Spreminjanje datuma nastanka wordovega dokumenta

I

Izbrisan uporabnik #488

A je res z pravili napisano da enake ali podobne priprave ne smeš imeti več let? Moje osebno mnenje je sicer, da je diskriminatorno če letošnji otroci ne slišijo enakega, kot lanski, ob enakem nespremenjnem šolskem programu. Ampak to sem jaz...
Kakorkoli, če je dokument poeditiran in shranjen, je to že drug dokument. Koneckoncev, je lahko pobrisana vsebina in na novo napisana, torej je bolj važna vsebina in ne datum.
priprave morajo zajeti predpisan šolski program, kako pa jih napišeš, se zorganiziraš pa je stvar učitelja

sem jih pisal nekoč :) vsako leto
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kakšne priprave na pouk in spreminjanje datuma? A nimajo učitelji plačane tiste 4 ure dnevno doma ravno zato, da pripravijo vse potrebno? In potem se še čudijo, da skočimo v luft, ko bi radi še stavkali...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
kak že pravijo znan slovenski pesnik? Le čevlje sodi naj kopitar.
Eni vidim da niti nevete zakaj se stavka, niti kaj obsega vse v t.i. pripravo na pouk. oziroma obseg dela učitelja.
Pustimo zdaj tu tiste že 20 let parkirane na istih prosojnicah ki samo še štejejo dneve do penzije.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vemo, vemo - vsaj jaz in spreminjanje datuma na dokumentu priprav je navadno goljufanje, kot če bi ti namesto menjave 4L olja le dolil en deci svežega. ;)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Ni goljufanje ampak brezvezna potrata časa. Ker ne vidim niti enega razloga za to, da bi kaj takega počel...
Odpreš pripravo, spremeniš, da ustreza uri shraniš in je to to.
Konec koncev pa kdo vsako pripravo spiše na novo. Vsak ma neko svojo osnovno obliko, pol pa spremeniš kar je potrebno (cilji, splošni podatki, metode, vsebina) in je to to. Lahko pa jebeš sebe v glavo in spišeš vsako na prazno stran iz nule.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
dopovej to folku....
Dopovej tudi folku, da ima marsikateri učitl že konec oktobra polne ure predvidene za celo šolsko leto vnaprej in vse kaj je od tega dalje dela zastojn, ker pač ni nadur itd.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Vemo, vemo - vsaj jaz in spreminjanje datuma na dokumentu priprav je navadno goljufanje, kot če bi ti namesto menjave 4L olja le dolil en deci svežega. ;)
Tvoje razmišljanje je tko kot če bi hotel na istem avtu olje menjat vsakič po drugem postopku... 1x čez čep....drugič bi ga čez šibko z vakumom...3jič bi snel komplet karter...

Rezultat bi bil na koncu vsakič enak...zamenjal bi olje...samo iebal bi se vsakič za brezveze...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj še enkrat počasi preberi kaj sem napisal in primerjaj s tvojim zapisom. ;)

Menjava skozi čep ali preko šipke je to kar VELIKA VEČINA dela sedaj - copy-paste iz treh različnih virov pa so nove priprave tu; vsaj trudijo se s copy-paste.

Nimam težav z nedelanjem novih priprav (seveda če zanemarimo različne otroke v vsaki generaciji in njim prilagojeno podajanje snovi, stalno menjavanje učbenikov in delovnih zvezkov, napredek šolstva nasploh, ...), ampak potem naj jih tudi ne omenjajo več med delom, ki ga opravljajo tiste +4 dodatno doma plačane ure - se drugih obveznosti nabere povsem dovolj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Saj pa noben učitl ne omenja pisanje priprav kot nekaj oh in ah, je še najmajn pri vsem skupaj. Te priprave vleče folk ki nima pojma o čem se gre in enaki pisanje priprave in pripravo na pouk
 
I

Izbrisan uporabnik 474

No, te pa ti, minister za šolstvo, povej nam, nevednim tlačanom, kaj dela učitelj 4 ure doma oz. kaj njemu nanese 20 ur tedensko domačega dela. Al pa rečimo takole, da mi neboš v tedensko obvezo začel vleči popravljanje kontrolk, govorilnih ur in konferenc - razdelaj mi 90 ur mesečno, ki jih učitelj oddela doma.

