Stekla in AC

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
Zanima me kako je s tem, kolegica nima zavarovanih stekel, pac starejsi avto... in na ac je prleto kamen izpod gume al neki takeg. Bum, pa lepa luknja v prednjem steklu z majhno razpoko, tako da je, motece..

kako se da to najbolj elegantno in poceni rešit? Ima AC kakšna sredstva, al kako to gre? ali se gre zavarovat stekla pa potem malo počakat, in nato menjat na stroške zavarovalnice? ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Najboljše je, da se zavaruje stekla in potem preko zavarovalnice.

Ampak pazit, po novem bi naj agenti preverjali stanje stekel, še poebaj zaradi nedavnega dogodka z točo, etc...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
A ni potem bolje, da zavaruje novega Mercedesa in čez en teden prijavi krajo?

Aja, to ne bo šlo, ker bo zavarovalnica verjetno hotela videti Mercedesa. Enako, kot bodo hoteli videt šipe na njenem avtu.

priden.gif


Carglass in 100-200€ in bo stvar rešena.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ko sem jaz zavaroval stekla jih je agentka šla preverit. Najceneje bo kakšen ponaredek, naj malo pogleda po oglasih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
nekaj še, ob tem ..torej če hočem recimo čist na novo zavarovat stekla (ko poteče zavarovanje), mi jih načelno ne bodo hoteli zavarovati, če niso stekla tipi topi?

bomo danes vprašali v teh steklo delavnicah, kolk to pride...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Meni so jih, pa niso nič gledali.

Odvisno na koga naletiš, oz če poznaš agenta.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Zavarovano že imajo.

Ampak če ni prijavila na licu mesta, so verjetno šanse, da krije njihova zavarovalnica, minorne.

Poleg tega verjetno preverijo, kakšno je bilo dejansko stanje na cestišču, ali je bil takrat kakšen cestar na obhodu...

To so samo moja razmišljanja, ker s tem nimam izkušenj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
nekaj še, ob tem ..torej če hočem recimo čist na novo zavarovat stekla (ko poteče zavarovanje), mi jih načelno ne bodo hoteli zavarovati, če niso stekla tipi topi?

brez problema se stvar zavaruje, vendar z opombami, kaj, kje in kako je poškodovano
smile-1.gif


in ja, avtomobile je pred podpisom ponudbe načeloma treba pregledati in poslikati, da se dokumentira stanje avtomobila.
 

B81

22. jul 2007
34.531
8.973
113
Eh ne ga srat.
pri nas doma naš agent sploh ni videl avtov, pa jih zavaruje
grin1.gif

Saj se da zmenit, kaj te njemu je. Jaz bi mu direkt rekel, naj mi zavaruje, da morem menjat.
Če bi se bunil, pa grem drugam. Njemu je itak vseeno, za njegovo plačiko bo še zavarovalnica vednio mela denar.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni so jih, pa niso nič gledali.

Odvisno na koga naletiš, oz če poznaš agenta.
Nekateri pač ne znajo gledati na dobrobit firme, v kateri so zaposleni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Verjetno jim je slabo, ko vidijo, kako zavarovalnice delajo in na kak način vse "jebejo" folk.

Ampak to zdaj ni tema za takšno debato.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Ok. Oni ti (recimo) napišejo, da je steklo poškodovano spodi desno...
Čez 3 mesece ti prleti kamen(ček) v šipo na levo stran in ti `odkruši` šipo. Ti jo bodo menjali al ne
grims-1.gif
...

Če ja, sploh ni panike. Sajkek nej nardi po zgornjem sestavku in to je to
aplauz.gif
.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
bomo zavaravoli, konec koncev, plačuje deklica že 10 let zavarovanje pa še nič ni od njih potegnila, bo pa tokrat... bo manj denarja na zavarovalnici ostalo za velike nategatorje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Če nimaš "VIP" agenta bo najbrž težko zavarovati.
Veliko sreče, v financah (ali moj evro) imaš članek o z. goljufijah. Lepe rešetke....te lahko čakajo
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik Bushez pravi:
Na Carglass, če se da popraviti. Drugače pa rabljeno ali ponaredek.

Samo ne tem pacientom da menjajo šipe

Lani poleti mi je mularija razbila zadnjo šipo. Na uradnih servisih so jamrali, da potrebujejo 2 dni, da dobijo šipo, na CarGlass so popravili v dobri uri (vmes sem šel na kosilo in k frizerju in je bilo rešeno. In to čisto dobro.

Na kakšne probleme pa lahko naletim pri njih, če se mi še kdaj kaj podobnega ponovi?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Am, una ženska preveč pametna, pol 2x mogu nazaj hodit, enkrat preveč lepila okol dal, drugič pa tista guma zgori popustila

Letos šu na uradnega in so mi še najboljš poštimal
wink-1.gif
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Pozdravljen,

mislim da je razlika med - kamnom ki je priletel izpod gume in med kamnom ki je padel s kasona (torej kakršenkoli padec tovora). Če je možno interpretirat dogodek kot padec tovora in če veš kakšen podatek o tovornjaku potem je (po moje) zadeva drugačna.

Nisem zavarovalničar, mogoče najdeš kakšno varianto v tej smeri.

LP