Star pasoš še OK?

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Imam še stari pasoš, ki mi velja do 2012. A za tunizijo oz. v kako drugo oddaljeno državo bo v redu al je treba met te nove biometrične al whatever?
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Lahko ga uporabljaš dokler ti velja.

LP

Točno tako.
Za nas še ni predpisa, da bi morali imeti nove biometrične, tako da kar mirno na pot s tem
smile-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Jaz pa imam doma že eno leto potekel pasaport. Je potrebno ga nesti na občino, da ga oni luknjajo in uničijo ter zabeležijo ali ga lahko enostavno vržem v smeti?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Jaz pa imam doma že eno leto potekel pasaport. Je potrebno ga nesti na občino, da ga oni luknjajo in uničijo ter zabeležijo ali ga lahko enostavno vržem v smeti?
Oni ga morajo naluknjat.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne klofaj neumnosti.
rolleyes-1.gif


Potni list mora biti uradno preklican, kar v kanto ga pa res ne moreš reči, potem pa "ja, so ga spizdli"
stupid-1.gif

Lahko tudi, a policijski zapisnik bo vseeno potreben, novega pa ne boš dobil brez uradno preklicanega starega.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ko naročaš novega, reči da si tega zgubil.

Gres na potovanje in imas za vsak slučaj 2 pasuša
to je neumnost prve klase.

prvič: ga bo moral preklicati, ko bo delal novega (tudi če ježe potekel)

drugič: lahko bi si prisluzil kaksno kazensko ovadbo nazaj grede na brniku.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Že lani ko mi je potekel sem naredu samo osebno izkaznico, tako da danes imam samo OI. Potekli potni list pa imam še vedno v predalu, ker je takrat veljal še 1 mesec in jim ga nisem vrnu. Danes pa sem ga opazu doma in zato to sprašujem.

Sprašujem pa, da ne bom hodu brez veze tam pa reku da mam star pasoš, pa ga bo una samo luknjala pa fuknila v smeti namesto mene. Pol bom pa izapdu bumbar. Zanima me, če oni to kaj označijo v računalnik in bazo ali se avtomatsko označi moj potekli passport za starega in da ne obstaja več...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Sprašujem pa, da ne bom hodu brez veze tam pa reku da mam star pasoš, pa ga bo una samo luknjala pa fuknila v smeti namesto mene. Pol bom pa izapdu bumbar. Zanima me, če oni to kaj označijo v računalnik in bazo ali se avtomatsko označi moj potekli passport za starega in da ne obstaja več...

Če imaš starega v predalu, lahko tam ostane, dokler ti paše. Ampak ko pa boš nekega lepega dne šel v kako Turčijo, Tunizijo, Egipt, Kanado, Tajsko, Rusijo ... boš pa rabil izpraven potni list, kar pomeni, da boš moral starega vrniti oni tetki za šalterjem, kjer ti ga bo preluknjala (in vrnila tebi - recimo za spomin), ali pa če ga ne boš imel, narediti odjavo na Uradnem listu, seveda s potrdilom prijave na Policiji o izgubi. Torej kaj ti je lažje (seveda odjava na Uradnem listu ni brezplačna)?
cheer.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Kot je rekel Keber. Najverjetneje nekam zabeležijo uničenje, nisem pa siguren. Povprašaj, drugače ga pa pridno hrani.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Verjetno je vse skupaj odvisno od bab za šalterjem: eni vprašajo, drugi ne.
Mene za stari pasoš niso vprašali, čeprav mi je potekel l. 2005 in sem letos novega dobil b.p..
Saj pravim odvisno od občine, al kaj!