Srbija - mobilni internet?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Za teden dni grem v Srbijo, kaj se splača vzeti, imajo kako prepaid zanimivo ponudbo za mobilni internet?
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
mislim da vip bo imel se vedno najbolj ugodno ponudbo ... mislim da za 500 din (cca 5 eur) dobis 500 mb interneta neomejene klice v vip omrezju 500 min v druga omrezja plus brezplacne smse
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Za teden dni grem v Srbijo, kaj se splača vzeti, imajo kako prepaid zanimivo ponudbo za mobilni internet?

Moje izkušnje z Balkanom: Če rabiš res za na teren vzemi neko mobilno predplačniško. Če rabiš zvečer v prenočišču je sigurno WiFI samo vprašaj za geslo (če ga sami ne ponudijo) - vsaka vukojebina ima internet za razliko Evropske Slovenije
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sam v Srbiji uporabljam VIP prepaid in vzamem opcijo VipZaSve Opcija 1. Čez teden ne zapravim toliko kot je noter vključeno. Sedaj imajo pa še akcijo se mi zdi, da če vzameš to opcijo ti dodatno dajo še 2000 minut v VIP mreži, 2000 SMS-ov in 200MB prometa. Sama SIM-ka pa stane 2 EUR. Praktično zastonj, če primerjam, kakšne cene bi bile v roamingu s slovensko kartico.

Kot ti je pa že napisal en pred mano: skoraj povsod je WiFi na voljo in le povprašaj za geslo. Hkrati se po Srbiji najde tudi kar nekaj odklenjenih WiFijev, tako da z netom večjih težav ne bi smel imeti. Vsaj po mestih, po kakšnih selih nisem testiral dosti, tam sem itak uporabljal SIM-ko. Ampak zgolj v opozorilo: velikokrat (izven večjih mest) je signal na 2G in hitrost je precej švohna, čeprav za maile pregledat bo dovolj.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Da si sposodim temo:
Rabil bom za kakšen teden prenos podatkov, mogoče še kakšen klic in sms. Pri telemachu je 20€ 3giga. A se mi bolj splača vzeti kakšen predplačniški paket v Srbiji? Ima kdo kaj izkušenj s tem?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kam in koga boš klical in kdo bo tebe klical?


Drugače je Srbija kar precej dobro pokrita s Unifi omrežjem in skoraj ne rabiš mobilnih (jih je pa treba izklopiti).
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Ko sem bil pred par meseci v Srbiji sem v treh dneh potrošil točno 0€. Wifi ima vsak še najbolj zakoten kafič, si vklopiš voice over wifi in si zmagal. Če tvoj telefon tega ne podpira pa imaš še vedno dovolj alternativ.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.394
113
Dokler se na nivoju EU ne dogovorijo drugače, je najbolje imeti mobilne podatke v Srbiji izklopljene. Že na hrvaški avtocesti moraš paziti, da ti kje ne preklopi omrežja, ker so cene res oderuške (par evrov na megabajt).

Za navigacijo lahko snameš tudi HERE WeGo + mape. Za novice vklopiš radio.

Kot so ti že napisali, povsod je WiFi in UniFi.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Tale opcija mi je všeč, dodatna sim kartica za 8€ in nimaš problemov. Ker grem s kemperjem po vukojebinah, pa nisem ravno siguren, da imajo wifi v svakom selu. Mogoče veš kateri operater to nudi?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Lokalni SIM bo sigurno ceneje (oziroma več podatkov za isti denar) od opcij naših operaterjev. Je pa enostavneje vklopi opcijo, če ti zadostuje in se ti ne da ukvarjat z dodatnim SIMom. WiFi je že fajn, če je, samo ne moreš bit ziher, pa med vožnjo ne bo ravno v pomoč (pride pa vseeno prav internet za live traffic itd).
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
par let nazaj na A1 SRB vzel prepaid sim-ko z cca 10GB, za male pare...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Tale opcija mi je všeč, dodatna sim kartica za 8€ in nimaš problemov. Ker grem s kemperjem po vukojebinah, pa nisem ravno siguren, da imajo wifi v svakom selu. Mogoče veš kateri operater to nudi?
Priporočam a1 zaradi pokritosti

Vse ostale Info maš tuki

 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Opcije Balkan pri naših operaterjih niso ok
Samo vprašam.
Opcije Balkan so OK, če si ročno izbereš omrežje kjer velja, ker "taktično" pri nobenem ne velja vključena opcija za vsa omrežja in si mimogrede ob nekaj 10 (ali pa 100) EUR, sploh na obmejnih območjih. Izven avtoceste z avtodomom to hitro lahko pomeni popolno nedosegljivost. Telekom in Telemach recimo v Srbiji nimata zajetega omrežja VIP (eden od treh operaterjev) in ga zaračunavata po rednem ceniku.