stanovanje - soba - prestavitev luči - betonska plošča

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Pozdrav!

V stanovanju bomo pregradili sobo - da dobimo dodatno sobo za otroke. Kako rešiti razsvetljavo, saj bo potem potrebno luči prestaviti na nove lokacije. Plošča je armiran beton.
Vem, za štemarco in fleksarco, samo to skoraj ne pride v poštev.
Obstaja kaj nadometnega? Pa da niso ravno klasični plastični kanalčki?
Razmišljal sem o kakšnem ploščatem belem ali srebrnem kablu pa potem neko LED luč....

Kakšne ideje?

Hvala.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
S knaufom spustiš strop oz. oblikuješ nek relief po stropu kamor skriješ kabel.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pozdrav!

V stanovanju bomo pregradili sobo - da dobimo dodatno sobo za otroke. Kako rešiti razsvetljavo, saj bo potem potrebno luči prestaviti na nove lokacije. Plošča je armiran beton.
Vem, za štemarco in fleksarco, samo to skoraj ne pride v poštev.
Obstaja kaj nadometnega? Pa da niso ravno klasični plastični kanalčki?
Razmišljal sem o kakšnem ploščatem belem ali srebrnem kablu pa potem neko LED luč....

Kakšne ideje?

Hvala.
A strop nima nobenega ometa?
Ker če ga ima, verjetno v omet lahko spraviš PPR.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Najbrž je samo brušen in kitan.
A mora biti luč na stropu?

Kaj če jo daš na steno pod strop? Okoli po steni pa imaš omet pa tudi stemat je lažje.
Oziroma montiras instalacijo za luči v novo Knauf steno.
Itak boš moral narediti še ena vrata in stikalo za dodatno luč.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Če je to plata v bloku, je takšna prestavitev luči lahko velika težava, ker štemat vibriran beton je misija sicer mogoče, sam za fejst pogumne, kak meter bi še šlo. Kakšna skica postavitve bi prav prišla, če hočeš konkretne rešitve s postavitvijo stikal in podobno. Če je pa strop ometan, pa ne bo težava.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Kako je že napisano,. Celi strop zniža s knauf ploščami za par centimetrov. Najlažje in neopazno za obiskovalce.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Sej tako trdega vibro betona se ne štema, vsaj ne direkt. Dobi se namenske diamantne rezkarje, ki naredijo kanalček (to ni isto kot tisti fleks z z dvema šajbama za naredit ravne luknje v opeko/zidake).

Drugače pa namesto nadometnih kanalčkov je opcija tudi okrasnih verig/vrvi za luči, če govorimo recimo o visečih lučeh (pri plafonjerah jasno to odpade).
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Jaz sem prestavil luč nad jedilno mizo na ta način - namenska rezkarica za kanalček (2 majhni šajbi, oddaljeni 1 cm) in 1 cm globoko porežeš. Nove doze ne potrebuješ, ker skriješ kabel z lučjo, obstoječo dozo pa pokriješ z ravnim kartonom istega obsega in čez pokitaš. Najbolj pomembno je, da kabel karseda zagozdiš v strop, da med kitanjem ne popusti.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Rezkar dobiš za pametno ceno?
Link?

Pojma nimam o cenah. Isti je kot rezalnik za utore z dvema diskoma, samo namesto 2 diskov za rezanje jih imaš recimo oenega ob drugem 5 pa ti naredi 20 mm kanalček brez da bi uporabil štemarco (mašina je načeloma večja od tistih na dve šajbi, ker rabiš večjo moč). Glede na to da ena kvalitetna 125mm diamantna šajba stane med 50-100EUR prav poceni rezalnik ne more bit če hočeš kvaliteto! ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Za domačo uporabo je najbrz dobra sajba tudi tista za evro ali dva najbrž.
Samo dober sesalec da vsega ne posvinjas....pa omejevalec globine
Pod rezkar si jaz predstavljam nekaj drugega ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
To se kadi ko satan, sam tok za opozorilo. Sicer pa, verjetno ni treba daleč po stropu, max 1,5m al kako? Tud s tamalo fleksarco bi šlo, prvi rez naravnost, drugega v konus, pa ni vrag, da ne skriješ kabla. Pol pa tahiter štromarski gips, namešat za tri kepce in pripopat kabel v utor.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ne vem kar sem sam videl v akciji od hiltija stvar se ne kadi niti približno toliko kot bi pričakoval,vsekakor manj kot pa bi se če bi vzel štemarco (brez fleksa, to raje ne omenjam). Pritisneš ob steno in prah se izsesava. Malo se jasno kadi tudi tule, samo ne gre pa za oblak prahu, ki gre potem povsod po stanovanju.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Dej nalimi to čudo. Ker tistle z dvema šajbama, ga imam, se kadi ko prasica.