Da te vidim, majster
 
  • Všeč mi je
Reactions: tratnjak
I

Izbrisan uporabnik 474

Kakšna ideja? Učiteljeva tedenska delovna obveznost oz. prisotnost v šoli je cca. 20 ur (+/- 2 uri, s tem da se delovna ura šteje poučevanje + odmor oz. 45 minut dejanskega dela). Preostanek do "normalnega" 40 urnega delovnika opravijo revčki doma. Na lokalni OŠ so želeli na vsaka 2 učitelja urediti delovne kabinete z vso potrebno opremo, da bi lahko celoten 8 urni delovnik opravili v šoli in tako bili razbremenjeni od silnega dela doma, pa je bil taki revolt, da so hitro umaknili idejo (skupaj z idejo o obveznem "štemplanju" na delovnem mestu, ko je zunanja revizija odkrila, da točno 100% učiteljev ni doseglo predpisane kvote ur, kljub temu, da bi naj bili med počitnicami "neprestano na delovnem mestu" skupaj z 1001 namišljenimi projekti in nalogami, da bi zapolnili svoje 2 mesečno dopustovanje na obali in z zimskimi smučanji).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Casteneda in Vojnik

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Gargy

Daj nehajte s šank informacijami ... današnja situacija je, da so (večina) učiteljev od 7:00 do 14:00 na “delovnem mestu” - dostikrat brez prave pavze.

Edino kar je res, da imajo nekateri “preveč” počitnic. Moja pa vsako leto “šenka” kaki 60 ur, ki jih ne more izkoristiti.
Pa da ne bo pomote - ne jamra ne zaradi samega dela, ne zaradi plače (no ja - višja bi lahko bila), boli pa ker je vedno “jebena” stranka - od staršev, šefov in sistema.

Bom tukaj še enkrat postavil vprašanje - ste kdaj izmerili koliko časa sami efektivno delate na delovnem mestu? Izvzeti “tekoči trak” - ki pa je popolnoma druga vrsta dela in z učiteljskim ni primerljivo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Daj nehaj tudi ti zavajati. Učitelji so res kdaj pa kdaj tudi dalje v šoli, ker pač nimajo skupaj 4 ure, ampak razporejene čez dan. Imajo pa tudi dneve, ko gredo ob 9.00 v službo in so ob 13.00 doma. Pozabil si povedat, da takrat ko je v šoli od 7.00 do 14.00, spet dejansko uči 4 ure, ostale 3 pa dela, kar pač ima za delat učitelj. To pomeni 1.5 ure morda naredi kaj za priprave ali z poukom povezano, velikokrat pa se po zbornici kofetka ure in ure.
Da šenka letno 60 nadur, je samo ena možnost - čez počitnice itak ne dela nič, ravnatelj pa ji potem odpiše manjko, kao da je delala kakšen projekt. Tako "vstopi" v zaključek tromesečja z poglihanimi urami. Nato pa je v enem mesecu par roditeljskih, konferenca pa še kakšen sestanek in glej glej, ubogi učitelj ima 60 nadur.
Prodajaj ti pravljice o nadurah učiteljev komu drugemu, meni jih ne moreš...

O efektivnosti bi lahko kakšno rekli, ampak ni realni sektor, ki bo v kratkem stavkal... Šolniki pa bodo!
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sestra (razredni pouk), mati (računovodkinja) nekoč babica (razredni pouk), 2. bivši (SŠ slavistka, OŠ geografija/zgodovina),oba soseda (OŠ matematika/fizika, SŠ angleščina/geografija), trije dobri prijatelji/prijateljice (OŠ matematika, fizika, tehnika), tudi sam sem včasih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Casteneda