil zatemnilno brezžično stikalo. Deluje že pet let brez problema!
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A da so se popravli? Ja to je pa v redu!
smile-1.gif


Jaz sem namreč pred kakimi 3 - 4 leti vrgel kpl njihove zadeve iz bajte, ker sem imel vsega dovolj. Čisto vsako stikalo je bilo defektno prej kot v enem letu
frown-1.gif
. Oni prejšnji šalterji iz jugo časov bi pa še kar delali in delali, neuničljivo. Samo kaj češ, ko jih je pa dizajn povozil.