Srebro

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Lahko ga kupiš pri Moro (WTC) ali pa pri elementum. Lahko kupiš samo po 1kg(Moro) za Elementum ne vem. Dobiš pa ploščico ki je v zapakerana v prozorno folijo.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Pri elementumu tudi po :

10 g
20 g
Unča
50 g
100 g
250 g
500 g
1000 g
5000 g

Pakirano pa čisto odvisno od tega , kdo ti dobavlja
wink-1.gif


Lp Miha
 

Alter.Si

Zelenc'
1. jan 1970
0
0
1
Aaa res mi ni kej več jasn jz hočm vedt kje je to da jz not ukorakam pa rečem zdej bom pa kupu to pa to pa plačam pa grem kje natančno oprost za teženje
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Joshua pravi:
Lahko ga kupiš pri Moro (WTC) ali pa pri elementum. Lahko kupiš samo po 1kg(Moro) za Elementum ne vem. Dobiš pa ploščico ki je v zapakerana v prozorno folijo.

Pri moro imajo tudi ostale teže palic.

Če potrebuješ kovance po unčo, ti jih pa lahko prodam tudi jaz.
 
Nazadnje urejeno:

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
in zakaj ne ?

nekaj doma, nekaj v trezorju na banki, nekaj pri sosedu, nekaj zakopano na vrtu ...

Drugače pa lahko daš zadevo v trezor v banki, ali pa doma ... sej pa ni problema .. ni ravno neka velika zadeva :D sploh če govorimo o zlatu
wink-1.gif
Srebra se pa kr hitro nabere 15 kilogramov, kar ti pa predstavlja velikost ene škatle za kosmiče-žitarice :D

LP Miha
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni so najljubše škatle od kovancev Maple Leaf. 500 kosov ( 15.551kg ) pride 24,5 x 12,0 x 20,0 cm. V njo gre 20 kapsul po 25 kovancev. Škatla za kovance Ameriški orel je pa že nekaj večja.

Palice zasedejo še manj, vendar se mi zdi, da se kovance lažje proda, ker jih vsi poznajo, medtem ko pri palicah vsak premišljuje če je pristna.

Pri srebru je vedno tudi treba misliti na to, komu in kako ga boš prodal. Ker večina prodajalcev odkupuje po borznih cenah, je bolje imeti srebro v taki obliki, da ga lahko po manjši teži prodaš recimo prijatelju ki tudi varčuje v njemu in iztržiš več kot borzno ceno, prijatelj ga pa še vseeno tako kupi ceneje kot v trgovini.
MLbox.jpg
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Palice zasedejo še manj, vendar se mi zdi, da se kovance lažje proda, ker jih vsi poznajo, medtem ko pri palicah vsak premišljuje če je pristna.
Ja, lahko kdo kaj več o prodaji pove ?
Recimo a Moro in Elementum odkupujejo ?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Oba odkupujeta. Zdi se mi da je Moro bolj natančen glede srebrnih palic, namreč palice od Elementuma Moro verjetno ne bo odkupil, ker nimajo melter assayer žiga, torej ob vlivanju palic ne sodeluje neodvisni inštitut kot ocenjevalec kvalitete.

Tudi jaz ga odkupim, če kdo kaj prodaja.
tongue-1.gif
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Tega sicer res nima, je pa Umicore v sklopu znamke Good delivery, kar pa pomeni, da je svetovno priznana znamka, ki ne potrebuje certifikata do velikosti zlate palice 250 gr, in srebrne do 250 gr
wink-1.gif


lp Miha


Lp miha