Starejši vozniki

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Pot do izkušenj je lahko zelo krvava....mularija nima pojma, vsi pametni in važni. Jaz bi vse v zapor zmetal in prisilno delo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
si me ujel ja...
hysterical-1.gif






your ass ja, da bom nesu nazaj vozniško, ko bom prestar in bom imel preslabe reflekse, da bi bil sposoben vozit avto. lih zato to tudi ni primerljivo z mladimi, ki jim vse to lepo špila, samo v glavi bi blo treba še porihtat par stvari.. oziroma se ščasoma v večini primerov tudi to samo od sebe poštima (evo mene
tongue-1.gif
)



in ne, nisem hotel rečt da ne bom tak kot moja dva dedka, v bistvu bom zadovoljen če bom na istem kot sta ona dva - prvi je nehal vozit cca. 2 leti nazaj pri 80ih, ker je sam od sebe ugotovil, da to ni več to, ta drug dedek pa se že vozi ampak le kadar je to res potrebno. redno hodi na zdravniške preglede, v življenju še ni imel prometne nesreče, star pa je 86 let. dober je, a ne?
cool-1.gif




kar se pa drugega dela najine debate tiče.. ne, nebi podpisal. in ne, šmrkariji (dober izraz
aplauz.gif
) ni dovoljeno ubijati zaradi izkušenj ampak prej ali slej bodo mogli začet vozit in takrat je popolnoma vseeno a je star 20 ali pa 35 - noben ne bo imel pojma o pojmu..

 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Pot do izkušenj je lahko zelo krvava....mularija nima pojma, vsi pametni in važni.

se strinjam da je lahko krvava ja.. ni pa nujno
wink-1.gif


a kr vse bi zmetal v zapore? al samo tiste, za katere bi bilo to mogoče še res najbolje? ...ne moreš vseh metat v isti koš no..
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Mislim, da tukaj ni nobenga, ali pač, ki nebi enkrat rad postal star.

ja jaz nimam ravno neke želje se postarat, čeprav vem da mi to ne gine
frown-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
your ass ja, da bom nesu nazaj vozniško, ko bom prestar in bom imel preslabe reflekse, da bi bil sposoben vozit avto.
No, no, kar z letnico na plan prosm! Kje pa piše, da boš ti, za razliko od današnjih starcev, pa znal pametno razsodit ko boš star? Saj veš, tud tvoji možgani se bodo starali skupaj s tvojimi koleni, kolki, pimpekom itd...
Citat:
kar se pa drugega dela najine debate tiče.. ne, nebi podpisal. in ne, šmrkariji (dober izraz ) ni dovoljeno ubijati zaradi izkušenj ampak prej ali slej bodo mogli začet vozit in takrat je popolnoma vseeno a je star 20 ali pa 35 - noben ne bo imel pojma o pojmu..
A bejž no, slej ko prej bo šmrkad morala lepo vozit? A do takrat pa kolji brate?
Hja, pol naj pa še starci vozjo, saj bodo itak slej ko prej umrli in se umaknili.
Nekam pristranski si mi ti.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Preberi še enkrat, kaj je napisal.

Ne gre se za absolutne številke! Jasno, da 25 letni vozniki povzročijo več nesreč na cestah, saj jih je tudi petkrat več kot 60 letnih voznikov.

Popolnoma logični so izsledki te raziskave, da ima 60 letnik, ki se zapelje na cesto, dosti večjo verjetnost da bo povzročil prometno nesrečo.
Ne verjamem, da je na cestah od 18-25 let več voznikov kot pa od 53-60 let. Slednji še niso v penziji, se vozijo v službo, pa tud populacija je večja.
18-25 let so večinoma dijaki in študentje, ki si ravno vsi ne morejo privoščit avta in izpita že takoj pri 18-tih.

V starosti 18-25 let povzročijo vozniki četrtino vseh nesreč, pa daleč od tega, da bi vsak četri voznik na cesti bil v teh letih.
Sprijazni se, da neizkušenost in neznanje terjata svoj davek, pa tudi samozavest in precenjevanje sposobnosti. Pol je pa še mladostna objestnost, dokazovanje pred kolegi.... Sterejši nad 60 let imajo res slabše reflekse in slabše vidijo, vendar to pomankljivost odpravijo z izkušnjami in počasno vožnjo - recimo po omejitvah.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
a v motošportih so tudi samo v starosti 0d 35 - 65 leta najboljši šoferji
Ejejej, mladost ludost.
Veš, ko boš starejši boš morda pogruntal, da dober šiofer NI hiter šofer. Dober šofer je VAREN šofer.
Citat:
kje pa misliš da dobijo mladci vzor ... sigurno ne od še mlajših sovrstnikov
Tle se pa strinjam. Ampak kaj, ko mladina vzame za vzor najraje neumnosti. Kaj pametnega nerada posnema.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:

kda se mlajšim od 35 let, vozniškega dovoljenja ne da, starejšim od 65 pa vzame. Na cesti bi tako ostali samo najkvalitetnejši in najvarnejši vozniki.




to pa neja bo šlo!



ker tisti ki bo dobil izpit pri 35-ih bo prav tako neizkušen voznik kot oni pri 18-ih (le en malček bolj umirjen bo že)...izkušnje bodo pa na ničli.



