Srbeča koža

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Jaz imam pa zadnje čase probleme s srbečo kožo - po celem telesu. Sploh kadar športam.
Nimamo nobenih lis, ali ekcemov. Se pa kar ne morem nehat prastak :) Tudi koža se mi ne lušči.
Ima mogoče že kdo s tem kakšne izkušnje?
Drugače sem zdrav (190cm, 80kg). Razen to, da sem pod stresom (zadnje leto).
Sem pa že imel pred leti problem s tem, pa sem takrat prenehal jesti sadne jogurte, pa je takoj minilo. Sedaj pa ne vem kaj je sprožilo to.
Mogoče praški za pranje perila? Tuš gel? V bistvu me pa vse skupi moti samo pri športanju - takrat je najhuje.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Mogoče oblačila? Kaka alergija na novo ipd... šnops piješ kaj?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Kaj to športaš? In kakšna oblačila nosiš? To, da maš OK težo, pa lahko pomeni samo to, da nisi debel.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Da bi me srbelo zaradi vrste blaga, dvomim. Kot sem rekel me srbi po celem telesu, od glave do pete. Pa ponavadi je tako, da me sploh ne srbi, pol se pa samo mal popraskam in potem ne moram nehat oz ne neha srbet.
Šnopca ne pijem...na sploh alkohol redko...
Badminton, ping pong, odbojka,...
Oblacila pri sportu so dryfit, redko bombaz.
Sem mal razmislu, da bom najprej šampon (gel) zamenjal, pa bom videl. Prej sem vedno imel od axe in ni blo problemov. Zdaj imam od ne dolgo nazaj od nivea...
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Tuširaj se brez gela, na kratko in z mlačno (ne vročo) vodo. Nasplošno se izogibaj prepratom ki se penijo in imajo močan vonj.
Srbi te po tuširanju?
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Da bi me srbelo zaradi vrste blaga, dvomim. Kot sem rekel me srbi po celem telesu, od glave do pete. Pa ponavadi je tako, da me sploh ne srbi, pol se pa samo mal popraskam in potem ne moram nehat oz ne neha srbet.
Šnopca ne pijem...na sploh alkohol redko...
Badminton, ping pong, odbojka,...
Oblacila pri sportu so dryfit, redko bombaz.
Sem mal razmislu, da bom najprej šampon (gel) zamenjal, pa bom videl. Prej sem vedno imel od axe in ni blo problemov. Zdaj imam od ne dolgo nazaj od nivea...
Sem imel podobne težave in sem menjaval šampon sem in tja, preizkusil večino in najbolj mi odgovarja tale moder od nivee, ki je tudi med najcenejšimi. Ne izsušuje kože in nekak mi je najbolj ok in tudi težav ni več.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Nimam tega. Kot sem napisal, se mi koža nič ne lušči, ali kaj podobnega.

Kaj pa mogoče klor v vodi?