Vsi pa vemo da se izkušnje dobi s kilometrino...za moje pojme od 100.000 km naprej (Prej se ti samo zdi da znaš....)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:

No, no, kar z letnico na plan prosm! Kje pa piše, da boš ti, za razliko od današnjih starcev, pa znal pametno razsodit ko boš star? Saj veš, tud tvoji možgani se bodo starali skupaj s tvojimi koleni, kolki, pimpekom itd...




maš point, sam mogoče res ne bom zmožen razsodit, zato pa se bom takrat držal mnenja kkšnega strokovnjaka (zdravnika), čigar služba je ugotavljanje zmožnosti za vožnjo. letnice ti pa žal ne morem povedat, lahko da bo prej, lahko da bo kasneje, lahko pa da me že ju3 izsili kkšn pijan stardec pa ti ne bom mogel več brihtnarit tukaj na forumu....



Citat:
Uporabnik stardec pravi:

A bejž no, slej ko prej bo šmrkad morala lepo vozit? A do takrat pa kolji brate?

Hja, pol naj pa še starci vozjo, saj bodo itak slej ko prej umrli in se umaknili.

Nekam pristranski si mi ti.




pristranski? sploh ne, si to prej ti. do sebe in sebi podobnih fosilov...



ne da bo morala slejkoprej lepo vozit, to pride s kilometri. zdej pa - eni že takoj vozijo lepo kot je treba.. kkšni so malce nesposobni in vozijo počasi ter nerodni in se tudi to sčasoma poštima.. spet drugi ga norijo okoli čist preveč in sčasoma pokapirajo kaj je prav in kaj ni... za kklšne pa spet ni rešitve in ga na polno gonijo okoli dokler so živi. ampak taki itaq običajno ne trajajo dolgo. tko da ne moreš pa ti zdej zaradi tega majhnega procenta mladih, ki so dejansko budale in bi res mogl it v zapor na prisilno delo kot je rekel elvir oz. mal it pogledat recimo v kamniški ZUIM, kr vsem prepovedat vozit avto do 35. leta...
 
Nazadnje urejeno:

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Stvar, ki mene najbolj moti je pomanjkljiv sistem zdravniških pregledov. Če nekdo pri 18 ni potreboval očal, to nikakor ne more pomeniti, da lahko skoraj do konca življenja vozi brez nadaljnih kontrol. Pogosto se ljudje sploh ne zavedajo, da potrebujejo očala. Pa saj ni samo vid, zdravniški pregledi bi po dopolnjenem 50 letu starosti morali biti na 5 let, po 65 pa že skoraj vsako leto.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Veš, ko boš starejši boš morda pogruntal, da dober šiofer NI hiter šofer. Dober šofer je VAREN šofer.

ampak VAREN šofer pa tud ni POČASEN šofer...
tongue-1.gif



prav tako ni varen šofer tist, ki vozi izključno po CPPju... varen šoer je tist šofer, ki vozi po zdravi pameti. če le.to ima seveda
grin1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Tle se pa strinjam. Ampak kaj, ko mladina vzame za vzor najraje neumnosti.

opaa, a da se stardec celo strinja z nekom
shocked-1.gif


Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Kaj pametnega nerada posnema.


to pa je kot si sam rekel, mladost ludost
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
V zapore bi šli samo tisti, ki si to res zaslužijo, ne vidim razloga, da bi metal v zapore mladince, ki lepo peljejo (ja, tudi taki se najdejo). Opažam pa, da so v zadnjem času mlade smrklje še bolj nevarne voznice od pobov...le kaj jim je
17758-icon_confused.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
1. Zdravniški pregledi bi morali biti obvezni vsakih 5 let.
2. Vključevati bi morali tudi psihološki test.
3. Za vsakega, ki mu odvzamejo vozniško (= 18 točk) obvezen pregled pri psihiatru

Starejši se (običajno) dobro zavedajo svojih zmanjšanih sposobnosti. Zato običajno vozijo precej bolj previdno. Z malo obzirnosti in uvidevnosti (kronično pomanjkanje v Sloveniji) se jih da kar dobro prenašat, čeprav včasih... Glede uvozov na avtoceste: zapeljite se malo v Avstrijo in poglejte, kako je urejeno tam. Glede konkretnega primera pri Arji vasi - tamkajšnja "ureditev" kar kliče po vožnji v napačni smeri.

Pri svojih 40.000 km po slovenskih cestah letno:
- najbolj pozoren sem med 0:00 in 5:00 - nikoli ne vem od kod bo priletel kakšen projektil (= zelo verjetno ne stardec)
- ko naletim na stardeca globoko zadiham in preštejem do 10, velikokrat pomaga
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
maš point, sam mogoče res ne bom zmožen razsodit, zato pa se bom takrat držal mnenja kakšnega strokovnjaka (zdravnika), čigar služba je ugotavljanje zmožnosti za vožnjo.
Ja veš, da se držiš nekega strokovnega mnenja, moraš imeti tud možnost zdrave presoje. Kje pa piše, da jo boš ti imel, ko boš star? A si ti mogoče kaj drugač narjen kot ostali ljudje?
Citat:
ne da bo morala slejkoprej lepo vozit, to pride s kilometri. zdej pa - eni že takoj vozijo lepo kot je treba..
Če boš iskren, boš priznal, da si najvarneje vozil takrat, ko si se še zavedal, da se še učiš vozit. To je med učenjem vožnje in morda še nekaj časa potem, ko zraven ni blo več inštruktorja in si moral sam začet mislit za volanom. Najnevarnejši šofer postaneš malo pozneje, ko premagaš začetniški strah in MISLIŠ, da že vse znaš. In tale "MISLIŠ", je tisti, ki največkrat privede do klanja. V ta "MISLIŠ" pa največkrat sodi mladostna skupibna do 30 leta. Lahkomiselnost pač.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Ja veš, da se držiš nekega strokovnega mnenja, moraš imeti tud možnost zdrave presoje. Kje pa piše, da jo boš ti imel, ko boš star? A si ti mogoče kaj drugač narjen kot ostali ljudje?

ja a si ti kej drugač narejen? kje pa piše da maš ti še kr zdravo presojo, ko pa si za razliko od mene že v letih?
grims-1.gif



Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Če boš iskren, boš priznal, da si najvarneje vozil takrat, ko si se še zavedal, da se še učiš vozit. To je med učenjem vožnje in morda še nekaj časa potem, ko zraven ni blo več inštruktorja in si moral sam začet mislit za volanom. Najnevarnejši šofer postaneš malo pozneje, ko premagaš začetniški strah in MISLIŠ, da že vse znaš. In tale "MISLIŠ", je tisti, ki največkrat privede do klanja. V ta "MISLIŠ" pa največkrat sodi mladostna skupibna do 30 leta. Lahkomiselnost pač.

sem iskren, pa vseeno ne bom priznal, da sem najvarneje vozil takrat, ko sem se učil. in to enostavno zato, ker to ni res. ravno takrat sem delal napake, za katere sem se kasneje trudil, da jih ne ponovim več... se pa strinjam s tabo v tem, da je voznik najnevarnejši takrat ko misli, da zna vozit.
ampak ta "misli da zna vozit" pa ne moreš presojat po letih starosti ampak po prevoženih kilometrih...
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kar ne bom pri stardecih nikoli razumel, je to da se jim ne da menjavati in pustijo avto tulit vse tja do 4000 obratov
bonk.gif


Da ne omenjam kako počasi menjavajo pase in se kar vključujejo pred tabo, boli jih če te podrsajo samo da dokažejo svoj jaz.
uf-1.gif


Naš "stari" pri 76 je reku da ne bo več vozil, ker se ne čuti več in naj ga mi vozimo. Dobra odločitev!
priden.gif
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.618
100
63
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Kar ne bom pri stardecih nikoli razumel, je to da se jim ne da menjavati in pustijo avto tulit vse tja do 4000 obratov
bonk.gif


Da ne omenjam kako počasi menjavajo pase in se kar vključujejo pred tabo, boli jih če te podrsajo samo da dokažejo svoj jaz.
uf-1.gif


Naš "stari" pri 76 je reku da ne bo več vozil, ker se ne čuti več in naj ga mi vozimo. Dobra odločitev!
priden.gif

Ja to pogosto opažam... Pri veliko starejših ljudeh, ko speljujejo: MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU... (dobesedno)
Ko sem bil v Mariboru podnajemnik je najemodajalec (takrat nekje 77 let) že s tuljenjem speljeval iz garaže, pa tudi
menjaval ni ravno pravilno...